FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
13-10-15 17:46  Odp: [P] Modele kartonowe samolotów w skali 1:25
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A ja zapytam: czego brakuje w 1:33 co jest w 1:25 i wymusza to przejście na wyższą podziałkę? W samolotach bardzo wiernie w 1:33 można praktycznie zrobić wszystko. To wyważona skala dla amatorów jak i profesjonalistów. Wprowadzenie jeszcze w tematykę dodatkowej skali, wprowadzi tylko niepotrzebny ferment vide 1:300 kontra 1:200 w okrętach. Już raz namieszano w skalach lotniczych wypuszczając te same modele w skali 1:50 i 1:48.

Owszem: jako perełki pokazujące się raz na jakiś dłuższy czas, OK. Jako nowa skala równoległa do 1:33, zbytek łaski.

Kwestię ceny takiego opracowania i technicznych problemów budowy przemilczę.

Ponieważ przysłowia są mądrością narodów, zacytuję klasyka: lepsze jest wrogiem dobrego. Czasami odnoszę wrażenie, że trochę wszystkim się już przejadło to całe modelowanie papierów i na siłę próbuje się wprowadzić świeży powiew. Oby nie okazało się, że jest to faux pas w postaci wonnego bąka na salonach, w czasach gdy to hobby ma i tak już niepewną przyszłość.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
13-10-15 17:55  Odp: [P] Modele kartonowe samolotów w skali 1:25
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

I właśnie jak by miały się pojawić modele w 1:25, to tylko takie naprawdę "full wypas". Taki model jak się pootwiera, to naprawdę fajnie wygląda i też tylko jakieś legendy lotnicze.
Pytanie tylko wtedy, kto to sklei i kupi?

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
13-10-15 23:20  Odp: [P] Modele kartonowe samolotów w skali 1:25
orinoko 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Parę modeli wyszło. WSMK mocno już niekompletny, ale jest tak: http://wsmk.konradus.com/index.php?szukaj=tak&zywiol=2lotn&skala=25 oraz tak: http://wsmk.konradus.com/index.php?szukaj=tak&zywiol=2lotn&skala=25. Całkowicie zgadzam się z Chopinem, że jako perełka - chętnie, jako równoległa skala - nie ma sensu. Sam mam garść modeli, które w 1:24 lub 1:25 bym kupił (choćby Potez XXVII czy Karaś), Triplane'a i FLYER'a I z Orlika mam, ale to jednak nisza. Bez dokładnego rozpoznania zainteresowania się nie obejdzie, co jest o tyle trudne, że często forumowe deklaracje sobie, a rzeczywiste zakupy sobie.

--

 
14-10-15 00:30  Odp: [P] Modele kartonowe samolotów w skali 1:25
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

tu nie chodzi o brakuje - samolociki sportowe w skali 1/33 praktycznie nie istnieja - (są tak małe ,że nie warto ich nawet kleić ) wygladaja jak Jak-1M plastikowy .1/72
modeli w skali 1/24 i 1/25 mam kilkanascie i bardzo ładnie sie prezentuja a w w 1/33 ich praktycznie nie widać - ani radości ani przyjemności - co to za model rozpiętosci 7-czy 12 cm -a w 1/25 1/4 to juz coś widać

Post zmieniony (14-10-15 00:34)

 
14-10-15 07:23  Odp: [P] Modele kartonowe samolotów w skali 1:25
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Były te 1:25 z JSC i z Orlika druciaki . Jest pełno modeli w takiej skali z niemieckich wydwanictw. Modele graficznie piękne, detalizacja że tak powiem na krawędzi do przyjęcia. Takie duże modele robią wrażenie. Zawsze prawie z pół metra z wyjątkiem I wojny. Ale jest jeden problem w tej skali. Grubość kartonu, bez podklejania gwarantowana mała żywotność modelu i problem z wykonaniem bez fal dunaju. Pogrubienie kartonu to znowu problem z formowaniem krawędzi natarcia, małych krzywizn. Tak że co się tu oszukiwać to temat głównie dla modelarzy co chcą się bawić w podklejanie. Nie widzę szans na sklejenie Mustanga czy Thundrbolta z JSC bez podklejania, P 11 by jeszcze przeszło. A jest jak mówiłem cała seria niemieckich samolotów sportowych ze Schreiber Bogen i lipa, karton cienki i miękki, te mniejsze okazy to no problem ale takie z dużymi rozpiętościami i płaszczyznami to nie ma szans na dobry model pod podklejenia.

 
14-10-15 10:26  Odp: [P] Modele kartonowe samolotów w skali 1:25
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Moim zdaniem argumenty odnośnie grubości kartonu i ryzyka "pofalowania", nie są przekonujące.
Każdy przecież z nas i tak podkleja brystolem oklejki w skali 1:33 (w moim przypadku to już standard -z zastosowaniem nawet tekturek 0,5mm lub gdzieniegdzie 1 mm.
Szkoda, że projektanci od razu nie przewidują podposzycia na każdym z segmentów (mówię tu o skali 1:33). O ile łatwiejsze byłoby nasze skljactwo latałek...
Po zastosowaniu metody jw. w skali 1:25, problem "fal Dunaju" byłby - jak mniemam - rozwiązany.
W każdym razie jestem za 1:25.
Duże jest ładniejsze, a nawet lepsze :)

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
14-10-15 10:43  Odp: [P] Modele kartonowe samolotów w skali 1:25
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Przyzwyczaiłem się do skali 1/33 a przyzwyczajenie jest drugą naturą ...

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
14-10-15 11:40  Odp: [P] Modele kartonowe samolotów w skali 1:25
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Taki model z pełną detalizacja jest łatwiejszy do zrobienia w 1:25, niż w 1:33. Nawet można bardzo realną fakturę powierzchni zrobić.
Jak miałbym kupować to tylko jakieś słynne-znane samoloty.
Co do samolotów z I WŚ, to takie zaś małe nie są. Nawet bym powiedział, ze są większe niż bf-109, czy jak-1

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
14-10-15 11:48  Odp: [P] Modele kartonowe samolotów w skali 1:25
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

^^ Druciaki większe od 109?? Chyba Vimy. A na temat: ja bym chciał serię pojazdów w jakiś sposób związanych z lotnictwem (lub poprostu kręciło się koło samolotów) w skali 1/33 - cysterna, holownik, p-lotka, jeep...

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
14-10-15 12:09  Odp: [P] Modele kartonowe samolotów w skali 1:25
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Nie twierdzę że dużo ich jest, ale niektóre są większe np pfalz a.I ma ponad 11. Natomiast dużo jest gdzie rozpiętość jest od 8 do 9,5 m, czyli nie ustępują wielkością zbytnio.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024