FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
01-12-15 22:13  Odp: [R] Allege d'Arles - łódź transportowa 1:100 projekt własny
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Aplauz? Jak najchętniej!

Bardzo interesujący model i do tego pięknie wykonany. Moje uznanie za poruszanie nietuzinkowych tematów. Brawo!

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
02-12-15 06:47  Odp: [R] Allege d'Arles - łódź transportowa 1:100 projekt własny
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Bardzo mi się podoba! Gratulacje!

--
Pozdrawiam Darek

 
02-12-15 08:21  Odp: [R/G] Allege d'Arles - łódź transportowa 1:100 projekt własny
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Bardzo sympatyczna łódka! Mam nadzieję że dołączy do poprzednich Twoich projektów i również zostanie wydana?

--
54323031

 
02-12-15 12:41  Odp: [R/G] Allege d'Arles - łódź transportowa 1:100 projekt własny
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Dziękuję wszystkim za komentarze. Staram się jak mogę, jak nie mogę to się nie staram:-)

@OSTOJA - lik się wygiął, bo tak go wygięła suszarka. Jedyna wada takiego kształtowania żagli to regulacja szotów. Przy żaglach rejowych, zwłaszcza w wyższych "piętrach" wychodzi super, ale przy "luźnych" szotach (dolne rejowe i łacińskie) czasami nie chcą się ułożyć i szot ukształtowany jest bez sensu. Na zdjęciach nie widać chyba tego, ale szot przedniego żagla przyklejony jest do wanty (!) bo całość leci do środka. Szot przy rufie układał się kompletnie bez sensu bo cały żagiel wracał do osi. W trakcie robienia zdjęć dmuchałem "pod nosem" żeby na chwilę dobrze się ułożył. Dałem za mało kleju, bo założenie było takie, że żagiel przyklei się do want, trochę się na nich "obłoży" i będzie pięknie. Może "ręcznie" go przykleję.

@Borowy - tygrys już stoi. Nie tylko został pomalowany, ale jeszcze przystrojony w jakieś świecidełka, więc to pewnie tygrysica. Co do następcy, to wolałbym kooperanta niż spadkobiercę (chciałbym jeszcze trochę pożyć:-))) A no poważnie, to parę razy córka miała chyba reakcję alergiczną na Wikol, a to już smutne.


@Hastur - ten cytat z "Rejsu" to chyba zasada wszystkich modelarzy. Tematów ciekawych jest multum, większy problem nieraz dyskutowany na forum to zgodność historyczna. Im dalej w las, tym mniej źródeł. Tak jak okręty admiralicji są dobrze udokumentowane, tak inne floty sprzed 200-300 lat to często "zgaduj zgadula". Kolejne badania historyczne mogą spowodować, że jeszcze nie ukończony projekt okaże się kompletną "bzdurą". Ale może to jest właśnie ekscytujące?

@Petrov - wydanie? Czas pokaże. Moim zdaniem to dobry model na "mój pierwszy żaglowiec z kartonu": prosta skorupa, mało sznurków, mało żagli, mało wyposażenia...

Pozdrawiam

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
11-03-17 18:12  Odp: [R/G] Allege d'Arles - łódź transportowa 1:100 projekt własny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Seahorse.
Nie wiem czy mi wcięło czy też ja gdzieś przegapiłem ale w wycinance wydawnictwa WAK nie mogę się doszukać wręgi 13.

Przesłałbyś, jeżeli to możliwe?

Napisałem do WAK-u ale się jeszcze nie ustosunkowali.

adres darmuszka@gmail.com

Kłaniam się.

 
12-03-17 13:27  Odp: [R/G] Allege d'Arles - łódź transportowa 1:100 projekt własny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Seahorse.
Oficjalnie dziękuję za dodatkowe pliki.
Musze przyznać, że model zaprojektowany super i klei się wspaniale. No i jaki na privie - waloryzacja w drewnie daje dużo radości.

Pozdrawiam.
Darmuszka

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024