FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 42Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
01-10-15 13:39  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

@ Spychacz - poszukaj pokładów z forniru, kilka wydawnictw je oferuje. Rozwiążą ci problem pokładu a do tego dodadzą smaczku dla całości modelu.

@ ADAM 12 - nie wiem dlaczego jeszcze nie ma tutaj relacji Vercyna :)

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
01-10-15 19:24  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
SOWA 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

To ja też zasiadam do kibicowania.

Pzdr.

--
W budowie: AKAGI / BISMARCK / ET22

 
01-10-15 20:07  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Zasiadam na widowni i kibicuje :).

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
02-10-15 17:38  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Konradoo, wiem, że Model Hobby ma takie w ofercie. Wyglądają dość ciekawie, choć ten kolor wydaje się zbyt jaskrawy, ale może to wina zdjęcia. W ogóle, przydałoby się większe zdjęcie, bo na tym na ich stronie niewiele widać. Poza tym, nie jestem zwolennikiem zbytniego mieszania materiałów. Wolałbym, żeby model kartonowy pozostał w jak największym stopniu kartonowym. Z kolei, na arkuszach różnice kolorów nie wydają się aż tak bardzo widoczne. Zobaczę gdy je wytnę i bezpośrednio do siebie przyłożę. Wtedy pomyślę nad tymi fornirami. Nie wiesz przypadkiem, czy te pokłady należy jeszcze podkleić kartonem, czy są takiej grubości, że same wystarczą?

Syjek, będę czekał na info.

Doody, jakby udało Ci się zrobić ten radar tak jak u Halińskiego, to ja chętnie bym go od Ciebie kupił.

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
06-10-15 17:11  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Spychacz - specjalnie nie sugerowałem ci akurat tego sklepu ale sam powinnieneś się przekonać bo to dobra opcja dla tego modelu :) I nie ograniczaj się tak bo to nic złego a model tylko zyska :)

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
01-11-15 20:36  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Miesiąc minął, a prace niewiele posunęły się do przodu. Jednak coś tam zrobiłem, więc jakiś powód do aktualizacji jest.
Najpierw oszlifowałem podposzycie, następnie przykleiłem pokład w części rufowej. Jak widać na zdjęciu, są różnice odcieni pokładu pomimo tego, że oba elementy znajdowały się na tym samym arkuszu. Wprawdzie zdjęcie trochę wyostrzyło te różnice, w rzeczywistości nie są one aż tak wyraźne, ale jednak są. Pomimo tego nie zdecydowałem się na pokład z forniru, bo jak już pisałem wolę karton, ale też prawdopodobnie nie poradziłbym sobie z równym pomalowaniem tych fragmentów pokładu, które powinny być szare, np. jego brzegów.
Następnie wkleiłem elementy podposzycia w części nadwodnej, oszlifowałem, ubytki uzupełniłem szpachlą i ponownie oszlifowałem.
Rufa po tych wszystkich zabiegach:



Jednocześnie zastanawiam się jak podejść do błędu w projekcie. Chodzi o pokład kazamatowy, który w modelu jest pod kątem i unosi się w stronę pancerza kazamat:



W rzeczywistości pokład ten był poziomy:



Wydawałoby się, że poprawka będzie bardzo prosta - wystarczy odciąć te skośne fragmenty i przykleić pokład na płasko. Niestety uniemożliwia to kształt oklejek kazamat.

Jedynym chyba wyjściem byłby zakup drugiej wycinanki i próba dorobienia tych fragmentów z jakichś innych elementów poszycia burt. Nie wiem, czy warto. Więc chyba musi zostać tak, jak jest :(

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (09-10-18 21:48)

 
01-11-15 20:54  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Spychacz na Twoje kolejne odsłony w relacjach czeka się z niecierpliwością.
Jeśli chodzi o podposzycie z piwnej jesteś dla mnie niekwestionowanym maestro.
Błąd w opracowaniu, którego pewnie bym nawet nie zauważył a i decyzja moim zdaniem rozsądna.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
01-11-15 21:38  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ja bym zostawił jak w wycinance .






Na zdjęciu które dałeś także widać że jest skos .

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
01-11-15 21:39  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Spychaczu nic nie kombinuj jest dobrze. Aż musiałem wygrzebać moje materiały z Nagato, oczywiście w modelu Grzegorza to miejsce jest płaskie, ale pokład jest płaski dopiero kawałek za tą rynną. Zdjęcie nie oddaje tego skosu przy kazamatach, ale trzeba dobrze się przyjrzeć. Na potwierdzenie jeszcze dodam to:


Co do pokładu, jest on opracowany na zasadzie nałożenia podziału desek na bitmapę.
Chodzi o to, że bitmapa z jednej strony ma jaśniejsze kolory a z drugiej ciemniejsze. Zauważ, że przez środek pokładu biegnie bardzo cienka biała kreska, nawet na zdjęciach to widać, bo każda połowa pokładu ma swoje lusterko bitmapy i stąd te różnice nie wina drukarni, jest to jeden z niewielu błędów wycinanki, którą dość mocno studiowałem i można go spokojnie kleić bez szukania szczegółów na zdjęciach z epoki.


EDIT: Andrzej mnie uprzedził :D


PZDR

--

Post zmieniony (01-11-15 21:43)

 
01-11-15 22:07  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Hiszpan 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Podposzycie wyszło fenomenalnie. Formowanie na zagięciach i wyobleniach musiało być wyzwaniem, a tutaj równiutko.
Uważnie podglądam i kibicuję i czekam na więcej :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 42Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024