FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
02-10-15 14:56  Odp: [T] Jaki powinien być model dla początkujących dzieciaków ?
chudzma   

Witam wszystkich

ja zaczynam z "młodymi" przygodę modelowania dziś spotkanie trzecie zobaczymy jak to bedzie :)
To co zaobserwowałem przez dwa wcześniejsze spotkania to dzieciaki muszą nabrać wprawy w wycinaniu naprawdę palce mają sprawne ale do pisania smsów jedną rękę jak to powiedział na jednym z koncertów Andrzej Korycki i to z ręką w kieszeni. Czyli próbujemy się uczyć wycinać i tu mogą być modele np własne duże i proste tak przynajmniej mi się wydaje zgodnie z propozycją Pana OSTOJI. Zobaczymy jak będziemy się rozwijać zapraszam do śledzenia wątku w dziale kaffe: Prośba w pomocy utworzenia modelarni.

Pozdrawiam
Marcin

 
02-10-15 15:27  Odp: [T] Jaki powinien być model dla początkujących dzieciaków ?
Broda Geodety 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

@TLB - ten brak ZP-T (tak to się za moich lat nazywało) to dużo szerszy problem. Jak widzę obecnych nastolatków mających coś przybić czy przykręcić, to własnym oczom nie wierzę. Im strach jest młotek 50g dać do ręki, że o innych narzędziach nie wspomnę. Niedługo do skręcania mebli z żółto - niebieskiego marketu będzie trzeba mieć minimum inżyniera.

Wiem że uogólniam, ale takie są moje doświadczenia od kilku lat.

 
02-10-15 16:18  Odp: [T] Jaki powinien być model dla początkujących dzieciaków ?
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

@Broda - zgadzam się z Tobą w 100%. Pamiętam zajęcia ZP-T. Ale żeby nie odbiegać za bardzo od tematu wątku, uważam, że dzieciom, które zaczynają przygodę z modelarstwem powinno dawać się dosłownie bryły do sklejania, tak aby umiały w ogóle trzymać nożyczki i ciąć proste linie ba, mało tego , żeby w ogóle krawędzie prosto przykleiły. Więc należy zacząć od podstaw. W mojej opinii najlepszym modelem/ modelami są modele brył sześcianów, stożków itd. Nawet na matematyce uczyli nas sklejania brył. Teraz to zanikło...

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
02-10-15 20:54  Odp: [T] Jaki powinien być model dla początkujących dzieciaków ?
slawekd 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wydawnictwa powinny zacząć zabiegać o nowy narybek, zainwestować w reklamę - jeszcze nie spotkałem się z reklamą modelu kartonowego. Za to o modelach wydawanych w seriach - np. F-117 czy innego tego typu nieopłacalne wynalazki każdy słyszał. Proste ale ładne modele to jedno, reklama to chyba murowany sukces... :D

 
02-10-15 21:56  Odp: [T] Jaki powinien być model dla początkujących dzieciaków ?
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

TLB - również uczę i co poniektóych próbuję delikatnie namówić na sklejanie :) Zamierzam zabierać modele do wystroju sali ćwiczeń, w któej mam zajęcia (uczę w SM), może ktoś kiedyś coś...

--
54323031

 
07-10-15 11:40  Odp: [T] Jaki powinien być model dla początkujących dzieciaków ?
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Miło mi ogłosić, że kolejowy dźwig dla dzieciaków autorstwa Jacka już jest dostępny na Kartonowej Kolei

--

Post zmieniony (07-10-15 11:57)

 
07-10-15 16:03  Odp: [T] Jaki powinien być model dla początkujących dzieciaków ?
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Odkopując troszkę temat. Sądzę, że wina leży po stronie wszystkich modelarzy, ponieważ gdy zniknęły ze szkoły zajęcia uczące dzieci władania młotkiem, strugiem a nawet nożyczkami nie podjedliśmy trudu nauczenia ich obsługi tych narzędzi sami. Żaden dzieciak nie podejmie trudu samodzielnej nauki, bo po co? Jeżeli chcemy mieć następców musimy o to sami zadbać. Mam trójkę nygusów i tylko najmłodsza córka wykazuje zainteresowanie w budowaniu czegoś. Chłopcy wolą myszkę i klawiaturę. I dlatego z chęcią wspieram ją gdy buduje te swoje straszydła i inne dziwne projekty mimo, że nie jest to czyste modelarstwo w naszym typie. Tak więc to rozsądny modelarz powinien rozpoznawać potrzeby swoich przyszłych naśladowców i starać zaspakajać je zgodnie z ich zainteresowaniami a nie swoimi. i nie chodzi tylko o rodzinę, bo potencjalnych modelarzy można spotkać wszędzie. To my wybieramy modele dla nich i to my powinniśmy wykazać się pomysłowością jak utrzymać ich zainteresowanie, a każdy przypadek jest inny. Co do modeli to zrobiłem projekt lokomotywy, kolorowy prosty i z możliwością klejenia na kilka sposobów, aby zainteresować modelarstwem początkujących modelarzy w Irlandii i niestety nie ma zainteresowania, ponieważ tutejsi modelarze mocno siedzą w plastikach, a ci co próbują swych sil z kartonem wybrali modele trudnych okrętów lub czołgów, co kiepsko wróży końcowemu efektowi. Zresztą ten sam model w Polsce również okazał się za prosty, aby zaspokoić ambicje początkujących sklejaczy. Tak więc uważam, że problem leży nie w dostępności modeli, ale w braku chęci do podjęcia takiej pracy od podstaw przez środowisko modelarskie. Oczywiście wiem, że są ludzie którzy robią to i chwała im za to, ale tu chodzi o skalę tego działania.

Dlatego weźmy się i coś zróbcie z tym;-)

--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 
07-10-15 16:28  Odp: [T] Jaki powinien być model dla początkujących dzieciaków ?
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Czyli tak jakby temat jest trochę skazany na niepowodzenie. niestety odczuwam wątpliwość czy akcja przeprowadzana przez samych modelarzy ma szanse powodzenia. Brak jest wsparcia promowania takich hobby przez instytucje do tego stworzone . Przy czym mam tu na mysli głownie MON.

Pozostaje nam zapewniać modele tam gdzie dzieciaki może kiedyś sięgnąć a wiec na necie, próbowac promować i pokazywać co robimy na wystawach czy na portalach społecznościowych i mieć nadzieje.

--
Si vis pacem, para bellum

 
07-10-15 20:45  Odp: [T] Jaki powinien być model dla początkujących dzieciaków ?
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Tu nie chodzi o MON tak według mnie. Można by było długo dyskutować gdzie jest wina i de facto każde ministerstwo można obwiniać, nie chce w tym miejscu wymieniać ministerstwa edukacji bo jak by oczywiste, w końcu ktoś zdjął techniki i ZPT-y z planu lekcji dodając n-lom mnóstwo papierologii.... No nic, dzisiaj spróbowałem z dziecmi w internacie zrobić sześciany z kartonu, no cóż...dzieci w wieku 13lat nie umieją prosto po lini uciąć nożyczkami. A żeby MON rozpowszechniało modelarstwo to może niech dogadają sie z jakimiś projektanatmi i zlecą lotniskowce Nimitz, albo jaką kolwiek jednostke współczesna i ciekawą. Nie wiem czy młodzież jest zaiteresowana "starymi" jednostkami. Myślę, że to nas, w jakimś stopniu doświadczonych modelarzy, bardziej interesuje owa "stara broń". Młodzi w erze techniki komputerowej i GPS'ów wolała by cos w tę stronę. To my "starzy" modelarze jaramy sie Yamato, Bismarck'iem czy Hood'em.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
07-10-15 21:48  Odp: [T] Jaki powinien być model dla początkujących dzieciaków ?
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

No, to kurde powiało pesymizmem. Ale coś w tym jest. Mam dzieci w wieku szkolnym i widzę jak gówniany jest program, czy raczej system nauczania. Nauczanie do testów. Zero kreatywności i umiejętności poza rozwiązywanie zadań zawartych w tabelkach ministerialnych. Trafiają też do mnie uczniowie szkół średnich. Na 10 tylko 3 miałem nie zblazowanych, byli zainteresowani czymkolwiek. DRAMAT!!! Ja przynajmniej broni składać nie zamierzam, i będę wspomagał inicjatywy mające na celu propagowanie czegokolwiek poza fejsbuczkowo-korporacyjno-bezpłciowym hedonizmem i głaskaniem coraz to bardziej plaskatych telefonów. Perun mi świadkiem. Jeśli choć kilkoro młodych łyknie bakcyla, to umrę spokojnie.

Pocieszający jest fakt, że na spotkania modelarskie przychodzą dzieciaki. Tak jet u mnie w mieście. (180 tys. mieszkańców) i co najmniej kilkunastu młodych modelarzy – niby plastikowcy – ale zawsze coś! Tu szukam nadziei.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024