FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 42Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
30-09-15 10:08  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
salmon 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witaj Spychacz

Temat wybrałeś rewelacyjny. Mam prośbę czy mógłbyś opisać krok po kroku ,,jak chłop krowie na rowie" jak wykonujesz podposzycie.

Pozdrawiam

 
30-09-15 10:48  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ehhh, widzę że będziesz miał kolejny piękny okręt do kolekcji :) Powodzenia .

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
30-09-15 14:06  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

No nareszcie :D
Piękny okręt i projekt modelu, a do tego na pewno dołączy Twoja jakość wykonania. Będę regularnie zaglądał i kibicował, od kilku lat coraz bardziej jarają mnie okręty, a Nagato jest jedną z tych jednostek, która marzy mi się sklejona na półce :P (i pewnie marzeniem pozostanie :( )
Jak się ma sprawa z bąblem przeciwtorpedowym poniżej linii wodnej? Planujesz coś zmieniać?
Pozdrawiam

--

 
30-09-15 16:04  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Widzę, że już miejsce na podstawkę masz. W pewnym lotniskowcu nie mogłem się u Ciebie jej domęczyć i owa decha Cię wymęczyła.
Tutaj jest od początku inaczej :))
Życzę powodzenia w budowie i efektownego zakończenia tego projektu.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
30-09-15 18:18  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

NAGATO z DB ma jedną wadę, różnice w kolorze poszycia i pokładów. Czy myślałeś jak sobie z tym poradzić??? Powodzenia w budowie.

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
30-09-15 19:25  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dzięki za wsparcie już na starcie :) Przyda się na pewno bo model skomplikowany, a budowa zajmie sporo czasu.
Odpowiadając na Wasze pytania.

1. @Dokker:



Nakrętki są ułożone na wodnicy, oklejone kartonowymi ściankami. Przestrzeń pomiędzy nakrętkami i ściankami zalewam niewielką ilością wikolu i dodatkowo wciskam w nią cienkie paski tektury. Pewnie niepotrzebnie, ale mocowanie jest na pewno mocne :)

2. @Syjek.
Jeszcze nie wiem. Wybór jest dość spory. Są elementy od Model Hobby i GPM-u. Mam z tym dylemat, bo o ile bardzo drobne elementy oraz siatki wolę fototrawione, ale te większe, jak np. katapulta, dźwig czy tory lepsze są laserowe, bo łatwiej się je klei. Muszę to jeszcze przemyśleć. Czy można te blachy u nas dostać i ile kosztują? Czy są gładkie, czy trójwymiarowe, tak jak na przykład u Halińskiego? Do tego widzę, że radar typu 21 jest bardzo uproszczony, podobnie jak w Model Hobby. Z tego, co widzę jest od przodu zamknięty i nie ma całego tego wnętrza.

3. @Salmon.
W skrócie. Wewnątrz wręg należy przykleić tzw. podwręgi, krótsze o 1 mm, na których będzie opierało się podposzycie. Następnie trzeba odrysować kształt oklejek, np. na kalce technicznej, wyciąć wewnątrz linii i odrysować kształt na tekturze piwnej. Wyciąć najlepiej wewnątrz linii i uformować przymierzając. Pewnie trzeba będzie jeszcze nieraz dociąć, bo oklejka musi wejść między wręgi. Ważne aby oklejki odrysować w taki sposób, żeby zaginać wzdłuż włókien kartonu. W przeciwnym razie, karton będzie się załamywał.
Na Papermodels Ceva opisał świetnie tę metodę:
http://www.papermodels.pl/index.php?topic=3960.40
Nie wiem tylko, czy uda Ci się otworzyć tego linka, bo ja od wczoraj nie mogę wejść na ich stronę ani z kompa ani z komórki.

4. @ Cordel.
Też jeszcze nie wiem. Problem w tym, że nie wiem czy poszycie przechodziło w bąbel gładko, czy było jakieś łączenie. Zakładam, że było, bo bąbel dorabiany podczas jednej z modernizacji. W modelu takiego łączenia nie ma. Później będę nad tym myślał. Tym bardziej, że na jednym z rosyjskich for jest relacja, w której widać delikatne różnice w odcieniach oklejek dna. Ja na razie u siebie ich nie widzę, ale oklejki są jeszcze na arkuszach i trudniej je porównać. Czasami różnice widoczne są dopiero po wycięciu. Jeśli będą, pomyślę nad barwionką zgodnie z radą IJN Łukasza i wtedy będę zastanawiał się nad bąblami. Możliwe, że spróbuję zrobić poszycie z imitacji blach.

5. @Art.
W Akagi też miałem takie miejsca :) Tym razem podstawka już zamówiona. Możliwe, że nawet już się robi. Dla Akagi też :)

6. @Konradoo
Faktycznie. Pierwszy model, który dostałem miał bardzo wyraźne różnice odcieni, ale udało mi się go wymienić. W tym, który mam, różnice wydają się delikatne. Najbardziej martwię się o poszycie dna, choć tu, jak pisałem wcześniej, można poradzić sobie barwionką, i pokład. Pokład niestety nieznacznie różni odcieniem. Burty są w jednym odcieniu, więc problemu nie ma. Nadbudówki raczej też. Najważniejsze, żeby elementy poszczególnych struktur miały taki sam odcień. Tak raczej jest, z wyjątkiem pokładu :( Zobaczymy w "praniu". Co z tym zrobię? Niestety nic :(

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (09-10-18 21:37)

 
30-09-15 21:19  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

No jedno się już klei, zainteresowani widzieli, tylko oba z przeciwnych stron zaczęte i można się dzięki temu uzupełniać.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
30-09-15 21:59  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jestem stalym zagladaczem w tej relacji. To do prawdy piekna jednostka. Mam nadzieje, ze Lombardo nada odpowiedni rytm budowie.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
01-10-15 10:29  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Spychacz: Nie mam jeszcze tych blach w ręku, bo właśnie dopiero się trawią. Na pewno są 3D, jak wszystkie blachy :)
Jak będę miał w ręku, zrobię fotki i powiem co, jak i za ile.

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
01-10-15 11:47  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Zastanawiam się czy nie narysować kompletu blach fototrawionych do tego modelu, tak jak kiedyś do Yamato. Roboty jest od groma ale model zacny i może kiedyś bym się o niego pokusił a wtedy blach używałbym na pewno. Musiałbym jednak najpierw zakupić model i wykonać skany 1:1 interesujących części. Ile kosztuje wycinanka?

Już znalazłem około 180 zł.
A co do pokładu proponuję wykleić deseczki. Roboty trochę jest ale satysfakcja duża :-)

--

Post zmieniony (01-10-15 13:44)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 42Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024