FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
21-10-15 21:37  [N] U-booty z Fly Model
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Dzień dobry

Dawno sie nie odzywałem, z resztą ostatnimi czasy nic nie sklejam, ale z sentymentu czasem zaglądam tu i na GPM. I dziś zauwazyłem info o wznowieniu u-bootów VII i IX.

http://sklep.gpm.pl/modele-kartonowe/okrety/1/100/u-boot-viic/44-i-ixc/40-nowe-wydanie

Pamiętam, że jako dzieciak (no dobra, wczesna młodzież ;)) cieszyłem sie jak nie wiem co kupiwszy w sklepie wysyłkowym Gryf Hobby starsze wydanie tych modeli- niska cena i dwa duże modele ulubionych U-bootów. Skleiłem je jak umiałem najlepiej (co nie znaczy "dobrze" ;)).

Nie będe robił tu sentymentalnych wywodów i powiem krótko- gdybym dziś miał te 13-14 lat to NIE kupiłbym, bo którego dzieciaka na to stać. Obowiązkowe laserki i już stówa za 4x odgrzewany kotlet. A niektórzy sie dziwią, że modelarstwo zanika.

Tyle w temacie, dziękuję, do widzenia.

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
21-10-15 21:49  Odp: [N] U-booty z Fly Model
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Dobrze prawisz. Zrobililby po 30zł za uboota i za 60zł to by numer schodził jak ciepłe bułeczki. A za 50 jeszcze lepiej. A tak to fly chce wcisnąć obowiązkowe laserki przecież nie skompllikowane do ręcznego wycięcia. Może na tle ostatnio wydawanego towaru to niedrogo ale z młodych początkujących mało kto stówkę wyda. A temat taki że za tańszą cenę by tego poszło dużo.

 
21-10-15 22:13  Odp: [N] U-booty z Fly Model
arek1981 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 1

Wydanie jak najbardziej ok! Fajnie, że wznawiają wydane wcześniej tematy. Przy okazji zaczyna się znowu narzekanie na cenę. Panowie, czy wy jesteście wydawcą, że negujecie wartość modelu? To nie MM dotowany z pieniędzy podatników. Wydawca skalkulował wydanie tak, żeby mu się opłacało to wypuścić, tzn. znaleźli się na to nabywcy. A młodzi to wolą f-booka niż modele- czasy się zmieniają i nie mamy na to wpływu.

--

 
21-10-15 22:29  Odp: [N] U-booty z Fly Model
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Nie jestem wydawcą, ale nabywcą od wielu lat i na tej podstawie neguję logikę takiego wydania., Jak im sie to opłaca, to spoko- tylko w takim razie skąd głosy, ze modelarstwo zanika? Jak wcześniej napisałem, kiedyś kupiłem, bo to był wydatek rzędu 30 zł, dziś bym nie kupił- wolałbym plastik Revella w 1/144. Albo nową gierke na PC, bo jakiś zeszycik za stówe jest słabą alternatywą.
Dokonałem tylko porównania "kiedyś a dziś".
I może młodzi nie woleliby pejsbuka, gdyby można było sobie "machnąć" metr u-boota czy innego bismarka za 20-30 zł.

"znowu zaczyna sie narzekanie na cene" -TAK i będe narzekał, bo idzie w złym kierunku.

I dodam jeszcze jedno- NIE "obowiązkowym laserkom". I niech zaraz sie pojawi 100 głosów "delikatnie sugerujących" mi siedzieć cicho, bo WYDAWCA postanowił i AMEN. Ja jednak skorzystam z tego, ze forum jest publiczne i można wylać troche refleksji.

--

Post zmieniony (21-10-15 22:30)

 
21-10-15 23:16  Odp: [N] U-booty z Fly Model
arek1981 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 1

Według mnie, to nie cena jest głównym czynnikiem zaniku modelarstwa kartonowego.
Gdyby mój potomek powiedział "tata, kup mi model U-boota" nawet bym się nie zawahał.
Jak sam widzisz masz wybór - plastik, gra lub U-boot.
Żeby nasze hobby nie zanikło, potrzeba przede wszystkim zaszczepić młodym możliwość spędzania wolnego czasu w inny sposób, niż tylko komputer. Sprzyjają temu m.in. wszelkie wystawy modelarskie. Dzieciaki mogą zobaczyć na żywo co może powstać z kilku kartek papieru.
Oczywiście każdy ma prawo do własnej opinii.
Kwestia laserów, jak słusznie Zauważyłeś, powinna być kwestią własnego wyboru- jeśli chcę to kupuję komplet, jeśli nie to nie.
I to na tyle w tym temacie.

Post zmieniony (21-10-15 23:17)

 
22-10-15 00:20  Odp: [N] U-booty z Fly Model
Jurassic 

 

W nawiązaniu do wznowienia VII-mki można wspomnieć, że w tzw. międzyczasie pojawiły się dwie darmowe alternatywy, które moim zdaniem są atrakcyjniejszym wyzwaniem do sklejenia. Detalizacją nie ustępują a może nawet miejscami biją odgrzewaną wersję. Wznowienie nie jest wobec tego darem z niebios a ma poważną alternatywę.

U-96 Uhu02
U-DON'S FACTRY U-Boat type VII C
dyskusja odnośnie obu modeli

Post zmieniony (22-10-15 00:23)

 
22-10-15 05:39  Odp: [N] U-booty z Fly Model
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

No i po co o cenie dyskutować, jak masz darmową alternatywę ?? :-)
problem wydawnictwa czy ktoś kupi.
Pzdr

 
22-10-15 07:21  Odp: [N] U-booty z Fly Model
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Darek nie dorabiaj ideologi. Sprawa jest krótka , kiedyś proporcja cenowa między plastikiem a kartonem to było conajmniej 1 : 10. Teraz też tak się zdarzy z jakimś pancernikiem w tej samej skali. Ale pełno nowych modeli wychodzi po cenach mało atrakcyjnych do zakupu. Już są takie sytuacje że jak masz np. kupić czołg 1:25 w kartonie z wregami i gąskami i się narobić jak głupi, to taniej kupisz plastika 1:35 i szybko i sprawnie się takiego plastika zrobi. Z wieloma modelami tak już jest. Młody przekalkuluje i oleje karton. A stary modelarz który ma już sterty zbiorów też się nie pali do wydania 100zł na model który będzie miał odległe miejsce w kolejce. Ja np. za 50 no góra 60 zł bym te ubooty zamówił z miejsca. A za 95 mimo że w wręgami nie wezmę bo i tak bedą czekały .

 
22-10-15 09:03  Odp: [N] U-booty z Fly Model
kari   

... zastanawiam się dlaczego Wydawnictwa (oczywiście nie wszystkie, ... na razie ;-)) uszczęśliwiają
odbiorców swoich produktów na siłę.
Przecież wręgi cięte laserowo nie wszystkich interesują. ... dzisiaj rynek dodatków do modeli jest tak bogaty,
że tylko przebierać w asortymencie i cenie. Kogo stać niech kupuje.
... , a może (jak w wielu innych przypadkach) to UE wymusza dodawanie takich "kwiatków" ;-)
... i żeby nie okazało się to przysłowiowym : "zagłaskaniem kota..."
----------------------------------------

ps. ... w PRL-u nazywano to "sprzedaż łączona" (prasa kolorowa + Trybuna Ludu, piwo + kanapka, itd.),
a jeśli chodzi o ceny to w PRL-u chleb kosztował 4 zł, a Mały modelarz (pojedynczy nr) 4,50,- , ...dzisiaj chleb kosztuje 2,50,-
a Mały modelarz ok. 35,- zł (nr potrójny bo pojedynczych już się nie wydaje) brrrrrrrrrr.
------------------------------------------

Post zmieniony (22-10-15 09:05)

 
22-10-15 09:29  Odp: [N] U-booty z Fly Model
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Różnica między plastikiem jest taka, że skleisz go od początku do końca nawet jeśli nie posiadasz dobrego doświadczenia. Z kartonen jest juz inna prawa np źle zaczniesz na początku lub coś źle zrobisz, to model ładuje w koszu. Nawet jak taki co sklei do końca, to model wygląda koszmarnie.
Cena przy modelach kartonowych ma duże znaczenie, bo jak by model kosztował 30 zł, to jestem w stanie kupić 3 egzemplarze dla zapasowych części i bez bólu dla kieszeni i wiem ze go skleje z trzech egzemplarzy. A jeśli miałbym kupić za ta cene co teraz jest, to kupiłbym 1 model, bo na tyle stać przeciętnego modelarza i jeśli by mi nie wyszedł, nie kupiłbym drugiego i żałował bym tych 90 zł na model wyrzuconych w błoto. I się bym nie zdziwił ze taki modelarz przesiadł by się na plastiki, lub w cholerę darował sobie klejenie modeli.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024