FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
12-10-15 20:32  [R]Holownik Sokół GPM 1:50oprac. Maciej Herbut
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

W ramach powrotu do klejenia coś na rozruszanie palców.

Krótka historia :
Sokół – polski holownik z okresu międzywojennego i II wojny światowej, wybudowany w roku 1909 przez niemiecką stocznię Franz Schenk w Elblągu jako „Charlotte”, a w 1920 wcielony do Polskiej Marynarki Wojennej.

Po zakupieniu go, holownik ten został przemianowany z „Charlotte” na „Sokół”. W roku 1922 przeniesiony do Gdyni, a 14 lat później przeniesiony na Hel. Po zakończeniu kampanii wrześniowej i kapitulacji Gdyni, załoga dokonała jego samozatopienia. Podniesiony z dna przez wojska niemieckie, wszedł w skład Kriegsmarine, gdzie przemianowano go na „Grabau”. Pod koniec wojny w 1945, został trafiony bomba lotniczą i zatonął. W 1946 podniesiony ponownie z dna, służył w Polskiej Marynarce Wojennej do roku 1957. Po wojnie, holownik ten, kilkakrotnie przechodził zmianę nazwy: Majster (1949-52), BG 3 (1952-57), H 3 (1957).
Przydatne liniki : http://www.graptolite.net/Facta_Nautica/PMW/Sokol_tug.html
http://gdansk-nowy-port.mojeosiedle.pl/viewtopic.php?t=15569&start=135&sid=21b08a52874cce9ce6150f207e462fd1
http://www.dobroni.pl/rekonstrukcje,holownik-sokol,13264
Docelowo ma przypominać holownik z tego zdjęcia
stąd konieczność dorobienia "firanek"
Spróbowałem skleić poszycie na oklejki bez podposzycia, pianki itp .Wyszło jak wyszło , tragedia , krowa zagłodzona , Indie lub Pakistan. Odbojnica w większości przylepiona do wręg, reszta w powietrzu

Zeszlifowałem, poszpachlowałem , pomalowałem, burty dorobiłem z papieru samoprzylepnego i wydrukowałem. Upaćkany pokład dorobiłem z barwionki. Teraz wygląda to tak:

Wniosek, nie mnie kleić na paski . Pozdrawiam.
A deseczki ławeczki drzewniane se zrobiłem, a co :))

--

Post zmieniony (12-10-15 20:53)

 
12-10-15 20:36  Odp: Holownik Sokół GPM 1:50oprac. Maciej Herbut
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

no kibicuje i podpatruje :)

--
Si vis pacem, para bellum

 
12-10-15 20:43  Odp: Holownik Sokół GPM 1:50oprac. Maciej Herbut
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

He he , ja u Ciebie równocześnie się wpisałem :)))

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
12-10-15 21:02  Odp: Holownik Sokół GPM 1:50oprac. Maciej Herbut
Kapitan 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Będę z przyjemnością podpatrywać, bo to moja ulubiona łódka:)

--
,,Problemem nie jest problem, problemem jest twoje nastawienie do problemu"
Pozdrawiam, Piotr

 
13-10-15 06:02  Odp: [R]Holownik Sokół GPM 1:50oprac. Maciej Herbut
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Również będę odwiedzał :-)

--
Pozdrawiam Darek

 
13-10-15 09:10  Odp: [R]Holownik Sokół GPM 1:50oprac. Maciej Herbut
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Już zasiadam na rufowej ławeczce i grzecznie czekać będę kiedy spieniona woda zaszumi za rufą !
PS - Andrzej - a co tam siedzi w środku komina - jakieś rury ? Jak jest opracowane w modelu (i czy jest) wnętrze rury kominowej bo ze zdjęć widać, że wylot jest niczym nie zakryty.

 
13-10-15 11:50  Odp: [R]Holownik Sokół GPM 1:50oprac. Maciej Herbut
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Rurę zrobuiłem z czarnej barwionki, jest pusta w środku, tak jak w wycinance. W sumie to skromny model, niewiele detali . To co widzicie , poprawki , retusze, druty , śruba i pozamiatane.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
13-10-15 12:12  Odp: [R]Holownik Sokół GPM 1:50oprac. Maciej Herbut
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

To jeśli można coś dopowiedzieć - wstaw z przodu rury komina rureczkę czarną.
Normalnie to w kominie jest kilka różnych rur itp., góra zakryta cała lub do połowy, siatka p/iskrzeniu etc.
Holowniczek - stary parowczyk a z tą rureczką komin będzie ładniej wyglądał tym bardziej, że jest bez zakrycia.

 
13-10-15 21:39  Odp: [R]Holownik Sokół GPM 1:50oprac. Maciej Herbut
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Ryszard , oczywiście czujny :)) A dopowiem ,że rureczka z zewnątrz jest przewidziana w wycinance ino jeszcze nie wykonana . Pozdrawiam.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
13-10-15 21:41  Odp: [R]Holownik Sokół GPM 1:50oprac. Maciej Herbut
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Chodziło mi o rureczkę wewnątrz komina z przodu. ;-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024