FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 16 z 42Strony:  <=  <-  14  15  16  17  18  ->  => 
05-10-16 08:12  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Piękna robota!

 
11-11-16 12:31  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Minął miesiąc, więc chyba najwyższy czas pokazać kolejny poziom nadbudówki.

Dalmierze:



Stanowisko dowodzenia.Postanowiłem przy nim co nieco zmienić. Przede wszystkim zrobiłem z zapasu koloru nową oklejkę tego stanowiska. Ta z modelu nie zasłoniłaby krawędzi pomostu, do którego jest przyklejone to stanowisko.
Na górze - oryginalna oklejka, na dole - moja:



Po drugie. W wycinance stanowisko jest przeszklone. Na tym zdjęciu szyb nie widać:



Ponadto, na większości zdjęć jest ono od przodu zasłonięte żaluzjami, a po bokach brezentem:



Postanowiłem więc tak to stanowisko zrobić. Dorobiłem żaluzje oraz imitację brezentu:



Całość po przyklejeniu ukończonego pomostu:



Jako, że zrobiłem to już jakiś czas temu, ale nie mogłem znaleźć chwili na aktualizację, w międzyczasie zacząłem prace nad kolejnym poziomem:



Pozdrawiam.

EDIT

Ta dorobiona oklejka jest od poziomu 7. Tak to jest, jak się aktualizuje po pewnym czasie, a elementy wyglądają podobnie :)

--

Post zmieniony (10-10-18 22:36)

 
11-11-16 14:48  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Naprawdę EXTRA!
Czy w opracowaniu są wszystkie drobiazgi na ścianach nadbudówki, czy dorabiasz samodzielnie? Majstersztyk...
Pociąłeś filary masztu heptapodalnego - i chyba nie można inaczej z powodu drobnych części. Ale uważaj na dokładne zgranie wszystkich w liniach prostych. Ten element może być pułapką - mnie się to nie udało, ale wtedy nie miałem doświadczenia.
Nie wiem, ale może przed rozcięciem zrobiłbym po niewidzialnej stronie jakieś znaki ułatwiające idealne dopasowanie.
Zdjęcia powalają.

--

Post zmieniony (11-11-16 22:46)

 
11-11-16 16:42  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Saburo jaki to jest maszt heptapodalny - w jakim to jest języku ? Chyba heksagonalny,czyli sześciokątny, jest 6 podpór.

 
11-11-16 17:47  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Idziesz w górę jak się patrzy. Fantastycznie już wygląda.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
11-11-16 18:33  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Halogen, taka nazwa masztu występuje między innymi w monografii Larsa Ahlberga o Nagato.

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
12-11-16 12:48  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Robert, większość tych detali jest z wycinanki. Tylko te najmniejsze kółka i kwadraciki są moje. Dorabiam też te druty biegnące wzdłuż środkowego masztu.
Co do masztów. Właśnie, gdyby ten wewnętrzny maszt był zaprojektowany jako jeden element, jak to jest w Fuso od Hala, o wiele łatwiej byłoby zachować liniowość i spasowanie otworów w kolejnych pomostach. W Fuso masztów nie rozcinałem i tam wszystko świetnie pasowało. Tu zdecydowałem się je pociąć i dobrze zrobiłem, bo są lekkie przesunięcia. Przednimi odnogami się nie przejmuję za bardzo, bo większość biegnie wewnątrz nadbudówki i prawie ich nie widać, więc każdy poziom zrobiłem oddzielnie. Boczne odnogi podzieliłem na razie na dwa elementy i miałem pewne problemy z przeciśnięciem ich przez otwory w pomostach. Tylne, z kolei, przeszły bez problemów, ale je podzieliłem ze względu na drabinki klamrowe, których nie dałoby się przecisnąć otwory.
Co do terminu heptapodalny, to znalazłem w internetach, że heptapody to kosmici z siedmioma kończynami, więc pewnie stąd to określenie u Ahlberga ;-)

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
12-11-16 13:40  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Jak sprawdzałem wcześniej czy istnieje słowo heptapod to wyświetliło mi się takie cudo o sześciu nogach http://quisum.deviantart.com/art/Heptapod-183926944 i to by pasowało do tego masztu o sześciu nogach z IJN Nagato.
Tylko nie wiem, czy ten ogon to nie jest 7 noga ?
Generalnie nie ma Londynu jest Lądek Zdrój : ))))))
Dobra to są tylko peryferie tej relacji.

Post zmieniony (12-11-16 13:42)

 
29-11-16 22:31  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Vercyn 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Cześć
Wywołany w innym wątku wpiszę się tu.
Nie będę zaśmiecał twej relacji swoimi zdjęciami ale mogę wrzucić jak chcesz na skypa , albo na adres e-mail . Daj znać
.

--
"Wiedza bez działania jest pusta ,
ale też działanie bez wiedzy jest ślepe"
Jensen 1994

 
29-11-16 23:36  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Vercyn, śmiało możesz je tu wrzucić. Nie będzie to żadne zaśmiecanie, ale jeśli nie chcesz, to poproszę na maila.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 16 z 42Strony:  <=  <-  14  15  16  17  18  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024