FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
13-10-15 17:18  Odp: [G] Ił-2 Sturmovik - Bumażnoje Modelirowanie, 1:33 + relacja w pigułce
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

'Ryszard' - to jakby druga część tego samego zdjęcia. Zastanawia mnie, że na szybkach wytrasowane są linie celownika WW1, a w kabinie mimo to widoczny jest ten niebezpieczny (podobno tak było) dla życia pilota precyzyjny celownik.
'IJN Łukasz' - światełka pozycyjne wykonane z zielonej i czerwonej okładek do dokumentów, uformowane po podgrzaniu nad świeczką na takim malutkim "kopytku" z nasączonej SG tektury. Powtórzę, że pomysł zaczerpnąłem od Kolegi "stachoo".

Dzięki Wszystkim za pozytywne przyjęcie.

--

Post zmieniony (13-10-15 17:18)

 
13-10-15 20:41  Odp: [G] Ił-2 Sturmovik - Bumażnoje Modelirowanie, 1:33 + relacja w pigułce
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Chylę czoła za wykonanie modelu. Byłem nim mocno zainteresowany, jak i innymi projektami tego autora, jednak informacje zawarte w Twojej relacji, jak i Wojtka z klejenia Jak-a 7 trochę ostudziły mój zapał. Ale może gdzieś, kiedyś przy nadarzającej okazji spróbuję coś skleić z tej serii.

--
http://messer.cba.pl

 
13-10-15 21:27  Odp: [G] Ił-2 Sturmovik - Bumażnoje Modelirowanie, 1:33 + relacja w pigułce
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9



Na rosyjskich stronach jest szczegółowy opis konstrukcji w tym o celownikach.

Post zmieniony (13-10-15 21:29)

 
13-10-15 22:08  Odp: [G] Ił-2 Sturmovik - Bumażnoje Modelirowanie, 1:33 + relacja w pigułce
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Boguś,jesteś Wielki !!! Model wspaniały !!!

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
13-10-15 22:28  Odp: [G] Ił-2 Sturmovik - Bumażnoje Modelirowanie, 1:33 + relacja w pigułce
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Ciekawe fotki z tymi celownikami, nie udało mi się ich wyszukać mimo zerkania na rosyjskie strony. Z "Monografii Lotniczych" nr 22 wynika, że te skomplikowane, niebezpieczne (podobno były przypadki śmiertelnych zranień o celownik) ustrojstwa zostały zastąpione przez WW1, zdjęcia pokazują, że funkcjonowały równolegle.

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
13-10-15 23:00  Odp: [G] Ił-2 Sturmovik - Bumażnoje Modelirowanie, 1:33 + relacja w pigułce
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 39
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 3

Świetny model.Brawo.

--
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire

ŁSM

 
14-10-15 05:31  Odp: [G] Ił-2 Sturmovik - Bumażnoje Modelirowanie, 1:33 + relacja w pigułce
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Taki drobiazg: statecznik pionowy miałeś wydrukowany prawidłowo? Ja mam chyba wczesną serię, u mnie trójka jest w lustrzanym odbiciu...

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
14-10-15 07:43  Odp: [G] Ił-2 Sturmovik - Bumażnoje Modelirowanie, 1:33 + relacja w pigułce
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

I cóż rzec? Jak zwykle świetna robota.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
14-10-15 08:25  Odp: [G] Ił-2 Sturmovik - Bumażnoje Modelirowanie, 1:33 + relacja w pigułce
Lesio73 

 

Piekna robota - gratuluję i zazdroszczę :-)

 
14-10-15 09:03  Odp: [G] Ił-2 Sturmovik - Bumażnoje Modelirowanie, 1:33 + relacja w pigułce
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

"Sturmovik' - na arkuszu trójka jest rzeczywiście źle wydrukowana, ale w moim egzemplarzu była errata nie tylko z właściwą "3", ale również z grzbietem tego statecznika nie jako oddzielne części, ale po prostu do uformowania, jako calość. Mało tego, drugi egzemplarz, który otrzymałem od wydawcy też zawiera erratę, ale inną. "3" jest OK, ale gwiazda jest większa - połowa jest na stateczniku a połowa na sterze kierunku. Gwiazdy są też "pod napisem" na części ogonowej. To w erracie natomiast na arkuszach jest w dalszym ciągu wadliwie. Na erracie znajduje się też oprofilowanie skrzydło kadłub (przedni fragment) w jednym a nie w 6 kawałkach, ale wg mnie bardzo trudny do ukształtowania...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024