FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
12-10-15 22:11  Odp: [P] Modele kartonowe samolotów w skali 1:25
Ados777 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Za rozsądną cenę bym nabył jakiegoś spita lub mesera,do dioramy by porównać sobie z pojazdami,jeszcze jakieś ludziki by się przydały w 1:25.
Lecz wracając do tematu to wiele modelarzy przenosi się na pancerkę lub przeskalowywuje samoloty do 1:50 ze względu na mniejsze rozmiary,ja akurat mieszkam w domu,więc problemu z gabarytami nie mam,ale taki model trzeba mieć gdzie pomieścić.I ile trzeba by zużyć materiałów na taki model bo trzeba wszystko podklejać i wzmacniać.
Więc na jakąś dłuższą metę to raczej nie ma sensu,chyba że tylko druciaki i jakieś bardziej znane jednostki.

--
Taki sobie modelarz :)

 
12-10-15 22:13  Odp: [P] Modele kartonowe samolotów w skali 1:25
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Roman, co do pierwszego argumentu, to biorąc pod uwagę warunki lokalowe większości modelarzy, lepiej byłoby robić modele pojazdów w 1:33...

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
12-10-15 23:43  Odp: [P] Modele kartonowe samolotów w skali 1:25
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Otóż to, Stealth, mnie by pasowało wszystko w 1:33 lub 1:35. Pojazdy, samoloty, kolej, no okrętów się nie da. I byłoby pięknie :-)

--


 
13-10-15 00:04  Odp: [P] Modele kartonowe samolotów w skali 1:25
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Jestem "za" dla samolotów w skali 1-24. Spora ilośc maszyn została opracowana w tej skali w plastiku i ma wierne grono modelarzy. O kartonówkach już wspominaliście. Model Master ze Szcecina produkuje lufy do tych maszyn , co także jest argumentem, jeśli chodzi o waloryzację . Sama skala 1-24 i 1-25 da możliwośc budowy dioram, o czy też już było.
Co do wyboru tematów, to bym stawiał jednak tylko na chwytliwe i sprawdzone, Spitfire, Typhoon, Hurricane,Mustang, Me 109, Heinkel, Stukas. Z bombowcami może być już problem, ale może kilka modeli by się udało wydać. Ja od dawna myślę o powieszeniu nad moją dioramą przeskalowanego z MM typhoona atakującego niemiecka kolumnę rakietami ;-)

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
13-10-15 10:20  Odp: [P] Modele kartonowe samolotów w skali 1:25
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Myślę,że skala 1:25 dobra jest dla modeli samolotów sprzed 2 wojny światowej, a zwłaszcza dla bajecznie kolorowych maszyn z 1 WŚ. I chodzi własnie o detalizację ( otwarty kokpit).
Wszystko jest kwestią gustu i chłonności rynku...
Chociaż biorąc pod uwagę argument wolnego mniejsca w domu i tworzenia dioram, to bardziej podoba mi się pomysł wydawania pojazdów w skali 1:33 ;-)


--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
13-10-15 12:07  Odp: [P] Modele kartonowe samolotów w skali 1:25
darek71 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Pozostają jeszcze wspólczesne samoloty sportowe np Zliny i małe samoloty odrzutowe typu Iskra, Iryda. To byłoby ciekawe.

--
PZDR!!

 
13-10-15 13:25  Odp: [P] Modele kartonowe samolotów w skali 1:25
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

ja kleje 1/24 i 1/25 - ale to dotyczy głównie sportowych jak i 1 wojny i mysliwców z drugiej - jest dużo modeli w tej skali i sa super efektowne
wydaja takie w niemczech ( około 20 samolotów tyle mam )np MM Rwd 5 bis , RWD17 ,RWD13 , GPM - stukas , JSC Mustang ,Me 109 g , PZL P11, Thunderbolt , Orlik - Se 5a ,Triplane

Post zmieniony (13-10-15 13:52)

 
13-10-15 14:34  Odp: [P] Modele kartonowe samolotów w skali 1:25
Fotogrimes   

Myślę że szybciej by przeszło wypuszczanie pojazdów w 1:33. Samoloty w 1:25 będą jednak troszkę duże i kłopotliwe. W niektórych modelach 1:33 jest już problem ze sztywnością skrzydeł a co dopiero przy takiej wielkości. Jakoś tego nie widzę.

 
13-10-15 16:48  Odp: [P] Modele kartonowe samolotów w skali 1:25
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Ja jestem za pojazdami w skali 1:33-35, ale tylko pojazdów co miały coś wspólnego z lotnictwem. Skala 1:33 i tak daje duże pole do popisu jeśli chodzi o detalizacje.
Co prawda nie mam nic przeciwko samolotom w skali 1:25, a szczególnie z okresu I WŚ. Np taki super szczegółowy fokker e.III, czy dr.I. Takie chętnie bym nabył.
Ps
Na FB ktoś projektuje model Breguet XIV w trzech skałach 1:25, 1:33 i 1:50

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
13-10-15 17:27  Odp: [P] Modele kartonowe samolotów w skali 1:25
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Wszystkim - jak widać - się nie dogodzi. Jedni wolą większe samoloty inni mniejsze pojazdy. To i to można znaleźć w wydawnictwach i tak pewnie pozostanie. Ja kleję samoloty IIWŚ, ale mam też kilka pojazdów w 1:32 nieszczególnie związanych z wojną, ale przynajmniej jest jakaś skala porównawcza. I mam tyle do sklejania, że nowa skala na bank mnie nie zainteresuje... Co 1/33 do jednak 1/33 i jak to było w "Misiu" ? Tradycja ?

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024