FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 9Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
21-09-15 18:45  [N] USS California 1/200 GPM
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

http://sklep.gpm.pl/modele-kartonowe/okrety/1/200/uss-california-1941r-komplet-model-wregi-i-detale-laserowe-

Zaraz się zacznie.

 
22-09-15 16:36  Odp: [N] USS California 1/200 GPM
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Piękny!

 
22-09-15 16:46  Odp: [N] USS California 1/200 GPM
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Zaraz się zacznie.
Był czas przywyknąć :-)

Fajna łajba.
Swoją drogą wydzięciolenie tych masztów to jakby człowiek chciał Wellingtona BH-Z zrobić ;-)

Post zmieniony (22-09-15 17:08)

 
22-09-15 17:43  Odp: [N] USS California 1/200 GPM
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nie mam miejsca, bo może bym kupił. Czemu nie 1/300?

 
25-09-15 18:36  Odp: [N] USS California 1/200 GPM
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Na wstępie martwi mnie tylko jedno ............. nazwisko projektanta.
Ale obym się mylił bo przecież ludzie się zmieniają..... czasem na lepsze.

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
25-09-15 21:47  Odp: [N] USS California 1/200 GPM
radomir 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Bardzo ładny pokład , ale czekam na Arizonę i Richelieu

Post zmieniony (26-09-15 09:26)

 
26-09-15 12:39  Odp: [N] USS California 1/200 GPM
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Witam
Dziś odebrałem przesyłkę z całym zestawem Californii ,chcę w tym miejscu podziękować wydawnictwu GPM za tak szybką realizację zamówienia (4 dni do francji to chyba szybko?)
Model robi naprawdę dobre wrażenie ,zachęca do budowy jak najbardziej, zestaw laserowy jest bardzo bogaty,zawiera chyba wszystkie detale jakie są w modelu.
Zastanawia mnie jedna sprawa ,dlaczego wydawnictwa nie wycinają laserem na zwykłych arkuszach pokrytym drukiem odpowiadającym kolorem modelu tylko na tych barwionkach które mają inny odcień i trzeba malować?
Bardzo się cieszę z wydania tego okrętu gdyż zawsze podobała mi się ta dziobnica ,a także kadłub nie pociachany tymi kazamatami,no i te trzy działowe wieże ,miodzio,normalnie się podpaliłem ;-)
Pozdrawiam

 
26-09-15 12:54  Odp: [N] USS California 1/200 GPM
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Tzn. kończysz Ise i zabierasz się za Californię :))
A jak kolory? Są różnice w odcieniach? Pytam, bo też się zastanawiam nad kupnem.


Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
26-09-15 14:20  Odp: [N] USS California 1/200 GPM
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Cześć Radek
Bardzo prawdopodobne że się zabiorę za californię,już od dłuższego czasu myślę aby zmontować coś spod innej bandery,bo ten japoński ise dał mi niezle w kość,co do kolorów wydają się ok,ale na pewno będzie różnica na poszyciu dennym ,to już wyjdzie na kadłubie na arkuszach słabo to widać
Pozdrawiam

 
28-09-15 13:37  Odp: [N] USS California 1/200 GPM
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nie ma szumu jak przy dwudziestym drugim Spicie czy Bf -109. Temat widocznie jest całkiem niszowy.
Nie bardzo to rozumiem. Dla mnie "Big Five" w konfiguracji z 1941 roku to pierwszoligowa atrakcja: nigdy nie wydany w Polsce; niezwykle oryginalna architektura (niepowtarzalne kratownicowe maszty) porównywalna tylko z modernizacjami japońskich konstrukcji; najlepszy (z podtypem Colorado) wśród superdrednotów, cel Japończyków w Pearl Harbor (tu porównywalna byłaby dwa razy wydana "Arizona"), piękny kadłub i sylwetka.
Osobiście lubię okręty z międzywojnia, ich specyficzną architekturę bez radarów i masy uzbrojenia przeciwlotniczego, bez szpecących kadłuby bąbli antytorpedowych ale już bez archaicznych kazamat za to z kupą dźwigów, szalup, samolotów, wysokimi masztami, olinowaniem.
Dobrze, że GPM opracowuje modele niekoniecznie wg ostatecznej konfiguracji oryginałów. Cieszyłem się, gdy pojawił się "Uranami" w pierwotnej postaci (a nie z dnia zatopienia) i cieszy mnie "California" z 1941 roku.
Na skanach wygląda nieźle. Ładne kolory, klasyczne rysunki, zamiast grafiki komputerowej ... no, zaczynam, się łamać.

--

Post zmieniony (28-09-15 13:40)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 9Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024