FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
04-01-16 13:46  Odp: [R] BAT-M Model-KOM
Grzesiek1066 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Po dłuższej przerwie udało mi się ulepić silnik tego potwora. Przedstawia się on nastepująco:



Na tle innych elementów z komory silnika wygląda on następująco:



Chłodnica jeszcze nie przyklejona, zrobię to w dalszym etapie...

Wszystko kleiło się fajnie i przyjemnie do czasu...poniżej przedstawiam dość spory problem, który mnie napotkał ;( Podczas przymiarki na sucho kół i wahaczy wyszedł taki brzydki babol:





Koła napędowe wystają poza obrys zewnętrzny imitacji blachy ryflowanej (1.5 -2 mm). Co najciekawsze problem ten występuje symetrycznie...czy ktoś z Was miał podobny problem ?
Wszystkie koła napędowe mają taką samą szerokość ;/ czyżby mój błąd podczas ich klejenia ? Co najciekawsze koło napinające licuje się z obrysem zewnętrznym a to chyba też nie tak powinno być...

a miało być tak przyjemnie ;/

--
Pozdrawiam Grzesiek.

 
04-01-16 15:48  Odp: [R] BAT-M Model-KOM
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Silnik "testarossa" wygląda zacnie :-)

--
Pozdrawiam Darek

 
04-01-16 17:34  Odp: [R] BAT-M Model-KOM
Norbik71 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Oby tak dalej, Gelu, puki co jest bardziej niż OK. Tylko trochę żal, że ja mam przymusową przrwę w sklejaniu

 
10-01-16 17:12  Odp: [R] BAT-M Model-KOM
Grzesiek1066 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Kolejna garść fotek:

Mając na uwadze poprzedni wpis dotyczący kół jezdnych, które wystają poza obrys, stwierdziłem ze nie będę się tym przejmować, widać tak musi być. Zdecydowałem się wszystko posklejać do kupy, oraz dodać parę detali. Poniżej widać efekty tej pracy:



do następnego :)

--
Pozdrawiam Grzesiek.

 
13-01-16 23:32  Odp: [R] BAT-M Model-KOM
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Pięknie. Nic ująć nic dodać. Model jest świetny ale i sam pojazd jest bardzo oryginalny. Miałem okazje zobaczyć go w realu. Pojazd też robi olbrzymie wrażenie.

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
07-02-16 14:42  Odp: [R] BAT-M Model-KOM
Grzesiek1066 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Dzięki serdeczne Endrju. Ja niestety nie widziałem na żywo tego pojazdu, choć nie ukrywam ze było by to ciekawe doświadczenie.

Niestety ciągły brak czasu spowolnił znacząco relacje, ale żeby nie było ze się lenie ( a pośpiech jak wiadomo nie jest w skazany w naszym hobby) trochę udało mi się posklejać, a więc:

Dalszy etap rozpocząłem od budowy kabiny. Na początek po sklejeniu kilku elementów szkieletu sprawdziłem czy podłoga nie będzie zahaczać o silnik. No niestety ale nie obyło się od drobnego pod szlifowania motoru, ale efekt końcowy wg mnie okazał się zadowalający. Udało mi się uzyskać drobną szczelinę pomiędzy tymi elementami. A wygląda to tak:



w dalszym etapie kabina otrzymała poszycie wewnętrzne ( przepraszam za jakos zdjęć ale część robiona późnym wieczorem):



potem było już z górki...taaa...dokleiłem poszycie zewnętrzne i jak widać nie obyło sie bez szpachli ;)





po tym aby nieco odpocząć od kabiny zlepiłem osłonę chłodnicy. tutaj także w ruch poszło trochę szpachli. W wycinance brakuję poprzeczek osłaniających chłodnicę. Jest ich potrzeba ok 26, a mamy tylko ich 13 wiec trzeba było dorobić je we własnym zakresie.

Kolejne detale:



Oraz kabina z osłoną chłodnicy na podwoziu:



--
Pozdrawiam Grzesiek.

 
07-02-16 15:41  Odp: [R] BAT-M Model-KOM
Norbik71 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Może się czepiam, ale model jest za dobry, żeby zostawić żaluzje osłony chłodnicy, bez waloryzacji.
Pozdro

 
07-02-16 16:44  Odp: [R] BAT-M Model-KOM
Art'ek   

Bardzo ładny kawał kartonu się tu kroi. Z każdym zdjęciem fajniejszy. Oby tak dalej.

 
08-02-16 10:36  Odp: [R] BAT-M Model-KOM
Model-KOM (KOK) 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 9
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Grzesiek1066 - Napisz mi jakich poprzeczek w wycinance brakuje.. Będziemy wznawiać model.. W nowym wydaniu zwiększyłem też luz między kabina a silnikiem . W starym wydaniu autor praktycznie nie zostawił miejsca na drobne błędy i niedokładności w klejeniu. Aczkolwiek w 3d wszystko sie zgrało .. tak samo w modelu testowy m . Co do kabiny.. no cóż w standardzie wydziałem tylko jeden model, ale kabina jest bardzo trudna do sklejenia bez malowania

--
KOK007 - WWW.MODEL-KOM.PL

 
08-02-16 21:54  Odp: [R] BAT-M Model-KOM
Grzesiek1066 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Miło słyszeć że wydawca interesuję się drobnymi niedociągnięciami w wycinance i wychodzi z wolą poprawy, co nie jest częstą praktyką. Jeśli chodzi o części których brakowało i musiałem dorobić je we własnym zakresie to zgodnie z instrukcją klejenie to 42e oraz analogicznie 42d. Tutaj dodatkowo zasugerował bym aby dodać dodatkowy szczegół ukazujący zbliżenie tych części jak prawidłowo umieścić je na modelu.
Jeśli chodzi o kabinę, ja nie będę narzekać w tej kwestii, ponieważ jak napisałem w poście powyżej mimo swojej skomplikowanej budowy, widok sklejonego elementu wynagradza te " schody".
Pomimo poziomu trudności model klei się z satysfakcją.

--
Pozdrawiam Grzesiek.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024