FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
02-11-15 13:07  Odp: [R] USS Vesuvius (1:200, BM)
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Chętnie będę tu zaglądał. Powodzenia!

--
Pozdrawiam Darek

 
05-11-15 16:50  Odp: [R] USS Vesuvius (1:200, BM)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Witam zatem na pokładzie, na którym dzieje się trochę mniej, niż można by się spodziewać. Modelik w ogóle jest taki trochę na pokładzie „pusty”. Na tyle pusty, że zamocowanie na nim polerów to już wydarzenie:).

W tym okrągłym, które nazwałem „centrum bojowym”, nieco zmniejszyłem okienka nadając im bardziej kształt wizjerów – które widać na fotkach okręciku, niż zwykłych „okien”. „Biały” model pokazuje tu swoje przewagi, bo w tej sytuacji wystarczyło odwrócić element na „drugą stronę”:).



Pewnym problemem było to, że najwyraźniej do tego „centrum” się nie wchodziło, bo w wycinance nie było na nim drzwi:). Dziś jednak na jednej fotce okręciku, zauważyłem coś do takich drzwi podobnego, więc pewnie je jeszcze dołożę.

Poza tym proste rzeczy – tyle, że małe. Nie mogę się natomiast dogadać z fajkami – ja swoje, one swoje. Oprócz sklejenia był też problem z retuszem. Fajki od wewnątrz mają być czerwone, od zewnątrz brudno-żółte:). Rozwiązałem to w ten sposób, że nie retuszowałem w ogóle :), tylko wnętrze fajki po jej sklejeniu po prostu pomalowałem, a na zewnątrz próbowałem retuszować (też po sklejeniu), z różnym zresztą skutkiem. Z tym brudno-żółtym też jest zresztą ciekawie. Początkowo, aby uzyskać ten kolor, próbowałem pobrudzić żółty. Jednak dużo lepszym pomysłem było rozjaśnienie brązowego:).



Na dziś tyle. O relingach wolę nie pisać, bo odbierają mi siły. Dalej nie umiem ich robić i tyle. Tym razem przede wszystkim poszedł chyba za cienki drucik na słupki. Ech.




Pozdrawiam

Post zmieniony (01-07-17 08:46)

 
05-11-15 21:35  Odp: [R] USS Vesuvius (1:200, BM)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Zobacz zdjęcia prawdziwych relingów na Komunie Paryskiej, które zamieściłem niedawno w mojej relacji z jej budowy i przestaniesz się przejmować, że coś wykonałeś nie tak :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
05-11-15 23:51  Odp: [R] USS Vesuvius (1:200, BM)
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Kolejny model z okresu, który bardzo lubię :) Tym bardziej Twoja świetna relacja cieszy :)
Co do fajki - autor opracowania robi naprawdę dobre projekty. Ale... problem z nawiewnikiem występuje nie tylko w tym modelu.

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
06-11-15 20:44  Odp: [R] USS Vesuvius (1:200, BM)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Borowy - widziałem, widziałem, dzięki:)

Tomaszu - no właśnie, całkowicie się z Tobą zgadzam. Jego projekty są naprawdę fajne i czasem jestem zaskoczony jak wszystko świetnie pasuje, ale te fajki to jakby ktoś inny mu rysował. Jeśli dobrze pamiętam, na Swietłanie były te same problemy.
Swoją drogą, skoro tak piszesz, to pewnie coś tam Pana Kustova robisz - trzeba pokazać:) Tak sobie myślę:)

 
08-11-15 22:06  Odp: [R] USS Vesuvius (1:200, BM)
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Mariaszek - jak skończę, będzie galeria. Na razie nie zapeszam ;)

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
23-03-16 11:27  Odp: [R] USS Vesuvius (1:200, BM)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Podłubałem przy Vesuviusu. Trzeba podsumować, bo następna aktualizacja (kiedy by ona nie była) to już chyba galeria.
Taki duży jest to modelik.

Jeszcze w ubiegłym roku zwinąłem działa.



Jednak na finał prac przyszło czekać do marca, gdy działa znalazły się na pokładzie modeliku.



Potem powstała nadbudówka.
Sama z siebie dość sympatyczna, choć drobiazgi na mostku uświadomiły mi, że czas leci i wzroku bynajmniej nie poprawia. Dopiero na fotkach zauważyłem, że jeden z przewodów parowych uciekł mi trochę w bok. Poprawimy.





Podobne refleksje na temat czasu i tego co ze sobą niesie pojawiły się przy budowie pomostu. Sam nie wiem, jak udało mi się wyciąć i jeszcze zamontować. Ale i tak najtrudniejszy był na tym pomoście montaż relingu.



Zbudowałem też od nowa reling na pokładzie. Grubsze druciki są chyba jednak lepszym pomysłem, choć mam wrażenie, że na nadbudówkach jest jeszcze za cienki.

Widoczki na całość. Parostatek pełną gębą:):



Pozdrawiam

 
23-03-16 12:11  Odp: [R] USS Vesuvius (1:200, BM)
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Fajnie, fajnie. Zaczyna wyglądać. Małymi błędami się nie przejmuj; mały model to i małe błędy:-)))
Jedna rzecz mnie trochę razi - że nie będzie na nim żagli:-))))

Pozdrawiam

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
23-03-16 20:18  Odp: [R] USS Vesuvius (1:200, BM)
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Bardzo przyjemnie się ogląda to co do tej pory skleiłeś.
Dobrze jest przed wycinaniem takich ażurków posmarować SG na rewersie aby lekko usztywnić karton. Może bardziej tępi się nożyk ale mniejsza szansa na połamanie słupków.
Ja również barierki relingów jeśli mają trudny kształt kleję odcinkami prostymi do najbliższego załamania. Farba i klej zatuszują łączenie.

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (23-03-16 20:20)

 
24-03-16 11:15  Odp: [R] USS Vesuvius (1:200, BM)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Szykuje się świetny model do Twojej kolekcji. Podoba mi się i to bardzo, jak go wykonujesz.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024