FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
12-10-15 09:48  Katowice z kartonu - ciekawostka
NowyWojtek 

 

Kartonowy sposób na promocję miasta:
http://katowice.wyborcza.pl/katowice/1,35063,19000050,zrob-sobie-katowice-z-kartonu-budynki-jak-prawdziwe-tylko.html#BoxLokKatLink

--

 
12-10-15 10:04  Odp: Katowice z kartonu - ciekawostka
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Dobre, dobre. :-) Na "Gwiazdach" i dawnej KWK "Katowice" spędziłem niejedną chwilę.
Ale... za wieżowiec:
"2 arkusze papieru z recyklingu: 300g (okładka) i 170g (wycinanka)" oraz "wielkość modelu po złożeniu: 6 cm (wysokość) 12 cm (średnica)"
mam zapłacić
18 zł,
to ja dziękuję.

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
12-10-15 11:04  Odp: Katowice z kartonu - ciekawostka
Mirmic 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Witam,
niech mi ktoś przypomni kiedy GW napisała jakiś artykuł o modelach zaprojektowanych przez naszych rodzimych projektantów..

pozdrawiam
Mirek

 
12-10-15 15:16  Odp: Katowice z kartonu - ciekawostka
Zeppelin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Z zasady nie kupuję tego czegoś, a teraz usiłują podnieść zmniejszający się nakład.

 
12-10-15 15:34  Odp: Katowice z kartonu - ciekawostka
NowyWojtek 

 

Panowie, litości!
Dziś rano znalazłem tego niusa w necie, zapodałem jako ciekawostkę do kupienia jako gadżet z muzeum czy pamiątkę z wycieczki. Fajną czy nie, nie mnie oceniać. Pewno lepszą niż ciupaga z napisem "Pozdrowienia z Katowic".
Ze dwa tygodnie temu dodatek lokalny Gazety pisał o czekoladkach ze śląskimi motywami, jeszcze wcześniej o krawatach, kiedyś tam o mydełkach z węgla jako śląskich pamiątkach. Jest mnóstwo tekstów o knajpach w mieście, propozycje wycieczek itp. Mnie to nie przeszkadza.
Są kartonówki w Muzeum Powstania Warszawskiego, świetne krakowskie modeliki z zabytkami, teraz pokazały się katowickie... Po ostatnich dwóch wpisach obawiam się jednak rozkwitu teorii spiskowych o antypolskiej polityce wiadomych reżimowych sił. Więcej luzu może? W końcu to tylko wycinanka. Inie o tym jest mowa.
Czy gdybym podał linka do innej strony niż GW, np. bezpośrednio do wydawcy, też byłby problem? No dajcie spokój.

Tak lepiej (nie tylko Katowice)?:
http://www.zupagrafika.com/zupamarket.html

Post zmieniony (12-10-15 16:12)

 
12-10-15 16:58  Odp: Katowice z kartonu - ciekawostka
Mirmic 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Witam,
pod presją własnych teorii spiskowych, na które, snując je, strawiłem całe dopołudnie, po rozważeniu co się opłaca a co nie, nie chcąc być posądzony o ksenofobię postanowiłem wyluzować.
Ba, w ramach ukarania własnego, zakrawającego na sarmatyzm ego postanowiłem publicznie pokajać się a w ramach reparacji za wyrządzone krzywdy publicznie przepraszam za swój lekkomyślny wybryk.
Uroczyście przyrzekam, że nie będę już nic więcej kontestował ani w tym wątku ani w innych o ile takowe pojawiłyby się, w bliższej czy dalszej przyszłości.

z poważaniem
skruszony Mirek

--
Pozdrawiam
Mirek

 
12-10-15 17:25  Odp: Katowice z kartonu - ciekawostka
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Niech ktoś zamknie ten wątek, zanim będzie za późno...
Nowy Wojtek - wiem, że chciałeś dobrze, ale sam widzisz :-(

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
12-10-15 19:25  Odp: Katowice z kartonu - ciekawostka
NowyWojtek 

 

Spoko, Smoku. Będzie OK :)
Pomyślałem sobie taką refleksję:
Te modeliki są proste do bólu. Nawet określenie "modelik" jest na wyrost. Do poskładania w godzinę przez przeciętnie manualnie uzdolnionego drugoklasistę. Ale przez sposób dystrybucji (kasa muzeum, jakaś informacja turystyczna, buda z pamiątkami itp.) mają okazję nie tylko trafić do rąk najmłodszych, ale być sklejonymi. I być może rozbudzić modelarską pasję. Bo jest związek emocjonalny z miejscem "O! tu byłem, to widziałem" albo "O! tu mieszkam/patrzę na to przez okno/wiem, gdzie to jest". A potencjał do wykorzystania w szkole na lekcjach? ("Dziś zbudujemy blok z naszego osiedla!") I nawet najmłodsi sobie poradzą.
Pamiętam lat temu ileś podczas wizyty w Malborku moja wówczas 8-letnia latorośl zażyczyła sobie model zamku z GPM-u. Model sam w sobie genialny, ale absolutnie nie dla dzieciaka. Kupiłem i co oczywiste został zmasakrowany i porzucony. Modeliki z Muzeum Powstania skończyły tak samo - liberator to model absolutnie nie dla dziecka (pojazdy są łątwiejsze nadają się może dla 12 latka?). Przy całym szacunku dla Krakusów z Muzeum Historycznego, to nie przytyk, ale ich modele zabytków też są dla ciut starszych (wiem, mam, kiedyś skleję!)
Reasumując: może nie jest źle, że firma niemodelarska wymyśliła tak specyficzny produkt jak wycinanko-sklejanka i oferuje go obok toreb, pocztówek i notesików? Może sposób dystrybucji jest z wielu powodów trafiony? (nie sklepy modelarskie, ale właśnie muzeum). Osobiście się cieszę, że coś takiego jest.
Tak, 18 pln, to bardzo drogo, ale z drugiej strony ceny "wycieczkowe" rządzą się
swoimi prawami - żart;)
Tyle mojego marudzenia. Nie linczujcie mnie :)

Pozdrawiam
Wojtek

Post zmieniony (12-10-15 19:26)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024