FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
15-10-15 21:48  [Galeria] McDonnell Douglas F/A-18C Hornet - Kartonowy Arsenał 2-3/97
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Witajcie w mojej kolejnej galerii. Tym razem postanowiłem zaprezentować takiego oto szerszenia, którego to dostałem w prezencie już jakiś czas temu od mojej małżonki :) Opracowanie modelu, pomimo upływu lat i zmian jakie nastąpiły w dziedzinie projektowania i wydawania, według mnie nadal jest bardzo atrakcyjne i efektowne. Dodatkowo, co mnie osobiście zawsze przyciąga, model przedstawia maszynę z okresu operacji "Pustynna Burza".

Model jest trudny i pracochłonny, dodatkowo według mnie nie najlepiej spasowany. Miałem sporo problemów z utrzymaniem jako takiej symetrii, sporo było także naciągania i przycinania części. Oczywiście zapewne część z tych problemów wynikała także z moich błędów, ale przeglądając relacje i galerie tego modelu, zauważyłem, że inni też mieli sporo uwag, więc coś jest na rzeczy. Fakt wydania modelu na kredzie dodatkowo utrudnia sprawę. Można mieć też zastrzeżenia do mało czytelnych rysunków. Niemniej jednak osobiście uważam, że model wart jest tego wysiłku, bo mimo wszystko na półce prezentuje się bardzo efektownie.

Jeśli chodzi o samą budowę, to model wykonałem w standardzie, dorobiłem tylko prowizoryczne pasy przy fotelu pilota. Na końcu kilka razy psiknąłem lakierem Dupli Color - najpierw połysk, a na końcu jedna warstwa matowego. Wszak jest to samolot bojowy, to co się będzie świecił :)

Dość gadania, zapraszam do galerii:




I na koniec zdjęcie w parze z inną maszyną z operacji "Pustynna Burza" - Tornado Gr.1 również od Hala :)



P.S.
Specjalne podziękowania dla Jacka, którego relacja z budowy na sąsiednim forum była mi nieocenioną pomocą.
RELACJA , GALERIA

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
15-10-15 21:57  Odp: [Galeria] McDonnell Douglas F/A-18C Hornet - Kartonowy Arsenał 2-3/97
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Gratuluję świetnie wykonanego modelu . Wydanie już wiekowe,ale warte zainteresowania.
Podoba się również bogate uzbrojenie podwieszane , przez co model zyskuje na atrakcyjności .
Pozdrawiam

--
PABLOS

 
15-10-15 21:59  Odp: [Galeria] McDonnell Douglas F/A-18C Hornet - Kartonowy Arsenał 2-3/97
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Miałem kiedyś tą wycinankę, odstraszyła mnie kreda i się pozbyłem... A szkoda, bo F-18 bardzo mnie się podoba. Aż dziw bierze, że nie ma takiego na wypasie opracowania tego samolotu... Chyba że o nim nie wiem. Co do modelu - to fajnie sklejony, jestem pełen uznania i co tam się dzisiaj w internetach wysyła? Okejki? Łapki? LubieTo? Coby nie było - masz ode mnie :)

--
54323031

 
15-10-15 22:09  Odp: [Galeria] McDonnell Douglas F/A-18C Hornet - Kartonowy Arsenał 2-3/97
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Fantastico, bardzo mi się podoba jak poradziłeś sobie z tymi wszystkimi trudnymi powierzchniami kadłuba i skrzydeł. Żadnych załamań, wgnieceń, nierówności. Kapitalnie, robi wrażenie. Malowanie akurat no i ta masa destrukcji pod skrzydłami. Wow. Malutkie, ale naprawdę malutkie "ale" do tych żółtych końcówek rakiet. Te konturzyska listków trochę rażą.

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
15-10-15 23:19  Odp: [Galeria] McDonnell Douglas F/A-18C Hornet - Kartonowy Arsenał 2-3/97
kari   

Gratuluję wykonania.
... uwagę zwracają świetnie wykonane charakterystyczne "wypasione i grubaśne"
golenie i trochę ... świecące "ogumienie" ;-)
Brawa dla wykonawcy i autora.
----------------------------------------------------------------

 
16-10-15 05:59  Odp: [Galeria] McDonnell Douglas F/A-18C Hornet - Kartonowy Arsenał 2-3/97
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Bardzo ładnie Ci wyszedł. Gratulacje!

--
Pozdrawiam Darek

 
16-10-15 08:48  Odp: [Galeria] McDonnell Douglas F/A-18C Hornet - Kartonowy Arsenał 2-3/97
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Jak na tak leciwe, kredowe opracowanie, poradziłeś sobie naprawdę świetnie. Grube linie doskonale maskują łączenia krawędzi, choć przy tych listkach wrastało by je pościnać.
Szczególnie podoba mi się osadzenie owiewki, czysto i równo doklejonej do kadłuba.
Widać znaczny wkład pracy w wyoblanie przejść.
Dupli nie jest już matem, pozmieniali pewnie składy, ale ta lekka satyna nadaje modelowi dodatkowego, "metalicznego" uroku.
Moje gratulacje. Jeszcze dziś wyciągnę go z szafy i na zachętę posklejam w 2D :)

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
16-10-15 10:00  Odp: [Galeria] McDonnell Douglas F/A-18C Hornet - Kartonowy Arsenał 2-3/97
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No, to Kolega "pojechał" z galeriami i wymiótł konkurencję ;-)
Gratuluję tego i innych pokazanych modeli!
Brawo!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
16-10-15 10:07  Odp: [Galeria] McDonnell Douglas F/A-18C Hornet - Kartonowy Arsenał 2-3/97
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Dobrze Ci to wyszło. Może te czarne na żółtym trochę podmalować, bo rzeczywiście rażą.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
16-10-15 10:24  Odp: [Galeria] McDonnell Douglas F/A-18C Hornet - Kartonowy Arsenał 2-3/97
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

> A szkoda, bo F-18 bardzo mnie się podoba. Aż dziw bierze, że nie ma takiego na wypasie opracowania tego samolotu

Jest opracowanie z Modelika, które moim zdaniem jest na wypasie (składane skrzydła!). Tylko to jest Super Hornet, a nie zwykły Hornet.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024