FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
13-10-15 23:53  [G] Pzinż 130 Kartonowe Hobby 2006
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Witam wszystkich , od razu na początku zastrzegę ,że tej galerii nie miało być ze względu na to ,że ostatnimi czasy bardzo , ale to bardzo pogniewaliśmy się z fotosikiem który za utrzymanie dotychczasowych galerii , relacji i zdjęć na wszystkich forach dosyć łapczywie zaczynał mi podbierać pieniążki. Byłem tym faktem tak zdegustowany ,że postanowiłem nie wstawiać już w przyszłości żadnych galerii , a co dopiero prowadzić relacje. Jednak dzisiaj poczytałem sobie swoją własną relację z przed 7 lat i tak jakaś tęsknota za tymi dobrymi czasami się we mnie obudziła :) .
W każdym razie obczaiłem teraz photobucketa no i wstawiam co tam ostatnimi czasy udało mi się wymęczyć.
Tak wymęczyć bo model Pzinż 130 z Kartonowego Hobby nie należy do łatwych i bezproblemowych modeli. Z założenia miał być to prosty i lekki model na chwilę by rozruszać paluszki i utrzymać je w gotowości . Wyjeżdżałem za granicę i przygotowałem sobie na wyjazd coś innego , ten projekt miał być tylko taką odskocznią. Odskocznią to on się jednak okazał , ale tylko w dół.
Gąski kleiło mi się dobrze i wanna chyba też w każdym razie tyle wykonałem w zeszłym roku zanim wyjechałem. Układ jezdny i napędowy w wodzie powstawał już po moim powrocie po kilku miesiącach. Możliwe ,że nie chciało mi się z powrotem wracać do klejenia . Możliwe ,że straciłem wenę i serce do klejenia dlatego układ jezdny jest skopany , źle przyklejony , zrobiony na odwal , ale takie nagromadzenie ,źle spasowanych elementów jak tutaj przy podwoziu jeszcze nie miałem. Klejenie tego wszystkiego szło jak krew z nosa. Dopiero Przeciszów dał mi kopa i świadomość , że nie lubię niedokończonych modeli , dlatego to co powstawało miesiącami w dwa tygodnie złożyłem do kupy i mówię szlus.
Mam świadomość ,że nie wszystko jest idealne . Wybaczcie mi to jednak . Pokazuje ten model bo jednak nie za wiele galerii tego wydania można znaleźć na forach.
Grzesiu (Stug) życzę ci powodzenia , to co ty wyciskasz w swoim modelu bije wszystko , a mój jest tylko tłem .
Co tu dużo gadać , model tylko dla wytrwałych i z wiaderkiem cierpliwości obok. Zastrzegam sobie odpowiedz . Nie mam zamiaru nic w nim zmieniać , poprawiać . Mam go dość. Model w pudełku i w piwnicy do której zgubiłem klucz , zapomniałem drogi i ogólnie same awarie po drodze :) .



Pozdrawiam.

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
14-10-15 07:14  Odp: [G] Pzinż 130 Kartonowe Hobby 2006
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jak na "rozgrzanie paluszków" to model bardzo ładny :-)
Gratulacje!

--
Pozdrawiam Darek

 
14-10-15 13:02  Odp: [G] Pzinż 130 Kartonowe Hobby 2006
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Potwierdzę tylko tyle, że praca nad modelem jest dość nużąca i szybko traci się wenę do dalszej pracy:-) Wynika to pewnie z faktu, że kolejne etapy budowy nie są zbyt spektakularne wizualnie. To nie jest wypasiony model, z dużą ilością różnych elementów na pancerzu. To konstrukcja składająca się praktycznie z układu jezdnego i wieży:-)
W moim przypadku ślimacze tempo wynika również z przeróbek wielu elementów, bo trochę błędów merytorycznych w opracowaniu się znajduje. W sumie nie wiadomo dlaczego. Dokumentacji jako takiej nie ma, ale z kilku zdjęć oryginału da się wypatrzeć różnice. No trudno, model posiada pewne uproszczenia - niech i tak będzie. Dodając do tego fakt, że to pierwszy wydany projekt Piotrka, można mu pewne rzeczy wybaczyć:-)

W każdym razie gratuluje ukończenia budowy:-) Wiem, jak ciężko dokończyć coś, do czego już dawno straciło się chęci. Można by wymieniać mankamenty Twojego wykonania, ale sam wiesz, co jest nie tak:-) Na pewno za nisko są koła napinające. Ale wiem z czego to wynika. Sam miałem z tym problem, bo projekt w tym miejscu faktycznie nie rozpieszcza:-)

P.S. Ja też mam go dosyć:-) Ale pewnie dlatego, że budowa nie zmieściła sie nawet w planie 5-letnim:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
14-10-15 13:27  Odp: [G] Pzinż 130 Kartonowe Hobby 2006
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Ładna, czysta robota... tylko te gąsienice się tak jakoś świecą...

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
14-10-15 17:46  Odp: [G] Pzinż 130 Kartonowe Hobby 2006
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję wykonania modelu. Podoba mi się.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
14-10-15 21:21  Odp: [G] Pzinż 130 Kartonowe Hobby 2006
Wolf1128 

Na Forum:
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13
 

Gratulacje.Bardzo ładna maszynka

Post zmieniony (14-10-15 21:21)

 
14-10-15 21:52  Odp: [G] Pzinż 130 Kartonowe Hobby 2006
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Grzesiu masz rację , zapomniałem powiedzieć ,że model powstał bez zagłębiania się w zdjęcia i źródła historyczne. Model sklejony z tzw. pudełka , to co mi dali w instrukcji i na rysunkach tak zostało wykonane . Dlatego podziwiam twoje wykonanie bo nie dość ,że starasz się upodobnić do oryginału i prostujesz co niektóre zawiłości to model powstaje czysto i elegancko.
Bardzo wszystkim dziękuje za komentarze i opinie . Miejmy nadzieje , że te nasze prace komuś się przydadzą , a może nawet kogoś zainspirują do stworzenia tej ciekawej konstrukcji na nowo:).

Pozdrawiam.

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
14-10-15 21:57  Odp: [G] Pzinż 130 Kartonowe Hobby 2006
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Partyzant, jak na partyzanta przystalo, wzial nas z zaskoczenia ;) Mnie tez sie podoba

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024