FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  -> 
27-10-15 23:00  Odp: [zapowiedź] Kościół Mariacki w Krakowie około 1320 roku
wokram   

Kopiec Kościuszki to to nie jest, ale pomysł ciekawy, z tym, że musiałby być w dużo mniejszej skali niż moje 1:200, żeby wraz z przyległościami nie przekroczyć rozsądnych rozmiarów.
Jako obiecana podpowiedź poniżej górna oklejka podstawy - biały prostokąt to znana np. z filmu VaBank II tzw. "czarcia zapadka". :twisted:.



Jeżeli nikt nie zgadnie kolejna podpowiedź jutro.

 
27-10-15 23:12  Odp: [zapowiedź] Kościół Mariacki w Krakowie około 1320 roku
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Okrąglak na Kazimierzu ;)

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
27-10-15 23:25  Odp: [zapowiedź] Kościół Mariacki w Krakowie około 1320 roku
NowyWojtek 

 

Fort nr 31 "Benedykt" na Podgórzu?
Znaczy to: http://www.twierdza.art.pl/fort_31_benedykt.htm

Post zmieniony (27-10-15 23:29)

 
28-10-15 15:08  Odp: [zapowiedź] Kościół Mariacki w Krakowie około 1320 roku
wokram   

NowyWojtek bardzo dobra odpowiedź. Chodziło dokładnie o wieże artyleryjską (fort) numer 31 "Św. Benedykt", która obok wieży artyleryjskiej nr 32 "Krzemionki" i fortu nr 33 "Krakus" broniła dostępu do Podgórza od strony Wieliczki. Prosiłbym o przesłanie danych do wysyłki. Jak tylko położę swoje rączki na modelach, to pójdzie do Ciebie paczka. Poniżej graficzka prezentująca kilka stron z wycinanki.



Model jest juz wydrukowany, jednak jeszcze nie wszedł do sprzedaży. Jak tylko będzie można go kupić dam znać (kwestia kilku dni roboczych).

--

Post zmieniony (28-10-15 15:17)

 
28-10-15 17:09  Odp: [zapowiedź] Kościół Mariacki w Krakowie około 1320 roku
NowyWojtek 

 

Wow!!!!! Coś wspaniałego! Jeszcze nigdy w życiu nic nie wygrałem, a tu bach!
Bardzo się cieszę i gratuluję autorowi całej serii modeli, ale tego szczególnie - XIX wiek to mój ulubiony okres historyczny. Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się, że ktoś wyda coś w tych klimatach:))) Brawo!

 
28-10-15 17:16  Odp: [zapowiedź] Kościół Mariacki w Krakowie około 1320 roku
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Świetny pomysł na model. Czy w modelu te wszystkie "okienka" będą uplastycznione tj. do wycięcia i podklejenia wnękami?

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
29-10-15 07:42  Odp: [zapowiedź] Kościół Mariacki w Krakowie około 1320 roku
wokram   

Z uplastycznionych okienek zrezygnowałem. Wydaje mi się, że wystarczającym wyzwaniem dla odważnych będzie wykonanie uplastycznionego hangaru dla moździerzy oraz blanków wraz z machikułami. Spora część elementów jest wydana podwójnie, do tego dochodzą zapasy koloru - uparty człowiek da radę sam uplastycznić te rzeczy, ale ostrzegam, że łatwo nie będzie. Strzelnice na wąskich końcach maja 1mm szerokości na 2,3mm wysokości. Ich skosy zależnie od lokalizacji idą w różnych kierunkach. Ogólnie nisz (strzelnic, drzwi, okien, otworów wentylacyjnych) było by do wykonania 200-250.

Post zmieniony (29-10-15 09:57)

 
29-10-15 08:24  Odp: [zapowiedź] Kościół Mariacki w Krakowie około 1320 roku
gramaton 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

a ten fort jest dostępny w ramach nagrody?

--
Kubelwagen
Bn2t Freudenstein
Faros

 
29-10-15 09:16  Odp: [zapowiedź] Kościół Mariacki w Krakowie około 1320 roku
wokram   

Tak, jako nagroda za poprawną odpowiedź na pytani: "jaki to model?" przewidziane są dwa egzemplarze fortu "Św. Benedykt". Dla Ciebie gramaton (zamiast kościoła z poprzedniego konkursu) też jest przewidziany jeden egzemplarz, wysłałem maila z prośbą o potwierdzenie adresu.

Post zmieniony (29-10-15 09:20)

 
29-10-15 11:47  Odp: [zapowiedź] Kościół Mariacki w Krakowie około 1320 roku
Kali16   

Zacny kościółek(noprbertanek prawdopodobnie),stoi on w mocnej opozycji do mojego Koscioła w Warehouse Skeczapowy postrach pomorza.

--
Tirpitz,Tytanic,USS Belleau Łuud i inne

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024