FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Wstawianie zdjęć na forum: tutoriale i miejsce na testy
Roboczy spis relacji: 1. OKRĘTY , 2. SAMOLOTY , 3...

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
29-09-15 23:32  [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Jak już wcześniej pisałem, Akagi musi poczekać na lepsze czasy...jeśli w ogóle. Lotniskowce to raczej nie moja bajka.
Wracam więc do tego, co lubię najbardziej, czyli do pancerników. Zgodnie z obietnicą, będzie to Nagato wydawnictwa Dom Bumagi. Prace nad modelem zacząłem już jakiś czas temu, jednak ze względu na brak czasu idą one bardzo wolno.
Model będzie wykonany w standardzie, jednak pewnie gdzieniegdzie dodam coś od siebie.

Obowiązkowa okładka:

Szkielet z podposzyciem części podwodnej:

Oczywiście serdecznie zapraszam do uczestnictwa w relacji :)

Pozdrawiam.

--
Relacja: NAGATO , AKAGI
Relacja z galerią: FUSO , KING GEORGE V
Galeria: RICHELIEU , YAMASHIRO

Slayer \m/

Odpowiedz na tę wiadomość 

30-09-15 19:25  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Dzięki za wsparcie już na starcie :) Przyda się na pewno bo model skomplikowany, a budowa zajmie sporo czasu.
Odpowiadając na Wasze pytania.

1. @Dokker:

Nakrętki są ułożone na wodnicy, oklejone kartonowymi ściankami. Przestrzeń pomiędzy nakrętkami i ściankami zalewam niewielką ilością wikolu i dodatkowo wciskam w nią cienkie paski tektury. Pewnie niepotrzebnie, ale mocowanie jest na pewno mocne :)

2. @Syjek.
Jeszcze nie wiem. Wybór jest dość spory. Są elementy od Model Hobby i GPM-u. Mam z tym dylemat, bo o ile bardzo drobne elementy oraz siatki wolę fototrawione, ale te większe, jak np. katapulta, dźwig czy tory lepsze są laserowe, bo łatwiej się je klei. Muszę to jeszcze przemyśleć. Czy można te blachy u nas dostać i ile kosztują? Czy są gładkie, czy trójwymiarowe, tak jak na przykład u Halińskiego? Do tego widzę, że radar typu 21 jest bardzo uproszczony, podobnie jak w Model Hobby. Z tego, co widzę jest od przodu zamknięty i nie ma całego tego wnętrza, a powinien wyglądać tak:

3. @Salmon.
W skrócie. Wewnątrz wręg należy przykleić tzw. podwręgi, krótsze o 1 mm, na których będzie opierało się podposzycie. Następnie trzeba odrysować kształt oklejek, np. na kalce technicznej, wyciąć wewnątrz linii i odrysować kształt na tekturze piwnej. Wyciąć najlepiej wewnątrz linii i uformować przymierzając. Pewnie trzeba będzie jeszcze nieraz dociąć, bo oklejka musi wejść między wręgi. Ważne aby oklejki odrysować w taki sposób, żeby zaginać wzdłuż włókien kartonu. W przeciwnym razie, karton będzie się załamywał.
Na Papermodels Ceva opisał świetnie tę metodę:
http://www.papermodels.pl/index.php?topic=3960.40
Nie wiem tylko, czy uda Ci się otworzyć tego linka, bo ja od wczoraj nie mogę wejść na ich stronę ani z kompa ani z komórki.

4. @ Cordel.
Też jeszcze nie wiem. Problem w tym, że nie wiem czy poszycie przechodziło w bąbel gładko, czy było jakieś łączenie. Zakładam, że było, bo bąbel dorabiany podczas jednej z modernizacji. W modelu takiego łączenia nie ma. Później będę nad tym myślał. Tym bardziej, że na jednym z rosyjskich for jest relacja, w której widać delikatne różnice w odcieniach oklejek dna. Ja na razie u siebie ich nie widzę, ale oklejki są jeszcze na arkuszach i trudniej je porównać. Czasami różnice widoczne są dopiero po wycięciu. Jeśli będą, pomyślę nad barwionką zgodnie z radą IJN Łukasza i wtedy będę zastanawiał się nad bąblami. Możliwe, że spróbuję zrobić poszycie z imitacji blach.

5. @Art.
W Akagi też miałem takie miejsca :) Tym razem podstawka już zamówiona. Możliwe, że nawet już się robi. Dla Akagi też :)

6. @Konradoo
Faktycznie. Pierwszy model, który dostałem miał bardzo wyraźne różnice odcieni, ale udało mi się go wymienić. W tym, który mam, różnice wydają się delikatne. Najbardziej martwię się o poszycie dna, choć tu, jak pisałem wcześniej, można poradzić sobie barwionką, i pokład. Pokład niestety nieznacznie różni odcieniem. Burty są w jednym odcieniu, więc problemu nie ma. Nadbudówki raczej też. Najważniejsze, żeby elementy poszczególnych struktur miały taki sam odcień. Tak raczej jest, z wyjątkiem pokładu :( Zobaczymy w "praniu". Co z tym zrobię? Niestety nic :(

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

02-10-15 17:38  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Konradoo, wiem, że Model Hobby ma takie w ofercie. Wyglądają dość ciekawie, choć ten kolor wydaje się zbyt jaskrawy, ale może to wina zdjęcia. W ogóle, przydałoby się większe zdjęcie, bo na tym na ich stronie niewiele widać. Poza tym, nie jestem zwolennikiem zbytniego mieszania materiałów. Wolałbym, żeby model kartonowy pozostał w jak największym stopniu kartonowym. Z kolei, na arkuszach różnice kolorów nie wydają się aż tak bardzo widoczne. Zobaczę gdy je wytnę i bezpośrednio do siebie przyłożę. Wtedy pomyślę nad tymi fornirami. Nie wiesz przypadkiem, czy te pokłady należy jeszcze podkleić kartonem, czy są takiej grubości, że same wystarczą?

Syjek, będę czekał na info.

Doody, jakby udało Ci się zrobić ten radar tak jak u Halińskiego, to ja chętnie bym go od Ciebie kupił.

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

01-11-15 20:36  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Miesiąc minął, a prace niewiele posunęły się do przodu. Jednak coś tam zrobiłem, więc jakiś powód do aktualizacji jest.
Najpierw oszlifowałem podposzycie, następnie przykleiłem pokład w części rufowej. Jak widać na zdjęciu, są różnice odcieni pokładu pomimo tego, że oba elementy znajdowały się na tym samym arkuszu. Wprawdzie zdjęcie trochę wyostrzyło te różnice, w rzeczywistości nie są one aż tak wyraźne, ale jednak są. Pomimo tego nie zdecydowałem się na pokład z forniru, bo jak już pisałem wolę karton, ale też prawdopodobnie nie poradziłbym sobie z równym pomalowaniem tych fragmentów pokładu, które powinny być szare, np. jego brzegów.
Następnie wkleiłem elementy podposzycia w części nadwodnej, oszlifowałem, ubytki uzupełniłem szpachlą i ponownie oszlifowałem.
Rufa po tych wszystkich zabiegach:

Jednocześnie zastanawiam się jak podejść do błędu w projekcie. Chodzi o pokład kazamatowy, który w modelu jest pod kątem i unosi się w stronę pancerza kazamat:

W rzeczywistości pokład ten był poziomy:

Wydawałoby się, że poprawka będzie bardzo prosta - wystarczy odciąć te skośne fragmenty i przykleić pokład na płasko. Niestety uniemożliwia to kształt oklejek kazamat:

Jedynym chyba wyjściem byłby zakup drugiej wycinanki i próba dorobienia tych fragmentów z jakichś innych elementów poszycia burt. Nie wiem, czy warto. Więc chyba musi zostać tak, jak jest :(

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

01-11-15 22:16  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

No nie wiem. Ja tam żadnego skosu na tym zdjęciu nie widzę. Na pewno nie tak dużego jak w wycinance. Porównajcie sobie oklejki z mojego zdjęcia ze zdjęciem oryginału. Gdyby pokład był skośny burty na tym pokładzie wyglądałyby mniej więcej tak jak te oklejki. Wynika to z faktu różnej odległości od krawędzi burty. Im dalej od burty, tym wyżej sięgałby skos:

--

Post zmieniony (01-11-15 22:23)

01-11-15 22:37  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

To jeszcze jedno porównanie:

Jakoś rysunki mnie nie przekonują, gdy na zdjęciu (zdjęciach, bo na innych też jest płasko) widzę coś innego.

Pokład prezentuje się dość ładnie. Cienka kreska, deski też. Nie wiem tylko, czy nie jest zbyt pomarańczowy.

--

Post zmieniony (01-11-15 23:01)

01-11-15 23:19  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Z pokładem już się poprawiłem. Nie zajarzyłem na początku :) A na druku się nie znam, więc pewnie jest tak jak piszesz.

--

Post zmieniony (01-11-15 23:21)

01-11-15 23:33  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

No właśnie. Ten z Fuso też mi wygląda na najbardziej naturalny.

--

Slayer \m/

02-11-15 18:39  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Raczej nie było. Spójrz jeszcze na to zdjęcie. Nagato z tego samego okresu, co Twoje zdjęcie, tyle że w większej rozdzielczości:

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/ef/Japanese_Battleship_Nagato_1946.jpg

Nagato w 1944:

Skos był na początku tego pokładu. W miejscu, gdzie zaczynały się kazamaty było już płasko, ewentualnie tak, jak pisał Adam. Z tym, że jeżeli był tam jakikolwiek skos, to bardzo delikatny. Na pewno nie taki jak w wycinance. Dla zobrazowania zdjęcie modelu z rosyjskiego forum:

Link do relacji:
http://only-paper.ru/forum/36-18046-1

Tak to na pewno nie wyglądało. Zwróć uwagę na barbety (chyba można tak je nazwać) kazamat. W modelu prawie całkowicie giną pod tym skosem.

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

02-11-15 19:07  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Dzięki Sven :)

--

Slayer \m/

04-11-15 14:12  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Adam, zapasu jest sporo, niestety w całkiem innym odcieniu niż burty :( Niektóre arkusze mają druk dwustronny, ale tam odcień też jest inny, choć bardziej zbliżony. Jest jeszcze trochę koloru na różnych elementach, które są dwustronne i które trzeba zagiąć i skleić, jak np. zastrzały. Ich tzw. lewa strona to pole w całości pokryte szarym drukiem. Na tym polu można znaleźć trochę koloru. Jeszcze nie wiem jak, ale prawdopodobnie będę musiał coś z tym pokładem zrobić, bo to, co jest w modelu bardzo mi się nie podoba.

Sven, a masz może jakieś zdjęcia na których widać podwodną część bąbla? Jak on przebiega, czy widać łączenie z kadłubem i czy jego poszycie składa się z podobnych pasów jak reszta kadłuba, czy też łączenia blach są prawie niewidoczne tak jak w części nadwodnej tego bąbla?
Na zdjęciu Mutsu z moich poprzednich wpisów widać fragment bąbla w części podwodnej i widać tam też pewne łączenie. Ciekawe, czy niżej też tak było i jeżeli tak, to jak ten bąbel wyglądał. Czy szedł prawie do samego dziobu, jak w tym modelu z Hasegawy (raczej mało prawdopodobne, bo w tej części nie ma co chronić, a szczególnie na stępce dziobowej), czy też tak jak na innych japońskich (i nie tylko) okrętach, zawijał się w odległości kilkunastu metrów od dziobu?
Znalazłem takie zdjęcie Kongo z suchego doku, na którym widać wyraźnie łączenie bąbla z kadłubem i widać też, że blachy poszycia tego bąbla nie mają tak wyraźnych łączeń jak na dziobie:

Na razie to już wszystkie dylematy związane z tym modelem. Mam nadzieję, że więcej nie będzie.
Tymczasem, dokończyłem wklejanie wzmocnień pokładu i go przykleiłem. Jak widać znów są różnice w odcieniach, również szarości, pomimo tego, że wszystkie te elementy znajdowały się na tym samym arkuszu. Masakra jakaś:(

P.S. Przepraszam za jakość zdjęć, ale dzień ponury i szary, to zdjęcia też takie wyszły.

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (04-11-15 15:08)

04-11-15 23:12  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Sven, to co napisałeś potwierdza moje przypuszczenia. Dzięki.
Pytałem, bo w tej relacji z rosyjskiego forum widać, że oklejki dna też mają dwa odcienie i w związku z tym myślę o wykorzystaniu barwionki. Jeśli z niej skorzystam, to pewnie pokuszę się o jakieś odwzorowanie tego bąbla i blach poszycia w części dziobowej i rufowej.

Adam, jeżeli znajdę wystarczającą ilość szarego w takim samym odcieniu, spróbuję coś z tym zrobić.

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

05-11-15 16:03  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Dzięki Mariusz. Wszystko na pewno się przyda.

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

25-11-15 12:56  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Podposzycie skończone. Pozostało jeszcze wyciąć kluzy kotwiczne i ewentualnie gdzieniegdzie doszlifować, jakby coś nie pasowało:

--

Slayer \m/

03-12-15 22:07  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Zacząłem oklejać burty. Część dziobowa podzielona jest na 4 elementy na burtę. Ten czwarty, oddzielny element to rant pokładu. Wszystko ładnie pasowało, ale niestety po raz kolejny nie spisała się drukarnia. Dwa elementy stewy dziobowej są wyraźnie ciemniejsze, pomimo tego, że wszystko było na tym samym arkuszu. Jak tak dalej pójdzie, model będzie cały w ciapkach :( Szkoda, bo bardzo się na niego czaiłem, a tu taki zawód. Mam nadzieję, że z Rodneyem będzie lepiej.
Ne wyciąłem dwóch dolnych rzędów bulajów, bo w 1944 były one już zaślepione.

Pozdrawiam

--

Post zmieniony (03-12-15 22:08)

10-12-15 16:39  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Luzik, Łukasz. Daję radę, ciął się z tego powodu nie będę.

Tymczasem, przykleiłem kolejne elementy. Niestety, przy okazji upaprałem czubek bąbla klejem :(

Jak już wcześniej pisałem, postanowiłem poprawić, a właściwie zlikwidować ten skos nad bąblem, którego nie powinno być. W związku z tym, musiałem dorobić fragmenty burt na pokładzie kazamatowym. Niestety, z powodu zbyt dużych różnic odcieni na poszczególnych arkuszach nie udało się tego zrobić tak, jak pierwotnie chciałem. Dlatego postanowiłem dokupić jeszcze jeden egzemplarz i wykorzystać elementy z tego samego arkusza. W razie "w", drugi model zawsze się przyda.

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

10-12-15 17:32  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Tak ,decyzja zapadła później. Czy dałoby się go tak wyciąć - ciężko powiedzieć. Krawędzi nie retuszowałem.

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

10-12-15 17:48  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Te szersze otwory, to otwory na barbety dział. One wg projektu będą montowane bezpośrednio na pokładzie, więc problemu nie ma.

--

Slayer \m/

13-12-15 12:10  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Dzięki Mariaszek :) Tak samo robiłem drabinki w Fuso i Akagi i się nie poniszczyły, więc mam nadzieję, że tu będzie podobnie. Pourywać się nie powinny, bo są zaglutowane od lewej strony. Mogą się ewentualnie lekko powyginać, ale latwo je wyprostować.

Przykleiłem burty w części rufowej. Nie wyszło mi łączenie oklejek na rufie. Prawdopodobnie szlifując podposzycie nadałem jej nieco zły kształt i musiałem w tym miejscu lekko dociąć oklejki:

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (13-12-15 12:11)

16-12-15 13:47  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Bąbel w części nadwodnej skończony:

--

Slayer \m/

17-12-15 21:51  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Dzięki za wsparcie :)
Staszek, odpuść sobie. Nie warto. California czeka ;)

A że bez zdjęć się nie liczy, to zamknąłem otwory w prawym bąblu:

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

17-01-16 20:04  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Właściwie, to ze względu na jakość zdjęć ten wpis nie powinien się pojawić, ale mam nadzieję, że mi wybaczycie. Niestety, padł mi aparat, a że kupno nowego to wcale nie taka łatwa sprawa, więc zdjęcia zrobione są telefonem.

Zacząłem prace nad poszyciem dna. Chcąc uniknąć różnic w odcieniach, postanowiłem skorzystać z kartonu barwionego. A skoro poszycie nie będzie z wycinanki, to stwierdziłem, że można zabawić się w odwzorowanie bąbla oraz blach poszycia. Tak to wygląda w części dziobowej:

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (17-01-16 20:07)

19-01-16 13:20  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Dzięki za zainteresowanie :)
Odpowiadając na Wasze komentarze:

Łukasz, świetna sprawa. Najważniejsze, to brak konieczności retuszu, a szczególnie problemów z jego odpowiednim doborem oraz brak różnic odcieni poszycia. Dochodzi do tego możliwość kombinacji, czyli np. odwzorowania blach poszycia, co byłoby o wiele trudniejsze, gdybym korzystał z wycinanki. Na minus - problem ze znalezieniem odpowiedniego koloru, gramatury i faktury. Zakupiłem 8 różnych rodzajów i wydałem prawie 100 zł. a i tak nie znalazłem koloru, który bym chciał. Większość było zbyt czerwonych i żarówiastych. Choć na zdjęciach tego nie widać (aparat w moim telefonie nienaturalnie nasyca kolory), w rzeczywistości ten kolor jest ciemniejszy i bardziej bordowy. Wg mnie najbardziej odpowiedni. Ponadto, ma idealną fakturę i gramaturę - wygląda jak z wycinanki.
Barwionki i modelu nie impregnowałem.

Marek, bardzo fajnie to wygląda, jednak u Ciebie w grę wchodzi malowanie, a ja staram się tego unikać.

Tomo, z imitacją blach w części dziobowej problemu nie ma. Jest w sieci zdjęcie kadłuba Mutsu w trakcie budowy ( wrzucił je zresztą Sven do Twojej relacji) i tam wszystko dobrze widać. Gorzej z bąblem. To co jest u mnie nie jest podparte żadnymi zdjęciami, a tylko domysłami. W części nadwodnej nie ma wyraźnego podziału na blachy (jak się przyjrzeć to jest, ale tak delikatny, że nie ma sensu go odwzorowywać w tej skali. Wynika to z faktu, że bąbel był spawany), więc uznałem, że pod wodą jest tak samo. Jeśli chodzi o kształt bąbla, to po prostu zrobiłem jego najbardziej prawdopodobny przebieg, taki jak na większości jednostek.

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

19-01-16 19:15  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Halogen proszę bardzo:

http://www.paperconcept.pl/papiery-barwione-w-masie/750-papier-sirio-color-210-g-a4-cherry-20-ark-psc210cha4.html

Oprócz tego kupiłem też:

http://www.paperconcept.pl/papiery-barwione-w-masie/749-papier-sirio-color-210-g-a4-lampone-20-ark-psc210laa4.html

http://www.szal-art.pl/karton-everbal-a4-25-arkuszy_1666_5441/06-czerwony/

http://www.szal-art.pl/karton-everbal-a4-25-arkuszy_1666_5441/82-bordowy/

http://www.szal-art.pl/papier-canson-iris-a3-185g_631_1798/218-czerwony/

http://www.szal-art.pl/papier-canson-iris-a3-185g_631_1798/229-burgund/

Oraz 2 w Penatapie (to taki pilski sklep z artykułami papierniczymi) i 1 w Empiku. Czyli w sumie wychodzi 9, a nie jak napisałem wcześniej 8.

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

22-01-16 17:36  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Możesz wrzucić zdjęcie tego miejsca?

--

Slayer \m/

22-01-16 18:13  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Faktycznie, pominąłem tę część przy ostatniej aktualizacji.

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

22-01-16 18:18  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Rzeczywiście, przypomniałeś mi. Trzeba było go przyciąć.

--

Slayer \m/

04-04-16 22:18  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Witajcie po dłuższej przerwie. Przez cały ten czas bardzo powoli dłubałem sobie przy modelu.
Skończyłem oklejanie poszycia dna. Niestety, nigdzie nie znalazłem schematu układu blach poszycia w części rufowej, więc to co zrobiłem to moje własne fantazje na ten temat. Okleiłem burty kazamatowe i dorobiłem pas demagnetyzacyjny, który o dziwo nie był uwzględniony w wycinance. Pokusiłem się również o wykonanie klamer na tymże:

Ponownie przepraszam za jakość zdjęć, ale wybór aparatu to wcale nie taka łatwa sprawa, więc nadal korzystam z komórki.

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

06-04-16 14:40  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

ZbiG, szkielet jest wycinany laserowo i nie ma tu co podziwiać. Podziwiać należy kolegę i innych modelarzy, którzy decydują się na cięcie szkieletu "laserem ręcznym". Raz tak zrobiłem, w przypadku Richelieu i wiem, że był to raz ostatni.

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

04-05-16 20:34  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Prace przy kadłubie powoli dobiegają końca. Uporałem się w końcu z okapnikami, zrobiłem też stępki, stery oraz napęd:

Wały wykonałem z elektrody rutylowej. Można je kupić w marketach budowlanych, a wyglądają tak:

...a tak po usunięciu zewnętrznej warstwy i oszlifowaniu papierem ściernym:

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

08-05-16 20:22  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Dziękuję za doping koledzy :)

Witek, dzięki za ostrzeżenie. Niestety, na wymianę jest już za późno. Zbyt duże ryzyko uszkodzenia. Pozostaje nadzieja, że zbyt szybko nie zardzewieją. W KGV też takie mam, już 4 lata i nic się nie dzieje, więc może nie będzie tak źle. Tak czy owak, przy następnym modelu poszukam nierdzewnych.

Tymczasem zrobiłem sponson pod dźwig wodnosamolotu:

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

08-05-16 21:05  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Faktycznie, myślę że można by spróbować. Zaszkodzić nie powinno, a może pomoże :) Dzięki Marek.

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

08-06-16 13:07  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Kadłub praktycznie skończony, więc można w końcu zabrać się za to, co na nim, czyli nadbudówki. Zaczynam od głównej, bo na jej pierwszym poziomie są też kazamaty, a chciałbym je wkrótce zrobić, aby definitywnie zakończyć prace nad kadłubem.
Pierwotnie, planowałem zrobić 2 poziomy, bo ze względu na 2 oklejki stanowią one całość i zabrać się za kazamaty...

...ale z rozpędu zrobiłem też poziom trzeci i podstawę wieży dowodzenia:

Niestety, część 77c okazała się za krótka:

...i trzeba było ciąć i sztukować:

Aby ułatwić sobie prace, podzieliłem część 77e. Element odcięty, to osłona stanowiska armat 127 mm, którą przykleję w następnym etapie:

Nadbudówka z trzecim poziomem:

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (08-06-16 13:43)

22-06-16 13:07  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Podziękowania za doping :)

Art, wiem, powtarzam się, ale kiedy wrócisz do Dreadnoughta?

Marek1, Twój Hiei też już długo czeka.

Vercyn, pochwaliłbyś się modelem, zamiast sklejać tak w tajemnicy.

Tymczasem, zrobiłem nieco drobnicy oraz, wspomniane w poprzednim poście, osłony stanowiska armat 127 mm:

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

08-07-16 12:04  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Dzięki koledzy :)

Robert, miło widzieć Cię znów na forum. Czyżby była to zapowiedź powrotu do Bismarcka?

Zapowiadana wcześniej artyleria średnia.

Pokrowce zrobione tak jak w Akagi:
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=267771&t=267771&filtr=0&page=16

Stanowiska są już wklejone na swoje miejsca. Były pewne obawy, czy będą pasowały po tych wszystkich przeróbkach, ale jest OK.
Nadbudówka nie jest jeszcze przyklejona.

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

15-07-16 21:22  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Dziękuję :))
Ruch taki, to i aktualizacja musi być. Zrobiłem kolejny poziom nadbudówki:

To przeszklone stanowisko musiałem nieco zmodyfikować.
1. Wyciąłem okna:

2. W wycinance przewidziany był pełny szkielet tego stanowiska. Aby nie rzucał się zbytnio w oczy, ale jednocześnie stanowił jakieś usztywnienie, musiałem go lekko zmienić:

3. Część 102, czyli pomost kolejnego poziomu zaprojektowany jest tak, że jego fragment jest dachem tego stanowiska i nakleja się ją na jego szkielet. W efekcie krawędź tego dachu zamiast chować się w ściankach tego stanowiska, wygląda jakby na nim leżała. Postanowiłem odciąć fragment dachu z części 102 i wkleić go tak, aby był równo ze ściankami stanowiska:

Na koniec kilka ujęć całości:

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (15-07-16 21:58)

19-07-16 21:06  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Przednie kolumny podzieliłem, bo przebiegają wewnątrz nadbudówki i są prawie niewidoczne. To, czy będę je dzielił na wyższych poziomach uzależniam właśnie od tego, jak bardzo będą widoczne. Boczne nie będą dzielone. Tylne podzieliłem ze względu na drabinki klamrowe. Łatwiej je zrobić przed wklejeniem masztów. Na kolejnych poziomach też je podzielę, przynajmniej na dwóch następnych, bo tam też są drabinki.

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

03-08-16 10:52  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Mam do Was pytanie z cyklu "ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?" Robię sobie wyposażenie ostatnio pokazanego pomostu i jest tam takie coś:

Wygląda to na stelaż, do którego mocowano liny i flagi sygnałowe. Problem z tym, że na kolejnym poziomie jest coś, co wygląda na szafki na flagi sygnałowe, a także (wzdłuż relingu) coś, co wygląda na miejsce mocowania lin sygnałowych:

Pytanie: co jest czym i gdzie mocowano liny i flagi?

Dla ułatwienia nadbudówka z zaznaczonymi miejscami:

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

03-08-16 16:28  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Te dechy to niżej, na wentylatorach. Już je zrobiłem.
Jeśli chodzi o pomosty, to już wiem. Oba były sygnalizacyjne, tyle że ten niżej był używany w morzu, a ten wyżej w porcie.

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

03-08-16 20:59  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

To znowu ja :) Jednak, tym razem z aktualizacją. Wspomniane wcześniej elementy wyposażenia pomostu sygnalizacyjnego:

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

23-08-16 11:59  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Dzięki :)
Kolejny poziom, pomost nawigacyjny. Jeszcze bez wyposażenia, ale już sklejony i przyklejony, więc można pokazać:

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

02-09-16 11:32  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Łukasz, kończ Tamę i dawaj Nagato, będzie raźniej. A najlepiej, to weź się za Hiei. Chętnie bym go zobaczył w świetnym wykonaniu.

Tymczasem, wykonałem wnętrze stanowiska nawigacyjnego, choć i tak niewiele będzie z tego widoczne:

I wgląd do środka, zanim wszystko zostanie zakryte przez kolejne poziomy:

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

09-09-16 20:01  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Cześć Szebi. Miło Cię "widzieć" :) A ja myślałem, że już dawno Sendaia skleiłeś, ale o nas zapomniałeś. Skoro nie, to niecierpliwie czekam na Twój powrót.

Łukasz, jesteś bardzo tajemniczy...

A teraz relacji ciąg dalszy. Kolejne elementy wyposażenia pomostu nawigacyjnego oraz pierwsza część następnego poziomu:

Jak widać, tego co pokazałem w poprzednim wpisie już nie widać :)

Skleiłem też drugą część następnego poziomu. Autor projektu nie przewidział w barierkach tego pomostu otworów na kolumny masztu. Ja też zorientowałem się dopiero po sklejeniu elementu:

Kolejne zdjęcie z cyklu "czego nie będzie widać":

Pomost na swoim miejscu:

Na koniec prośba o pomoc.Chodzi o urządzenie, które w Anatomii Fuso określone jest jako sygnalizator dźwiękowo-świetlny, a wygląda tak:

Czy ktoś dysponuje jakimiś lepszymi zdjęciami tego ustrojstwa i wie, czy światła były czerwone i zielone, czy też białe? Jak robiłem Fuso, zrobiłem to tak (na podstawie jakiejś relacji):

Jak widzicie, różni się od tego co na zdjęciu :)

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (02-10-16 23:55)

02-10-16 21:54  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Ciąg dalszy nadbudówki:

Zrobiłem również sygnalizatory, o które pytałem w poprzednim poście. Nic więcej się nie dowiedziałem, więc wykonałem je kolorowe, tak jak widziałem w kilku modelach IJN w sieci. Lampki wykonane z pomalowanej markerem żyłki:

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

04-10-16 18:55  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Dzięki za pozytywne komentarze. Cieszę się , że się podoba.
Robert, wykonanie lornet to nic szczególnego. Lekko nawilżam BCG i formuję na cienkim druciku, takiej średnicy jak węższy koniec lornety. Formuję pomiędzy kciukiem i palcem wskazującym, dociskając węższy koniec lornety do drucika i jednocześnie starając się nie dociskać zbyt mocno szerszego końca. Potem tylko rozchylam i ewentualnie formuję szerszy koniec odpowiednio oszlifowaną wykałaczką. Nie robię lornet od razu na wykałaczce, bo mi się do niej przyklejały. Na zakończenie dodaję oszklenie z BCG, choć na zdjęciu tego nie widać. :-)

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

11-11-16 12:31  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Minął miesiąc, więc chyba najwyższy czas pokazać kolejny poziom nadbudówki.

Dalmierze:

Stanowisko dowodzenia.Postanowiłem przy nim co nieco zmienić. Przede wszystkim zrobiłem z zapasu koloru nową oklejkę tego stanowiska. Ta z modelu nie zasłoniłaby krawędzi pomostu, do którego jest przyklejone to stanowisko.
Na górze - oryginalna oklejka, na dole - moja:

Po drugie. W wycinance stanowisko jest przeszklone. Na tym zdjęciu szyb nie widać:

Ponadto, na większości zdjęć jest ono od przodu zasłonięte żaluzjami, a po bokach brezentem:

Postanowiłem więc tak to stanowisko zrobić. Dorobiłem żaluzje oraz imitację brezentu:

Całość po przyklejeniu ukończonego pomostu:

Jako, że zrobiłem to już jakiś czas temu, ale nie mogłem znaleźć chwili na aktualizację, w międzyczasie zacząłem prace nad kolejnym poziomem:

.

Pozdrawiam.

EDIT

Ta dorobiona oklejka jest od poziomu 7. Tak to jest, jak się aktualizuje po pewnym czasie, a elementy wyglądają podobnie :)

--

Post zmieniony (11-11-16 12:39)

12-11-16 12:48  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Robert, większość tych detali jest z wycinanki. Tylko te najmniejsze kółka i kwadraciki są moje. Dorabiam też te druty biegnące wzdłuż środkowego masztu.
Co do masztów. Właśnie, gdyby ten wewnętrzny maszt był zaprojektowany jako jeden element, jak to jest w Fuso od Hala, o wiele łatwiej byłoby zachować liniowość i spasowanie otworów w kolejnych pomostach. W Fuso masztów nie rozcinałem i tam wszystko świetnie pasowało. Tu zdecydowałem się je pociąć i dobrze zrobiłem, bo są lekkie przesunięcia. Przednimi odnogami się nie przejmuję za bardzo, bo większość biegnie wewnątrz nadbudówki i prawie ich nie widać, więc każdy poziom zrobiłem oddzielnie. Boczne odnogi podzieliłem na razie na dwa elementy i miałem pewne problemy z przeciśnięciem ich przez otwory w pomostach. Tylne, z kolei, przeszły bez problemów, ale je podzieliłem ze względu na drabinki klamrowe, których nie dałoby się przecisnąć otwory.
Co do terminu heptapodalny, to znalazłem w internetach, że heptapody to kosmici z siedmioma kończynami, więc pewnie stąd to określenie u Ahlberga ;-)

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

29-11-16 23:36  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Vercyn, śmiało możesz je tu wrzucić. Nie będzie to żadne zaśmiecanie, ale jeśli nie chcesz, to poproszę na maila.

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

11-12-16 13:53  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Witajcie w kolejnej aktualizacji :)
Udało mi się w końcu uporać ze wszystkimi przyrządami optycznymi aktualnego pomostu. Przyznam, że dały mi nieźle w kość, ale na szczęście mam już to za sobą :)

PS. Zmieniłem tło na bardziej męskie, ale chyba na tym czerwonym zdjęcia są trochę ostrzejsze i lepiej widać na nich szczegóły.

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

15-01-17 00:25  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Kolejny poziom. Szyny dalmierza wg wycinanki powinny być zrobione z drutu 0,5 mm. Nie byłem w stanie zrobić tak równego okręgu z drutu, więc wykonałem je z kartonu:

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

15-01-17 19:13  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Dzięki koledzy :-)
Vercyn, prawdę mówiąc, to szyny z drutu spróbowałem zrobić tylko raz. Nie wyszło równo, więc pomyślałem o kartonie. I zgodzę się z Łukaszem, że takie wyglądają nawet lepiej. Bardziej przypominają prawdziwe szyny. Jest jeszcze jedna zaleta. Są przyklejone BCG, więc łatwiej było coś skorygować. Przy drucie i SG nie miałbym takiej możliwości.
Co do drutów, używam miedzianego z kabla od jakiegoś sprzętu. Wewnątrz takiego kabla jest kupa drucików ok. 0,2 mm, więc starczyć powinno na kilka modeli :-) Kształtuję bez żadnych kopyt. Palce, rękojeść Olfy lub pędzelka, podkładka pod myszkę itp.

--

Slayer \m/

15-01-17 19:51  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

O, faktycznie. Sorry Varran! :-)

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

30-01-17 22:08  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Pomost jest na swoim miejscu. Doszły anteny radaru typ 22, dalmierz 10 metrowy oraz linki sygnałowe. Z tymi ostatnimi stoczyłem nierówną walkę. Ramiona pomostu są tak giętkie, że każda nowa linka luzowała poprzednie. W sumie każdą ze stron zrywałem dwa razy i to jest maksimum jakie udało mi się uzyskać. Trochę to wymęczone, ale tak już zostanie. Dalsze próby grożą zmasakrowaniem dolnych mocowań linek.

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

10-02-17 10:23  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Hehe, widzę, że nie dawało Ci to spokoju, Robert :) Najważniejsze, że już wszystko jasne.
Przy okazji, dzięki za komentarze!

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

12-03-17 20:12  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Witajcie.
Dziś tylko taka drobna aktualizacja, żeby pokazać, że coś przy modelu się dzieje, choć tak naprawdę to przez cały luty nie wziąłem go do ręki.
Parę lornet oraz dwie lampy. Te ostatnie zrobione z żyłki:

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

13-03-17 23:00  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Dzięki Doody. Dawno nie widzieliśmy nic Twojego. Działasz jeszcze z Yamato?

Wygląda na to, że Wstaw.org padł, więc wrzucam ostatnie dwa zdjęcia jeszcze raz. Miejmy nadzieję, że ten hosting nie padnie, bo pozostanie pogodzić się z Photobucketem, a tam z kolei masakra z reklamami i tempem otwierania zdjęć.

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (13-03-17 23:07)

17-03-17 09:39  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Szkoda Doody, bo świetna relacja się zapowiadała :(

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

03-04-17 22:31  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Powoli powstaje ostatni poziom nadbudówki:

Zmieniłem nieco sposób montażu wiatrochronu. Wg projektu należało wyciąć w mocowaniach wąskie szczeliny, w które później trzeba było wsunąć środkową osłonę:

Jako, że obawiałem się że owe szczeliny nie wyjdą mi równo przez co osłona nie będzie w nich równo leżała, postanowiłem tych szczelin nie wycinać, lecz rozciąć osłonę na mniejsze fragmenty i powklejać je pomiędzy mocowania:

Wiatrochron po montażu:

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

06-04-17 21:24  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Janekg, tak jestem z Piły. Reszta na privie.
Szebi, najwyższy czas. Niedługo minie rok jak z nią walczę.

Idąc za ciosem, dorobiłem kolejny element. Zdaje się, że to dalocelownik art. głównej, ale pewności nie mam. Tym samym, pozostał jeszcze radar i kilka dupereli, i pagoda będzie gotowa. Jest jeszcze art. plot, ale to w późniejszym terminie.

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

14-04-17 13:50  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Radar typ 21:

Antena wykonana z zestawu laserowego Model Hobby dla Shinano. W zestawie brak układu nadawczo-odbiorczego, który musiałem dorobić, posługując się takim oto prowizorycznym przyrządem:

Zmieniłem też nieco mocowanie radaru. To w wycinance jest wyraźnie za niskie, przez co obrót radaru wokół osi byłby niemożliwy ze względu na rozmiar wspomnianego w poprzednim poście dalocelownika.
Mocowanie wycinankowe:

...i moje: (uchwyty też zrobiłem inaczej. W tym celu skorzystałem z Anatomii Fuso J. Skulskiego)

Ostatnim dziś elementem są liny łączące ramiona poziomu 8. i 10. Wykonane z drutu mosiężnego 0,1 mm oraz wikolu i, za radą IJN Łukasza, zamalowane końcówki:

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (14-04-17 14:53)

03-05-17 15:13  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Dzięki Janek. Bardzo miło było Cię poznać i porozmawiać o modelarstwie i muzyce. Jeszcze raz zachęcam do pokazania nam swoich prac, bo jest się czym pochwalić.

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

14-05-17 12:40  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Zgadza się. Pagoda już dawno zakończona, ale jakoś nie mogłem zabrać się za zrobienie i wstawienie zdjęć.
Natomiast, udało mi się zrobić reflektory sygnałowe oraz pływaki trałów:

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

11-06-17 22:53  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Minął miesiąc, najwyższy czas coś pokazać. Wprawdzie dużo tego nie ma, ale coś tam powoli powstaje.
Barbety. Zdjęcie tylko tych większych, bo mniejsze w sumie takie same, tyle że mniejsze i bez poręczy. Musiałem dorobić otwory, bo autor nie przewidział, choć jeszcze nie wiem, czy zrobię obrotowe wieże. I tak ich później nie obracam.

Trochę drobnicy:

Bębny:

Najtrudniejsze przy bębnach jest równe nawinięcie nici. Zawsze robiłem to po sklejeniu bębna, zawsze przy akompaniamencie różnego rodzaju przekleństw. Jakiś czas temu (dość dawno) zadzwonił do mnie nasz forumowy kolega Lazarus z patentem polegającym na tym, żeby najpierw zrobić dłuższą rurkę i na nią nawinąć nić, a potem dopiero przyciąć ją na odpowiednią długość. W końcu miałem możliwość sprawdzenia tego pomysłu. Polecam bardzo:

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

14-06-17 19:56  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Dzięki :-)
Robert, tak też zrobię. Pomimo tego, że w żadnym ze swoich modeli nie obracałem jeszcze wieżami, a i na konkursy z nimi nie jeżdżę, to chyba lepiej mieć taką możliwość. A może kiedyś zachce się pobawić modelem, albo pojechać na jakiś konkurs...

Tommy, figurki odpadają. Gdyby model był do linii wodnej, na jakiejś dioramie, jak najbardziej. Ale w takiej konfiguracji, moim zdaniem, marynarze nie pasują.

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

04-07-17 18:32  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Dziś kolejna mała porcja wyposażenia pokładu: jakieś wywietrzniki, stojaki pod szalupy i wyciągarki:

Przykleiłem też reling na pierwszym poziomie pagody i właściwie zakończyłem nad nią prace. Zostały jeszcze tylko p-lotki, ale one w późniejszym terminie i jedna szalupa, którą chyba wykonam jako następny element.

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

06-07-17 19:57  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Dzięki Doody.

Jest i szalupa.

Na razie tylko jedna, bo chciałem przetestować metodę jej kształtowania. Chodzi o to, czy uda się ukształtować burty bez ich nacinania oraz wycinania klinów w ich dennej części. No i udało się, co widać na ostatnim zdjęciu.Trzeba tylko oddzielnie kształtować prawą i lewą część, a następnie lekko przyciąć je na stępce, tak aby w miejscu ich łączenia nie było zbyt dużego łuku.
Jeszcze rada dotycząca wioseł. W modelu należy skleić ze sobą lewą i prawą stronę, przez co wiosła mają grubość dwóch arkuszy. Moim zdaniem takie wiosła wyglądają zbyt topornie, więc postanowiłem zrobić je z jednej warstwy. Spodniej strony i tak nie widać, a takie wyglądają bardziej realistycznie.

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (06-07-17 20:34)

21-07-17 16:15  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Dzięki Marek :)

Ostatnie trzy szalupy zrobione:

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

22-07-17 00:40  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

No a jakże. Krągłości muszą być ładne;)
A propos krągłości, to na "białym" zapytano mnie jak je uzyskuję. Na pewno można to zrobić łatwiej niż ja to robię, ale może komuś się przyda.
Wg projektu burty są połączone na stępce. Ja je rozcinam i kształtuję oddzielnie. Najpierw te małe obłości na rufie, szprychą na palcu. Następnie dziób rękojeścią Olfy na gumce. Potem wstępnie kształtuję środek końcówką rękojeści Olfy, też na gumce. Następnie delikatnie nasączam BCG i dalej końcówką rękojeści na gumce, pomagając sobie palcami. Ważne, żeby nie nałożyć za dużo BCG, bo się papier pognie. Pozostawiam do wyschnięcia. Druga burta, oczywiście tak samo. Następnie łączę burty na dziobie przy pomocy malutkiego kawałka papieru. Po wyschnięciu kleju łączę kolejny odcinek ok. 6-7 mm, i tak dalej aż do rufy. Na koniec jeszcze wygładzam ewentualne nierówności końcówką rękojeści Olfy, ale tym razem na macie. Uzyskany kształt jest, oczywiście wstępny i przed przyklejeniem rufy oraz wklejeniem wewnętrznych elementów trzeba jeszcze tu i ówdzie ponaginać. Ogólnie, nadanie takiego kształtu to ciągłe miętolenie kartonu na skraju jego wytrzymałości, przynajmniej ja tak mam.
Przed wklejeniem wnętrzności kadłub wygląda tak:

Dobrze widać, jak bardzo jest wymęczony, aż druk schodzi. Na szczęście podłoga to zakryje.

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

31-07-17 10:08  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Witajcie.
Dziś kolejny etap walki z łodziami. 9 metrowe kutry motorowe:

Odbojniki wykonane z chusteczki higienicznej, drutu i BCG:

Masztu nie robiłem, bo gdy kuter był na pokładzie okrętu, maszt był zdejmowany.

Pozdrawiam

--

Slayer \m/

31-07-17 21:49  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Też to gdzieś widziałem. W Fuso zrobiłem tę plandekę z papieru. Mam ją nawet w wersji elektronicznej w odpowiednim rozmiarze i z czerwonymi krawędziami, ale postanowiłem ich nie robić. Za bardzo namęczyłem się z druciarnią stelaży i szkoda było mi je, te stelaże, zakrywać.

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

14-08-17 14:16  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Kolejne dwie łodzie - 17 metrowe pinasy, co do których mam wątpliwości czy były na wyposażeniu w '44. Skulski w Anatomii Fuso podaje, że na Fuso były do '37 i ku temu bym się skłaniał, bo na żadnym wojennym zdjęciu żadnego pancernika IJN tych łodzi nie widziałem. Jednak w wycinance są, a ponadto są dość efektowne, więc trzeba było je zrobić:

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

15-08-17 11:13  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Dzięki :) Cieszę się, że łódki się podobają.

Łukasz, zaglądam do swojego Ise i nie widzę tam takich łodzi.

Megami, zanim zlikwidowałem konto na Photobucket, ściągnąłem sobie wszystkie zdjęcia. Pewnie kiedyś je uzupełnię. Problem w tym, że zapisały się w losowej kolejności i czeka mnie kupa roboty. Na razie mi się nie chce, wolę pokleić w tym czasie.

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (15-08-17 14:39)

15-08-17 14:41  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Tylko gdzie to wstawić i przede wszystkim jak? :)

--

Slayer \m/

20-08-17 11:51  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Sampan - ostatnia, najmniejsza łódź gotowa:

Wszystkie razem. Właściwie, prawie wszystkie bo jedna łódź jest już przyklejona do okrętu:

Jeszcze pytanie za 100 punktów. Czy posiada ktoś zdjęcie jakiegokolwiek okrętu IJN, na którym widać mocowanie łodzi do pokładu białymi pasami. Widać je na wielu modelach. Sam takie zrobiłem w Fuso, ale mam co do nich pewne wątpliwości. Co więcej, trochę poszperałem w sieci i znalazłem kilka zdjęć, na których widać mocowanie zwykłymi linami:

Ktoś, coś???

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

24-08-17 00:01  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Nadszedł czas na komin. Zrobiłem jego podstawę, która jest jednocześnie miejscem mocowania dwóch kutrów:

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

10-09-17 13:15  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Komin gotowy. Trochę nie spasowały się rury parowe z miejscami mocowania, przez co trochę upaprałem klejem podstawę komina. Na szczęście przyjdą jeszcze pomosty, które, mam nadzieję, wszystko zasłonią. Ponadto, przy przyklejaniu najwyższej szarej poręczy SG przebił mi lekko na prawą stronę kartonu i powstały delikatne plamki. Nie wiem dlaczego, bo kleiłem tym samym klejem co pozostałe poziomy i tam jest OK.

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (10-09-17 13:19)

24-09-17 13:28  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Staszek, nie ukrywam, że mnie też ciągnie do innych modeli. Na szczęście, jakoś na razie daję radę się im oprzeć :) Co ciekawego rozgrzebałeś?

Łukasz, ha ha. Dobre :) Wystarczy męczarni z tym jednym.

Robert, dzięki. Zrobię pomosty wokół komina, przykleję wszystko do pokładu i wrzucę zdjęcie.

Tymczasem, pierwszy pomost częściowo zrobiony. Pozostałe elementy przykleję dopiero po przymocowaniu go do pokładu. Zanim jednak to nastąpi muszę jeszcze wykonać kilka części, które będą znajdowały się na pokładzie wewnątrz podstaw tego pomostu.

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

24-09-17 21:12  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Dzięki, ale nie ma się co ekscytować. Akurat ten reling jest fototrawiony, choć faktycznie trochę się z nim pomęczyłem. Właśnie dlatego na ten pomost wybrałem fototrawkę. Gdybym miał sam go robić, obawiam się że wyszedłby znacznie gorzej.

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

21-10-17 09:02  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Jakoś ostatnio brakuje mi weny do klejenia, więc i postęp niewielki. Zrobiłem jedynie dwie małe podstawy pod reflektory i przykleiłem wszystko na swoje miejsce:

Doody, mam, ale mimo wszystko dzięki :)

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (21-10-17 09:04)

22-10-17 10:32  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Dziękuję koledzy :-)
Co do weny i jej braku, to chyba po prostu nadeszło chwilowe przemęczenie tematem. Wszak niedawno minęły dwa lata prac nad tym modelem. Ale najgorsze jeszcze przede mną, czyli kupa małych powtarzających się elementów - artyleria p-lot i wywietrzniki. Stary, nie jesteś sam, ja też tak mam :)

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

23-10-17 21:24  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Niby tak. Sam jesteś tego najlepszym przykładem. Jednak, w przypadku ok.trzech lat na jeden model, wydłuża to czas ich ukończenia dwukrotnie. Chyba wolę po swojemu :)

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

23-10-17 22:54  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

No widzisz, a mnie z kolei bardziej cieszy osiągnięcie celu i oglądanie gotowego modelu na półce. Ilu modelarzy, tyle filozofii klejenia ;)

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

02-11-17 16:33  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Wena powoli wraca :) Są reflektory. Od siebie dodałem tylko przewody zasilające (podwójny drut 0,1 mm):

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (02-11-17 16:36)

02-11-17 21:57  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Oczywiście, oprócz żaluzji i pokręteł. One są fototrawione, z blach oferowanych przez Syjka. Są też w instrukcji. Pisząc, że dodałem przewody od siebie, miałem na myśli to, że nie było ich w projekcie.

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

11-11-17 20:43  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Dalocelowniki karabinów maszynowych (tak podaje Anatomia Fuso) oraz ich stanowiska:

...i na swoim miejscu, wraz z halogenami ;)

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

25-11-17 15:27  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Mała aktualizacja, głównie po to, aby ostrzec tych, którzy nie doszli jeszcze do tego etapu.
Niestety, trochę się pospieszyłem z rurami i kutrami, i teraz pojawiły się problemy.
1. Za szybko przykleiłem te najdłuższe rury parowe i musiałem trochę podocinać pomost pod art. p-lot, tak abym w ogóle mógł go przykleić:

Dodatkowo, te prostokątne otwory okazały się za małe i trzeba było je powiększyć. Wszystko trochę wymęczone, nie sprawdziłem zawczasu i docinałem po przyklejeniu poręczy i wsporników od spodu.

2. Również za szybko przykleiłem kutry, a właściwie za blisko komina i teraz przeszkadzają w odpowiednim poprowadzeniu odnóg kolejnego pomostu:

Kutrów nie da się oderwać, bo są dodatkowo przymocowane linami. Musiałem skrócić odnogi i przykleić je do podstawy komina, zamiast do pokładu :(

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

25-11-17 21:40  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Jeśli chodzi o te rury parowe, to zawiniła instrukcja, w której jest rysunek komina ze wszystkimi rurami i bez pomostów oraz brak jakiegokolwiek opisu kolejności przyklejania elementów.
Z kutrami, to trochę mojej winy. Chciałem dorobić do nich liny przymocowane do oczek u podstaw stojaków. Dlatego przykleiłem kutry wcześniej, przed przyklejeniem komina do pokładu. Tyle, że trochę za blisko. Po prostu nie przewidziałem, którędy będą przechodzić nogi pomostów.

Pozdrawiam.

EDIT:
Myślę, że na macie masz jeszcze trudniejszego skubańca.

Post zmieniony (25-11-17 22:29)

10-12-17 21:25  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Doszedł kolejny pomost. Tym razem również pojawił się problem spowodowany zbyt blisko przyklejonymi kutrami. Aby go rozwiązać musiałem rozciąć nogi pomostu w zaznaczonym miejscu:

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

14-12-17 13:17  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Dalszy ciąg prac wokół komina. Dziś podstawy pod kolejne pomosty. Tym razem kutry nie przeszkadzały :)

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (14-12-17 13:18)

14-12-17 19:18  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

To "zasługa" telefonu, którym robię zdjęcia. Głupieje pod wpływem bliskości innego oświetlenia i czasami robi takie czary-mary.
Janek, dzięki. Takao to jeden z najładniejszych okrętów. Świetne jest opracowanie Domu Bumagi. Mam i czasami na nie zerkam, ale przeraża mnie ilość pracy przy nim.
Pewnie znasz relację Andreasa, ale mimo to warto ją przypomnieć, bo wykonanie rewelacyjne:

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=268621&t=197442#reply_268621
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=247321&t=247321&filtr=0&page=1

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

24-12-17 13:31  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Mała aktualizacja przed świętami. Stanowiska kontroli ognia. Rury łączności głosowej dojdą po przyklejeniu stanowisk do pomostu:

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

11-01-18 19:56  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Kilka kolejnych fotek.
Stanowiska kontroli ognia na pomostach, a pomosty na okręcie:

Niniejszym, można powiedzieć, że komin jest skończony:

Kolejnym elementem będzie nadbudówka rufowa.

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

12-01-18 14:40  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

MAVERICK, deseczki są z balsy. Cięte na oko. Przekrój to niecały milimetr, jakieś 0,7-0,8 mm.
ROBERT, drucików nie maluję. Z braku kolorowych zdjęć, muszę opierać się na renderach i innych modelach, a tam druciki są niemalowane.

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

01-02-18 21:21  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Zgodnie z obietnicą działam z rufową nadbudówką. Nie obyło się bez małego zonka. Jedna z osłon stanowiska dział 127 mm została tak umiejscowiona na arkuszu, że nie objął jej w całości druk na lewej stronie. Wyszło takie coś i trzeba było dorabiać z zapasu:

Więcej problemów, jak na razie, nie napotkałem. Na chwilę obecną nadbudówka wygląda tak:

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

21-02-18 23:47  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Kolejne piętra nadbudówki oraz niższa, bardziej skomplikowana część masztu.

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

25-02-18 20:40  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Wielkie dzięki za doping. To bardzo motywujące.
Varran, maluję głównie Humbrolami, choć ten jasny czarny to akurat mieszanka czarnego i białego Revella. Maluję pędzelkiem, poszczególne druty przed ich sklejeniem. Robię to na kartce papieru, który przy okazji odciąga nadmiar farby. Po sklejeniu drutów, łączenia i ewentualne braki retuszuję przy pomocy ostro oszlifowanej wykałaczki.

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

17-03-18 22:47  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Myślałem, że dolna część masztu jest trudniejsza, tymczasem górna wcale jej nie ustępuje :) Niemniej, udało się wszystko poskładać do kupy tak, żeby nie uszkodzić tego, co wcześniej zrobiłem i oto mam gotową nadbudówkę rufową.
Nieco zmieniłem jedno ze stanowisk kontroli ognia. W wycinance było przeszklone. Trochę dziwnie to wyglądało i postanowiłem, sugerując się renderami Pana W. Góralskiego, dodać przesuwane osłony i je zasłonić. Takie rozwiązanie wydawało mi się bardziej logiczne, gdyż jest ono stosowane we wszystkich pozostałych podobnych stanowiskach. Zmieniłem też kolory lamp sygnalizacyjnych, zgodnie z Anatomią Fuso, na zielone, czerwone i białe. W wycinance były jeszcze żółte, pomarańczowe i niebieskie. Same lampki wykonane z żyłki pomalowanej markerem.
Niestety, górną banderę musiałem przykleić bezpośrednio do masztu. Za późno się za to zabrałem, gdy już wszystko było posklejane i na nitce za cholerę nie chciała się przykleić. Po prostu zabrakło trzeciej ręki żeby jakoś tę nitkę docisnąć do masztu ;(

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

25-03-18 17:49  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Doody, bandery klejone BCG i od razu kształtowane, zanim zdążyły wyschnąć. Końcówki wiatromierza to kropelki wikolu.
Dziś bom, czyli ostatni element nadbudówki, bez którego nie chciałem przyklejać jej do pokładu:

Wypróbowałem czarne tło do zdjęć, ale raczej nie zdaje egzaminu. Niebieskie chyba lepsze, widać więcej szczegółów.

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

22-04-18 14:04  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Zrobiłem artylerię 127 mm. Niestety, nie obyło się bez problemów. Wszystko przez brak jednego elementu w wycinance oraz brak rysunku z pokazanym mocowaniem armat do ich podstawy. Niestety, wszystko wyszło, gdy owe armaty już przymocowałem tam, gdzie pasował rozstaw mocowań. Okazało się jednak, że powinny być mocowane w innym miejscu i trzeba było rwać. Wszystko widoczne na zdjęciach:

Gotowe armaty:

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (23-04-18 20:48)

20-06-18 13:46  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Tak, relacja będzie kontynuowana. Na pewno na Papermodels, bo mają swój hosting zdjęć. Czy tu też? Nie wiem. Po ostatnich przebojach, zacząłem powątpiewać, czy ma to sens. Dotychczasowych zdjęć nie uzupełnię z tego samego powodu. Zresztą nie wszystkie mam. Część można zobaczyć na Papermodels, bo u nich od pewnego czasu korzystałem z tamtejszego hostingu.
Co do modelu, to dłubię sobie powoli, aczkolwiek temperatury, a teraz jeszcze mistrzostwa nie ułatwiają prac :)

Pozdrawiam,

--

Slayer \m/

01-07-18 13:00  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

OK. Działamy dalej. Mam nadzieję, że Postimage nie padnie. Szansa jest, bo towarzyszą mu reklamy. Coś za coś :(

Minęły ponad dwa miesiące. jak już pisałem, trochę podłubałem przy modelu, choć było ciężko. Oto efekty:

1. Tory dla wodnosamolotów. Trochę uplastycznione, tzn. dorobiłem szyny i poprzeczne wzmocnienia, choć pierwotnie tych ostatnich nie planowałem, jednak QŃ wjechał mi na ambicję...i są. W sumie, to dobrze bo takie wyglądają znacznie lepiej. Dzięki QŃ :)

2. Katapulta. Właściwie bezproblemowa, bo laserek :)

3. Kilka wywietrzników z pokładu lotniczego:

4. Wodnosamoloty Mitsubishi F1M2 "Pete". Wszystko ładnie pasowało. Od siebie dodałem tylko naciągi oraz podpory górnego płatu koło kabiny pilota. Przeszklenie z BCG.

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (02-07-18 00:18)

02-07-18 14:58  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Katapulta, jak pisałem, laserek. Z Model Hobby. Zażyczyłem sobie swego czasu na urodziny. Właściwie, tylko ze względu na katapultę i dźwig. Mam je też na blasze, ale takie elementy, gdzie są długie odcinki do połączenia, wolę kleić BCG. Daje większe pole manewru, niż cyjanoakryl.

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

09-07-18 14:11  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Wyposażenie pokładu lotniczego na swoim miejscu:

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

14-07-18 09:33  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Combinedfleet.com podaje taką informację:
22 October 1944: Operation "SHO-I-GO"(Victory) - The Battle of Leyte Gulf: At Brunei. Before departure, NAGATO's Mitsubishi F1M2 "Petes" are transferred to YAMATO.

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

20-07-18 14:33  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Karas, w sumie niby tak, ale z nimi Nagato znacznie lepiej się prezentuje...i mam nadzieję, że nie pójdziesz na łatwiznę ;)

Mała aktualka:

Charakterystyczne dla Nagato żurawie w kształcie litery V z zamocowanymi szalupami. Dodałem trochę od siebie. Głównie profile U, dodatkowe liny, imitację łańcuszków, bloczki itp.

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

21-07-18 14:50  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

Dzięki.
Batonus, nie za bardzo rozumiem, o które poręcze chodzi i jak powinny być pochylone. Mógłbyś wyjaśnić?

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2018