FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
15-10-15 08:17  Odp: [G] Ju-87 D-3, GPM 2/2004
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Petrow to nie wycieczka do ciebie tylko uwaga jak ważne jest zachowanie wymiarów w skali
zmierzyles jaka odległosc od podłoza ma prawa i lewa koncówka ?
-zmierz i sam oceń czy róznica jest widoczna czy pomijalnie mała 1-2 milimetry
mi sie podoba twoj junkers - ale dla siebie warto sprawdzic i zwracac uwagę na to

 
15-10-15 08:31  Odp: [G] Ju-87 D-3, GPM 2/2004
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Petrov - Żadne tworzenie bubli - uważam, że każdy chce skleić model jak najlepiej a wymiana uwag co i jak, służy tylko by było jeszcze lepiej.
Tak jak pisze modellolt - to nie jest wycieczka do Ciebie.
Nadal uważam, że wznios płatów jest właściwy.
Natomiast faktycznie końcówka lewego płata jest za wysoko uniesiona (przy prawidłowym wzniosie).
Wg "modellota" to prawa winna być podniesiona bo wznios jest za mały.



PS - poniższy wpis Petrova wszystko ostatecznie wyjaśnia

Post zmieniony (15-10-15 08:33)

 
15-10-15 08:31  Odp: [G] Ju-87 D-3, GPM 2/2004
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Ależ ja szanuję Twoje podejście do tematu, ale mam po prostu inne i tyle. Nie traktuję Twoich wypowiedzi jako wycieczki osobistej, bo zdaję sobie sprawę z błędów popełnionych przy tym modelu. Tylko mnie po prostu niekoniecznie podnieca sprawdzanie, czy kąt nachylanie elementu a w stosunku do b jest 1 stopień w te czy we wte, a czy obłość elementu c ma prawidłowy przebieg, a pochył antenki i grubość linki nie jest czasem o 0,1 mm za mała, a bieżnik na oponie to ma za mało bruzd... Inne podejście do tematu po prostu. Każdy ma prawo do swojego, a czy jest ono gorsze czy lepsze, to już sprawa indywidualna każdego z nas - i kółko się zamyka.

@Ryszard
I ja się z tymi uwagami - co do różnych kątów - zgadzam w zupełności, jest to jeden z elementów, które w modelu nie wyszły i zdaję sobie z tego sprawę! Wypowiedź o tworzeniu bubli miała w moim przypadku wydźwięk żartobliwy, a nie ukazujący obrazę majestatu :)
--

Post zmieniony (15-10-15 08:34)

 
15-10-15 09:03  Odp: [G] Ju-87 D-3, GPM 2/2004
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Ryszard - dobrze przełożyłeś to o co mi chodzi - ja tez nie czepiam bruzd w bieznikach , ilości zeberek na cylindrach
- chodzi mi tylko o zachowanie podstawych proporcji i geometrii bryły modelu samolotu - ,żeby z sylwetki był zblizony do prawdziwego .
To najczestrze i najbardziej rażące w modelach kartonowych - i od lat ten sam problem - pokrzywków i koślawków
klapnietych skrzydeł - tam gdzie był wyrażny i charakterysytczny wznios
skręconych - usterzeń względem osi
i mimo ładnego , czystego sklejenia - spartolonej roboty - szkoda ,ze przy Petrova Junkersie o temat geometrii ponowiłem .
nie tędy droga - jest np model Biesa - ma wszystko to czego nie widać zrobione w/g dokumentacji - ale jest wydany na kredzie i cały pomięty i powichrowany , pozapadany -nie tędy droga - model ma w miarę ładnie sie prezentować i czy jest z 34 czesci czy 1200 - nie przesądza tego ,który z nich jest ładniejszy

Post zmieniony (15-10-15 09:04)

 
15-10-15 11:27  Odp: [G] Ju-87 D-3, GPM 2/2004
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Petrov - tak czytam ten wątek i napiszę tak ogólnie - szacun dla Ciebie.

Nie wiem tylko, czemu Ty te samoloty lepisz?:))

Pozdrawiam

 
15-10-15 21:15  Odp: [G] Ju-87 D-3, GPM 2/2004
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Dla odprężenia od nitek :) A tak bardziej serio, czasu na klejenie jest mało w roku szkolnym, a żeby podłubać przy żaglach, potrzeba go nieco więcej. Tak więc wszelkiego rodzaju odstępstwa od tematu są takimi... odstępstwami od tematu :) Odskocznią. Poza tym frajda jest też. To jest tak jak z książkami. Gdybym czytał prozę Lema jedną za drugą, to w końcu mogłoby się przejeść. Czasem trzeba przeczytać Pratchetta :) Dla wyczyszczenia umysłu w pewnym sensie :)

Ale czemu szacun że niby to nie rozumiem kompletnie :) Ale dzięki ;p

--
54323031

 
15-10-15 22:04  Odp: [G] Ju-87 D-3, GPM 2/2004
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

A tak za ogólną cierpliwość:) i umiejętność zachowania dystansu.
Tak się trochę droczę co do tych samolotów. Też mnie czasem ciągnie. I też potrzebuję odpoczynku od linek. Więc w sumie rozumiem.

 
15-10-15 22:09  Odp: [G] Ju-87 D-3, GPM 2/2004
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Kumam :) Fakt, czasem trzeba odskoczni. Jakby człowiek codziennie wcinał schabowe... Chociaż nie, to zł przykład. Można codziennie wcinać schabowe :D

--
54323031

 
15-10-15 22:25  Odp: [G] Ju-87 D-3, GPM 2/2004
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Z duszą czy bez duszy, wygląda fajnie ... i te podstępnie zasmarowane swastyki :)

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
15-10-15 22:26  Odp: [G] Ju-87 D-3, GPM 2/2004
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

O właśnie, to też rozumiem:) Niestety moja żonka już nie:)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024