FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
14-10-15 16:52  [G] Ju-87 D-3, GPM 2/2004
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

W tak zwanym międzyczasie popełniłem ten oto samolot,

którego zdjęciami postanowiłem się podzielić. Mało stosunkowo jest galerii tego cieszącego się przeciętnymi recenzjami modelu. Że niby "bez duszy" zaprojektowany. Ja tam nie wiem z czym czy bez czego był projektowany, ale faktem jest iż stosunkowo mało brzydkich wyrazów użyłem podczas jego klejenia, a to już nieźle :) Podoba mi się szczególnie ze względu na ciekawe malowanie. Wiadomo, nie obyło się bez moich licznych błędów. Kłopot tradycyjnie przy owiewce kabiny, która jest makabryczna z bliska, ale trudno. Resztę można zobaczyć na zdjęciach myślę. Największym minusem wycinanki jest bardzo uboga instrukcja. Rysunków zaledwie kilka i to niekoniecznie rozwiewające wątpliwości. Niemniej zabawa była udana, ogólny efekt nawet nawet mnie satysfakcjonuje, a com się nauczył to moje, czego nie - może innym razem :) Indżoj :)


--
54323031

 
14-10-15 17:02  Odp: [G] Ju-87 D-3, GPM 2/2004
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Wszystko fajnie tylko za mały wznios skrzydeł

https://www.google.pl/search?q=ju+87+museum+foto&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0CCIQsARqFQoTCMun9aKdwsgCFeXucgodqCkFKg&biw=1280&bih=689

Post zmieniony (14-10-15 17:02)

 
14-10-15 17:34  Odp: [G] Ju-87 D-3, GPM 2/2004
rysiu62   

Zastanawiam się jak kolega modellot1 wyliczył ten podobno niewłaściwy wznios skrzydeł. Brak zdjęcia od przodu lub z tyłu wyklucza jednoznaczną ocenę , to jedno a po drugie czy naprawdę wszystko i u wszystkich musi być precyzyjne ?

 
14-10-15 17:38  Odp: [G] Ju-87 D-3, GPM 2/2004
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Jest bardzo OK, ten kamuflaż nawet ciekawie wygląda. Mnie się bardzo podoba.

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
14-10-15 17:39  Odp: [G] Ju-87 D-3, GPM 2/2004
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

W dokumentacji jest tak:



A jak jest w modelu ???

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
14-10-15 17:40  Odp: [G] Ju-87 D-3, GPM 2/2004
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Podoba mi się jak wykonałeś ten model. Gratulacje.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
14-10-15 20:52  Odp: [G] Ju-87 D-3, GPM 2/2004
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

mam to opracowanie widziałem kilka sklejonych żaden nie ma prawidłowego przełamania płata - to nie jest żadna złosliwa uwaga - tylko na etapie klejenia modelu zwracajcie wiecej uwagi porównując zdjecia chociazby obiektu dostępnego w muzeum lotniczym - bądz jedno z setek zdjęć archiwalnych w róznym ustawieniu
nie czepiałem sie nawet zbyt grubej i połamanej krawędzi natarcia skrzydeł ,zeby nie zrazić modelarza - bo to sprawia czesto duże trudności wykonawcy

w zachowanym w Hendon Ju 87 to wygląda tak



Post zmieniony (14-10-15 21:00)

 
14-10-15 21:02  Odp: [G] Ju-87 D-3, GPM 2/2004
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Czasem warto popracowac nad formą wypowiedzi niz nad wzniosem :) zeby nie zniechęcic modelarza ;)
Ale mnie rowniez wydaje sie po zdjeciach, ze albo przełamują albo faktycznie brak charakterystycznych kątów. Ogólnie bardzo mi się podoba, zamaskowalbym jedynie podział listkówna goleniach.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
14-10-15 21:03  Odp: [G] Ju-87 D-3, GPM 2/2004
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Do połamania natarć przyznaję się. Samolot ten to była moja pierwsza próba z caponem. Niestety preparat ten zaskoczył mnie nieco w kwestii usztywnienia kartonu co poskutkowało nieumiejętnym przeze mnie uformowaniem owych elementów.

Co do porównywania z oryginałem - mam swoje podejście do klejenia modeli i owo porównywanie, a co za tym idzie przerabianie celem zbliżenia do oryginału, nie jest mi do szczęścia potrzebne. Acz szanuję tych, którzy to robią i zwracają na to uwagę.

--
54323031

 
14-10-15 21:08  Odp: [G] Ju-87 D-3, GPM 2/2004
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Stukas jest bardzo charakterystycznym samolotem - dlatego warto i łatwo klejąć ten samolocik - zwrócić uwagę na tak charakterystyczne szczegóły budowy skrzydeł .a ja sie nie przyczepiłem ani owiewek podwozia - bo co mam dziury w całym szukać - jest jaka widzicie .- taka jak sie dała skleić - jednemu wyjdzie lepiej innemu gorzej
wyznaje zasadę -co nowy model będzie lepiej i więcej doswiadczenia .
Drugim takim modelem samolotu jest PZL P 11 ,który ze żle wykonanymi skrzydłami wygląda koszmarnie karykaturalnie .

Post zmieniony (14-10-15 21:15)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024