FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
08-11-15 15:26  [Relacja/Galeria] MM 9/1984 Lekki czołg francuski RENAULT R-35
Przemek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 2


 - 9

Po zakończeniu budowy Spita, postanowiłem zabrać się za budowę R -35. Model dość stary bo z 1984 roku, zaprojektowany przez Pana Bączkowskiego. Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to karton bardzo słabej jakość i do tego łamliwy. Wady te próbowałem zniwelować malowaniem bezbarwnym lakierem do drewna marki Vidaron, wyszło nawet nieźle, karton stał się miększy i do tego zyskał lekki połysk, jednak nadal jest bardzo łamliwy, co wymusza konieczność retuszowania wszelkich krawędzi i ostrych zagięć.

Drugim problemem, są przesunięcia kolorów na arkuszu II, tu jednak myślę że wystarczy odpowiedni retusz.

Na obecna chwile mam sklejoną główna bryłę kadłuba. Wszystko ładnie pasowała aczkolwiek szkielet wzmocniłem dwoma dodatkowymi ściankami,co znacznie poprawiło sztywność modelu. Na tym etapie wyszedł jednak dość spory błąd projektu, mianowicie kamuflaż jest naniesiony , bardzo "chaotycznie", w efekcie czego kolory jak i plamy są całkowicie przypadkowe, co bardzo widać zwłaszcza na klapach silnikowych (cz 16). Przeglądając galerie tego czołgu w Projekcie 50 lat - MM zważyłem ze sporo modelarzy go przemalowało. Ja jednak pozostawię kamuflaż w "standardzie"



--

Post zmieniony (30-12-16 16:51)

 
08-11-15 16:07  Odp: [Relacja] MM 9/1984 Lekki czołg francuski RENAULT R-35
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Fajny model. Pomimo błędów w kamuflażu calkiem fajnie się prezentuje i do tego wszystko dobrze spasowane.
Będę podglądał Twoją relację.
Adam

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
15-11-15 19:16  Odp: [Relacja] MM 9/1984 Lekki czołg francuski RENAULT R-35
Przemek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 2


 - 9

Budowa w dość dobrym (jak dla mnie tempie) posuwa się do przodu. Jak na razie nie natrafiłem na problemy poza koniecznością malowania białych pól pod części, często są za duże :( Kolejnym miejscem wymagającym poprawek są plamy przy przesunięciu kolorów. W efekcie trzeba spor retuszować, wiec jeśli ktoś chciałby budować ten model a nie zależy mu na standardzie, to malowanie całego modelu jest dość dobrym pomysłem.

Skleiłem bryłę kadłuba i wieży, plus dokleiłem parę elementów na kadłub. Teraz skupie się chyba na zawieszeniu gdyż sklejanie wózków troszkę czasu zajmie ;)



Retusz w rzeczywistości wygląda znacznie lepiej, aczkolwiek i tak jest ciągle poprawiany i uzupełniany, taki urok tego modelu :)

--

Post zmieniony (19-11-15 23:20)

 
16-11-15 07:50  Odp: [Relacja] MM 9/1984 Lekki czołg francuski RENAULT R-35
kolejny_cichy   

Popełniłem ten model, pomimo 30 lat na karku daje nadal sporo radości. Podwizie jest tylko skopane, trzeba poszeżyć koła i przerobić gąsienice.
Pzdr
cichy
http://www.strefacichego.pl/?module=models&catId=72&modelId=94

--
Moja strona: http://www.strefacichego.pl

 
03-12-15 15:48  Odp: [Relacja] MM 9/1984 Lekki czołg francuski RENAULT R-35
Przemek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 2


 - 9

Prace nad Renówką powoli posuwają się do przodu. Wieża jest już prawie ukończona, brakuje jeszcze zawiasów an tylnej klapie. generalnie nie było tu problemów z pasowaniem, tylko właz dowódcy był trochę za duży i trzeba było go przyciąć.

Co do zawieszenia, to skleiłem koła nośne, część pomalowałem ale marnie to wyszło. Przy sklejaniu kół nośnych okazało się ze paski oklejające są za wąskie i za krótkie. Zrezygnowałem wiec z podklejania tekturą jednej część 39, a okleinę zostawiłem jak jest, brakuje ok 1 mm paska, ale miejsce to zamaskuje przyklejając gąsienice.







--
Modelarze wszystkich krajów,łączcie się!!!

 
27-04-16 17:12  Odp: [Relacja] MM 9/1984 Lekki czołg francuski RENAULT R-35
Przemek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 2


 - 9

Prace w dość mozolnym tempie co widać w postaci kurzu na modelu ;) Posuwają się do przodu sam, układ jezdny jest w 80% skończony pozostało przykleić koła napinające i napędowe,no i założyć gąsienice, z którymi jak zawsze jest najwięcej dłubania, choć są one bardzo uproszczone :(



--
Modelarze wszystkich krajów,łączcie się!!!

 
27-04-16 23:47  Odp: [Relacja] MM 9/1984 Lekki czołg francuski RENAULT R-35
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Może i powoli -ale skutecznie i do celu :-)
Adam

 
28-04-16 16:58  Odp: [Relacja] MM 9/1984 Lekki czołg francuski RENAULT R-35
rysiu62   

Koła niestety okrutnie wyrzeżbione.

 
30-12-16 16:50  Odp: [Relacja] MM 9/1984 Lekki czołg francuski RENAULT R-35
Przemek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 2


 - 9

Witam po bardzo drugiej przerwie. Model został ukończony w połowie Listopada ale dopiero teraz (urlop po świąteczny) miałem chwile żeby zrobić parę fotek. Długa budowa niestety mu nie posłużyła gdyż na skutek działania słońca kolory zmieniły odcień, myślę że to też efekt zastosowania bezbarwnego matowego Vidaronu jako zabezpieczanie :/

Co do samego modelu, to sklejał się praktycznie bezproblemowo, co prawda gąsienice nie są dobrze zaprojektowane, ale można je bez problemu przerobić. Polecam czołg nawet początkującym pancerniakom, aczkolwiek model dość spor odbiega od faktycznego wyglądu R-35, ale budowa dała mi dużo frajdy wiec jestem zadowolony :)




--
Modelarze wszystkich krajów,łączcie się!!!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024