FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
01-10-15 23:09  Odp: [T] Jaki powinien być model dla początkujących dzieciaków ?
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

fakt, działanie na FB, i innych portalach z których aktualnie młodzi, to dobry strzał.

No właśnie Panowie a tematy ? za co dzieciaki w modelarniach chwytają?
no i jeszcze jedno pytanie, czy lepiej żeby były darmowe do pobrania czy za niewielkie pieniądze do kupienia.
Wiadomo każdy powie za darmo, ale nic nie jest za darmo, i wydrukowanie 10 -15 modeli dla dzieciaków ( a jako się rzekło z założenia modeli mocno kolorowych ) wcale nie jest tańsze . Ale tu oczywiście mogę sie mylić :)

--
Si vis pacem, para bellum

 
01-10-15 23:32  Odp: [T] Jaki powinien być model dla początkujących dzieciaków ?
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Co do dostępności modeli to modele ze free nie są zbyt popularne w Polsce.
Może dlatego że darmowe =słabe jakościowo w oczach odbiorców?
Jednak model kupiony nawet za złotówkę to jednak coś materialnego co się trzyma w ręku.
Bardziej się to szanuje i dba i jednak mobilizuje do sklejenia.
A modele darmowe mogą mieć "branie" przy okazji jakiegoś konkursu lub akcji.
Ja ze swojej strony nadal będę takowe projektował i udostępniał :-)

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
01-10-15 23:53  Odp: [T] Jaki powinien być model dla początkujących dzieciaków ?
Karol 

Na Forum:
Galerie - 5


 - 15

Czy ktos widzial modele Fiddlers Green?
http://www.fiddlersgreen.net/

To proste,w miare duze ale nie za duze modele przewaznie samolotow ale sa tez czolgi i inne modeliki.
Takimi modelikami bawia sie dzieciaki z rodzicami w USA-kupujesz,drukujesz i jazda.
Drukujesz ile i jak chcesz,sa wersje duze,sa i male.Zapalency majstruja z innymi malowaniami,wyposazeniem itd.Slowem jest to MM w warunkach Amerykanskich.
Mysle ze cos takiego jest w sam raz dla dzieci 6-12 lat a i rodzic tez sie bedzie mial czym zajac.

 
02-10-15 07:42  Odp: [T] Jaki powinien być model dla początkujących dzieciaków ?
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

LuZaK – https://www.facebook.com/Kartonowa-Kolej-719656004832637

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
02-10-15 09:14  Odp: [T] Jaki powinien być model dla początkujących dzieciaków ?
Broda Geodety 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Model musi być nie tyle prosty co szybki do sklejenia. Pamiętam sprzed lat, że jeśli po weekendzie sklejania nie miałem sylwetki modelu, to nie chciało mi się go dalej kleić.

Wykruszanie się modelarzy, to jak na ironię wina takich forów (w jakimś tam małym stopniu). Widząc modele wyjadaczy, każdy kto tak nie potrafi podłamuje się i nie chce się chwalić swoimi osiągnięciami albo w ogóle odpuszcza temat. Lata temu na forach ludzie pokazywali modele, które umownie przypominały oryginał, ale ich to cieszyło, dostawali porady, zachęty. A teraz widzę relację z minimum super zdetalizowanych modeli, a w niej ochy i achy (zasłużone oczywiście) i dywagacje czy dany kolor jest dobry, czy może powinien być pół tonu jaśniejszy albo ćwierć tonu ciemniejszy.

 
02-10-15 10:45  Odp: [T] Jaki powinien być model dla początkujących dzieciaków ?
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Co do tematyki, od metra jest w sieci darmowych do pobrania (oczywiście legalnie!!!) modeli chociażby Transformersów (mam na myśli te proste), oraz postaci z kreskóek (nieco bardziej skomplikowane). Jakieś roboty, tematy kosmiczne, fantastyka... Jest tego trochę.

--
54323031

 
02-10-15 10:57  Odp: [T] Jaki powinien być model dla początkujących dzieciaków ?
slawekd 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Zastanawiacie się nad modelem, ale brak zainteresowania tym tematem wynika raczej z jego 'elitarności' - modele prezentowane na forach to w większości małe cuda, nakład pracy i artyzm wykonania powala. Młody człek chce być doskonały i widząc, że to co ulepił nadaje się tylko do kosza, daje sobie spokój i więcej nie próbuje. To czy model będzie złożony czy prosty to chyba sprawa drugorzędna - zmienia się nakład pracy, efekt nadal kiepski. Takie czasy mamy, każdy musi być super a przeciętniaki nie istnieją.
Druga sprawa to nagłośnienie tego hobby. Też praktycznie nie istnieje. Kółka modelarskie jakie znam zajmują modelami rc - latające, pływające, jeżdżące - w większości kupne, bo po co się męczyć.... Za mało jest wystaw, gdzie prezentowane by były modele - sam spotkałem się tylko z jedną gablotką we Wągrowcu w stacji kontroli pojazdów - modele, które tam widziałem robią piorunujące wrażenie, poza kartonowymi są plastikowe i podejrzewam, że 99% zerkających na tą gablotę nawet nie pomyśli, że to papier.
W czasach, gdy byłem w podstawówce, były koła zainteresowań, ale technicznego nie było, a chyba tylko ten przedmiot nadaje się na modelarstwo. Brak techniki w szkole powoduje, że dzieciaki nie wiedzą, że modele z kartonu robić można. Nauczycielom również się nie chce, bo zamiast jakiejkolwiek gratyfikacji, czy to uznaniowej czy nawet wyższego dodatku motywacyjnego, rzuca się kłody i potrzeba sporo samozaparcia, żeby coś ponad program robić. Piszę z punktu widzenia mieszkańca małej wioski. Zresztą, czy w erze życia z nosem w ekranie telefonu komórkowego jakiekolwiek hobby jest możliwe?

 
02-10-15 11:05  Odp: [T] Jaki powinien być model dla początkujących dzieciaków ?
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Myślę że jest. Bardzo dużo zależy nie tyle od tego, czy naokoło jest modelarstwo propagowane itd. Bo kto chce, ten znajdzie. Najwięcej zależy od rodziców. Jeżeli ci zainteresują dzieciaka tym czy innym hobby, sami zaangażują się w kwestię zainteresowań dzieciaka, a nie dadzą telefon/tablet "masz graj i daj mi spokój", to i modele dzieciaki będą sklejać.

--
54323031

 
02-10-15 11:07  Odp: [T] Jaki powinien być model dla początkujących dzieciaków ?
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

W sklep orlika prowadzi takie modele z wydawnictwa Junyj Modelist Konstruktor. One są całkiem dobre mimo że dla początkujących . Sam parę kupiłem z typu takich obiektów co nie były wydane gdzie indziej (nordatlas, arava). I naprawdę początkujący bez problemu sklei , a można te modele bez wiekszego trudu podrasować na lepszy standard.

 
02-10-15 14:12  Odp: [T] Jaki powinien być model dla początkujących dzieciaków ?
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

slawekd, ja jestem przeciętnym modelarzem i się tego nie wstydzę, prezentuje swoje modele na forum ale też należę do ludzi którzy potrafią posłuchać rad starszych stażem i lepszych modelarzy. Raczej wina nie jest po stronie modelarzy przeciętnych, bardziej leży po stronie ludzi, którzy nie patrzą na słabsze modele a oceniają te "małe cudeńka" i jak zauważył Broda Geodety wypowiedzi sprowadzają się do opisania /zapytania o odcień farby zastosowanej. Oczywiście jest to ważne ale dla wyjadaczy, a jak młody modelarz raczkujący ma sobie poradzić z np. owianą niesławą Burzą z MM jak wchodzi na forum i widzi nagle "wywalone w kosmos" Yamato, Akagi, czy inne okręty po metr dwadzieścia. Pełna zgoda co do tego, że młodzi nie chcą pokazywać swoich, a jakże, dokonań.
Brak techniki w szkole prowadzi do uwsteczniania, wtórnego analfabetyzmu itd. Dzieci już powoli nie wiedzą jak się pisze. Wystarczy wziąć jeden zeszyt i zobaczyć jakie koślawce walą. Petrov: tablety, telefony (noszące "dumną" nazwę smartphon'y) itd. są ważne ale to na inny temat rozważań. Tu się zgodzę, dzieci same nie wymyślą, że jest coś takiego jak modelarstwo, to ktoś starszy (nauczyciel, rodzic, babcia, dziadek...obojętne) powinien pokazać, zainteresować tym tematem. Dzieciak sam nie wejdzie do modelarskiego jak obok będzie wyprzedaż gier komputerowych czy na konsole...
Puentując, życie w "cyfrowej erze" z hobby jest możliwe, w końcu siedzimy teraz przed komputerami/tabletami czy innymi ~ami i piszemy na tym forum a za jakiś czas wyłączymy i weźmiemy swoje modele w obroty ale żeby modelarstwo nie zmieniło się w mamuty musimy jakoś nakręcać młodzież na to zajęcie. Ja próbuję w szkole (jestem n-lem) coś zrobić, zobaczę z jakim skutkiem.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024