FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 42Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
02-11-15 19:07  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dzięki Sven :)

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
02-11-15 20:10  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

A ja mam pytanie odnośnie podziału blach na poszyciu i burtach czy Nagato miał coś takiego jak model plastikowy hasegawa, bo wygląda to troszkę dziwnie.
http://www.hasegawausa.com/product-images/hsgs4024bs01l-lg.jpg

 
02-11-15 20:34  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Ani Nagato, ani Mutsu nie miały poszycie kadłuba "w kratkę jak na tym modelu :)) Na zdjęciach widać poziome pasy blach na które są nałożone wąskie zakładki. Najlepiej to widać na Mutsu w suchym doku, podczas budowy okrętu. Takie pasy były na całym kadłubie, jeszcze przed dobudowaniem bąbli przeciwtorpedowych.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
02-11-15 20:42  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

A czy posiadacie takie zdjęcia?

 
02-11-15 20:48  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Piszę o zdjęciach które są w WP nr 38.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
02-11-15 22:33  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Oglądam zdjęcia, na tamtym linku i rzeczywiście słabo to wygląda, ale przecież nie wstawisz tam teraz takich klinów. Nie ma tam zapasu koloru? Może wystarczy, żeby zrobić chociaż tak jak proponowałem.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
04-11-15 14:12  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Adam, zapasu jest sporo, niestety w całkiem innym odcieniu niż burty :( Niektóre arkusze mają druk dwustronny, ale tam odcień też jest inny, choć bardziej zbliżony. Jest jeszcze trochę koloru na różnych elementach, które są dwustronne i które trzeba zagiąć i skleić, jak np. zastrzały. Ich tzw. lewa strona to pole w całości pokryte szarym drukiem. Na tym polu można znaleźć trochę koloru. Jeszcze nie wiem jak, ale prawdopodobnie będę musiał coś z tym pokładem zrobić, bo to, co jest w modelu bardzo mi się nie podoba.

Sven, a masz może jakieś zdjęcia na których widać podwodną część bąbla? Jak on przebiega, czy widać łączenie z kadłubem i czy jego poszycie składa się z podobnych pasów jak reszta kadłuba, czy też łączenia blach są prawie niewidoczne tak jak w części nadwodnej tego bąbla?
Na zdjęciu Mutsu z moich poprzednich wpisów widać fragment bąbla w części podwodnej i widać tam też pewne łączenie. Ciekawe, czy niżej też tak było i jeżeli tak, to jak ten bąbel wyglądał. Czy szedł prawie do samego dziobu, jak w tym modelu z Hasegawy (raczej mało prawdopodobne, bo w tej części nie ma co chronić, a szczególnie na stępce dziobowej), czy też tak jak na innych japońskich (i nie tylko) okrętach, zawijał się w odległości kilkunastu metrów od dziobu?
Znalazłem takie zdjęcie Kongo z suchego doku, na którym widać wyraźnie łączenie bąbla z kadłubem i widać też, że blachy poszycia tego bąbla nie mają tak wyraźnych łączeń jak na dziobie:



Na razie to już wszystkie dylematy związane z tym modelem. Mam nadzieję, że więcej nie będzie.
Tymczasem, dokończyłem wklejanie wzmocnień pokładu i go przykleiłem. Jak widać znów są różnice w odcieniach, również szarości, pomimo tego, że wszystkie te elementy znajdowały się na tym samym arkuszu. Masakra jakaś:(



P.S. Przepraszam za jakość zdjęć, ale dzień ponury i szary, to zdjęcia też takie wyszły.

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (09-10-18 21:52)

 
04-11-15 17:24  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Na doskonałym zdjęciu Mutsu w suchym doku, po zwodowaniu gdy kadłub jeszcze nie miał bąbli widać podłużne pasy blach biegnące od dziobu do rufy. Dopiero później na taki kadłub dobudowano bąble. Na najlepszych zbliżeniach burt obu okrętów, Nagato i Mutsu nie widać żadnych wzdłużnych pasów na bąblu, na wskutek tego jak budowano kadłub: pasy blach poszycia kadłuba chowają się pod bąblem. Po prosto gdy okręt wszedł do służby w 1920 tych bąbli nie miał. Dopiero kompletna rekonstrukcja i modernizacja w 1934 wyposażyła go w nie. Sam bąbel jest tak jakby gładki na wszystkich zbliżeniach, ale nie widziałem zdjęcia żadnego z tych okrętów w suchym doku po modernizacji w 1934.

--

Post zmieniony (04-11-15 17:27)

 
04-11-15 17:34  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
pawelecd 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4


 - 1

nieaktualne, do kasacji.

;-)

Post zmieniony (05-11-15 08:09)

 
04-11-15 17:51  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Jedno ze zdjęć już się pojawiło, ale może i z tego coś się skorzysta








--

Post zmieniony (04-11-15 20:22)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 42Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024