FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
06-12-15 21:15  Odp: [R] I-58 - 1:200 - cz.II Prezentacji - Modelarstwo Okrętowe
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Witam Kolegów po długiej przerwie.

Czasu mało więc postępy niewielkie.
Kadłub w całości sklejony oczekuje na swoje wyposażenie. Wbrew pozorom jest co do niego przyklejać. Nie mylić z wyposażeniem pokładowym!.





Do wydawcy (MO) – części dziobowa i rufowa pokładu ma zbyt zróżnicowany odcień! Prośba, aby zwrócić uwagę drukarni na dbałość o jednolitość kolorów.



Do następnego otwarcia.

--

Post zmieniony (29-09-18 13:06)

 
06-12-15 22:25  Odp: [R] I-58 - 1:200 - cz.II Prezentacji - Modelarstwo Okrętowe
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Zwrócimy uwagę :-)

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
09-01-16 19:14  Odp: [R] I-58 - 1:200 - cz.II Prezentacji - Modelarstwo Okrętowe
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Witam Kolegów po kolejnej długiej przerwie.

Mały krok w budowie I-szaka.

Kadłub otrzymał wyposażenie umożliwiające zamontowanie na podstawce – belkę kilową, stępki przechyłowe, stery, napędy.



Skompletowane napędy oraz usterzenie rufowe wraz z osłonami.
Zawsze brakuje mi w instrukcjach szczegółowych informacji montażowych jak m.in. odległości pomiędzy poszczególnymi elementami (np. płaty sterów poziomych od skegu steru kierunku, osłony boczne od płatów sterów poziomych, itp.). Rysunki montażowe nie wszystko pokazują, więc kombinujemy aby jakoś to wyglądało. W tej instrukcji chociaż są podane kolory szablonów oraz średnice drutów jakie należy użyć – wielki PLUS!.
Części pasują do siebie więc klejenie nie jest trudne.





Dziobowe stery głębokości również na swoim miejscu.



Przygotowana podstawa. Odstąpiłem od standardowej podstawki z wycinanki a wymyślone podpory modelu upodobniłem do kilbloków dokowych. Model już na podstawce.





Czas na pozostałe wyposażenie – w oczekiwanym ciągu dalszym, który niewątpliwie nastąpi.

Post zmieniony (29-09-18 13:07)

 
09-01-16 19:31  Odp: [R] I-58 - 1:200 - cz.II Prezentacji - Modelarstwo Okrętowe
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Podoba mi się jak wykonujesz ten model. Pomysł z podstawka świetny.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
09-01-16 21:37  Odp: [R] I-58 - 1:200 - cz.II Prezentacji - Modelarstwo Okrętowe
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nie wiem czy wszyscy , ale ja mam problem z oglądaniem zdjęć z tego portalu.
Nie mniej jednak bardzo podobają mi się postępy w budowie.

--
Pozdrawiam Darek

 
10-01-16 10:21  Odp: [R] I-58 - 1:200 - cz.II Prezentacji - Modelarstwo Okrętowe
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. U mnie zdjęcia bardzo dłuuuuugo się ładują.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
10-01-16 17:07  Odp: [R] I-58 - 1:200 - cz.II Prezentacji - Modelarstwo Okrętowe
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Doody i Borowy - macie Koledzy rację, zdjęcia ciężko wchodzą. Ale na smartfonie wgrywają się natychmiast, więc to może kwestia przeglądarek.
Przepraszam, wybrałem taki hosting i jeśli będzie tak dalej postaram się zmienić.
ZbiG - dziękuję i proszę o cierpliwość. Wszystko w swoim czasie.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
10-01-16 18:10  Odp: [R] I-58 - 1:200 - cz.II Prezentacji - Modelarstwo Okrętowe
kari   

... dołączam się do gratulacji i ... jedna uwaga; tak misternie wykonana i posadowiona kotwica
wygląda trochę jak "płaskorzeźba" ;-) ... jeżeli to możliwe wykonaj otwór (kluzy) odegnij trzon kotwicy
i umieść go w kluzie. Na pewno będzie korzystniej, albo jak kto woli realniej wyglądać. :-)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
10-01-16 19:46  Odp: [R] I-58 - 1:200 - cz.II Prezentacji - Modelarstwo Okrętowe
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam ,jesteś pierwszym wykonawcą tego modelu i wychodzi pięknie jak Twój B 17<Zdjęcia też otwierają mi si ę długo ,mam Muzillę ale to chyba nasze zabezpieczenia tak długo otwierają nieznane sobie portale ale jak się otworzy daje sporo możliwości przeglądania zdjęć.Nie lubię takich wydmuszkowych szkieletów, zawsze parę razy łapię model przed upadkiem,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
17-01-16 13:37  Odp: [R] I-58 - 1:200 - cz.II Prezentacji - Modelarstwo Okrętowe
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Witam Kolegów

Niewielka aktualizacja.
Zapomniałem robić zdjęcia kolejnych postępów, więc chociaż pokażę cały kiosk
Bez drobiazgowego wyposażenia, które szykuje się na uboczu.




Dziękuję Kolegom za obecność.
Odnośnie zdjęć zamieszczonych na „Fmix” – postanowiłem jednak dokończyć relację tutaj, natomiast galerię końcową zamieszczę gdzie indziej. Miałem wrażenie, że dzisiaj chodziło trochę sprawniej.
Kari – kotwicę poprawię, dziękuję za uwagę.

Do zobaczenia.

Aktualizacja - hosting przeniesiony na POSTIMG.
--

Post zmieniony (29-09-18 13:12)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024