FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 21 z 42Strony:  <=  <-  19  20  21  22  23  ->  => 
15-05-17 18:37  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Długo kazałeś czekać na koleją aktualizacje, ale było warto- oj było warto. Naprawdę jakość wykonania powala na kolana.

--

 
15-05-17 20:33  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Nadbudówka robi wrażenie, ogromne wrażenie. Podziwiam Twoje umiejętności.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
15-05-17 22:30  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No to dołożyłeś do pieca.... :-) Pięknie jest!

--
Pozdrawiam Darek

 
20-05-17 23:06  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Ostatnie zdjęcie wygląda jak render wyjęty z jakiejś monografii, jedynie widoczne wręgi świadczą o tym, że to zdjęcie fantastycznie klejonego modelu.
Niesamowicie to wygląda !

 
21-05-17 11:05  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dokładnie to samo napisałem na pampersach ale post wcięło.
Zagwozdka jak wykonać radar aby był wilk syty, owca cała pasterz szczęśliwy. Ja sobie myślę, że wydrukuję na folji wraz z wnetrzem i po sklejeniu prysnę matem. To plan ale do realizacji daleko więc jeszcze się pewnie wiele zmieni.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
11-06-17 22:53  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dzięki koledzy :)
Minął miesiąc, najwyższy czas coś pokazać. Wprawdzie dużo tego nie ma, ale coś tam powoli powstaje.
Barbety. Zdjęcie tylko tych większych, bo mniejsze w sumie takie same, tyle że mniejsze i bez poręczy. Musiałem dorobić otwory, bo autor nie przewidział, choć jeszcze nie wiem, czy zrobię obrotowe wieże. I tak ich później nie obracam.



Trochę drobnicy:



Bębny:



Najtrudniejsze przy bębnach jest równe nawinięcie nici. Zawsze robiłem to po sklejeniu bębna, zawsze przy akompaniamencie różnego rodzaju przekleństw. Jakiś czas temu (dość dawno) zadzwonił do mnie nasz forumowy kolega Lazarus z patentem polegającym na tym, żeby najpierw zrobić dłuższą rurkę i na nią nawinąć nić, a potem dopiero przyciąć ją na odpowiednią długość. W końcu miałem możliwość sprawdzenia tego pomysłu. Polecam bardzo:



Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
12-06-17 19:48  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Super! Jak już wyciąłeś otwory to zrób obrotowe. Potem będziesz żałował jeśli nie zrobisz.
Model to nie zabawka ale niezwykle efektownie wygląda z wieżami w pozycji do salwy burtowej. Można robić efektowne zdjęcia, fotomontaże i na wystawie stanowi dodatkowy "smaczek".

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
13-06-17 20:50  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Ta relacja przyprawia o zawrót głowy, co można wyczarować z kartonu...

Pięknie to wygląda, a skoro tak dobrze radzisz sobie z drobnicą, to może pokusisz się jeszcze o załogę na pokładzie ;-D ?

 
14-06-17 19:56  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dzięki :-)
Robert, tak też zrobię. Pomimo tego, że w żadnym ze swoich modeli nie obracałem jeszcze wieżami, a i na konkursy z nimi nie jeżdżę, to chyba lepiej mieć taką możliwość. A może kiedyś zachce się pobawić modelem, albo pojechać na jakiś konkurs...

Tommy, figurki odpadają. Gdyby model był do linii wodnej, na jakiejś dioramie, jak najbardziej. Ale w takiej konfiguracji, moim zdaniem, marynarze nie pasują.

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
04-07-17 18:32  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dziś kolejna mała porcja wyposażenia pokładu: jakieś wywietrzniki, stojaki pod szalupy i wyciągarki:



Przykleiłem też reling na pierwszym poziomie pagody i właściwie zakończyłem nad nią prace. Zostały jeszcze tylko p-lotki, ale one w późniejszym terminie i jedna szalupa, którą chyba wykonam jako następny element.



Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 21 z 42Strony:  <=  <-  19  20  21  22  23  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024