FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
29-09-15 04:06  [G] Kriegsmarine; cz.1: Gneisenau 1938r.; JSC 1:400
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Witam,
chciał bym się podzielić się z Wami moim jednym z kilku modeli z wyd. JSC jakie mi jeszcze zostały. (Jak będę miał możliwość to spróbuję wrzucić Graf Zeppelin'a i Bismarck'a również z JSC w 1:400 i mam gdzieś jeszcze King George'a V (także JSC 1:400) ale muszę go skończyć).
Wracając do tematu model przedstawia niemiecki pancernik Gneisenau sprzed wybuchu II WŚ, z 1938r. i również sprzed gruntownego remontu, Gneisenau w lutym 1942r został ciężko uszkodzony, jednakże do remontu nie doszło, gdyż Niemcy całą uwagę skupili wówczas na U-boot'ach a prace nad remontem Gneisenau'a się przedłużały na tyle długo by w 1943r całkowicie przerwać pracę nad nim. Główne założenia remontu przewidywały wydłużenie kadłuba i zmianę artylerii głównej z 9x280mm (wieże trzydziałowe) na 6x380mm (wieże dwudziałowe) oraz zmianę artylerii p-lot.
Sam model jest wykonany w standardzie. Ogólnie z modelu jestem zadowolony. Ale część mógł bym się bardziej postarać. Wszystkie elementy do siebie pasują, nie miałem problemów z pasowaniem, docinaniem, łataniem itd. Wszystko do siebie pasuje. Kadłub nie jest zwichrowany czy wygięty. Przepraszam jeżeli są kiepskie zdjęcia ale muszę się nauczyć aparatu.
















--

Post zmieniony (15-07-17 19:34)

 
29-09-15 10:28  Odp: [G] Gneisenau 1938r. - JSC 1:400
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Lubię model JSC , cały czas widzę ich duży potencjał. Choć te starsze jak dla mnie wymagają sporej waloryzacji i mają za "grubą" kreskę.

Zrób zdjęcie grupy będą fajnie wyglądać :-)
Pzdr

 
29-09-15 11:11  Odp: [G] Gneisenau 1938r. - JSC 1:400
SebastianGREEN 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Wygląda bardzo dobrze i fajnie, że wykonałeś go w wersji z roku 1938, czekam na Bismarcka bo też niebawem go planuje :)

--
Droga do sukcesu jest zawsze w budowie.

 
30-09-15 10:47  Odp: [G] Gneisenau 1938r. - JSC 1:400
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

@dokker zgadzam się z tymi kreskami, są modele np. wspomniany przeze mnie wcześniej King George V czy Indianapolis a nawet Scharnhorst mają kreski, że nie wiadomo jak ciąć.
Planuję zrobić zdjęcia grupy trzech statków Kriegsmarine, które mi właśnie zostały.
@Sebastian, polecam Bismarck'a raz, że jest szczegółowo zaprojektowany, więc jest przy nim trochę zabawy i co najwazniejsze to, że części pasują (ale to chyba we wszystkich statkach JSC, no może poza Batorym gdzie pokład jest trochę wybrakowany - wiesz coś na ten temat) A ten Gneisenau'a z '43 roku po planowanym remoncie też zrobię, ale...zanim go zrobię to minie trochę czasu.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
05-10-15 17:07  Odp: [G] Gneisenau 1938r. - JSC 1:400
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Fajny modelik :) Lubie JSC . może przy następnym chociaż kartonowy reling ?:)

Pozdrawiam
Jacek

--
Si vis pacem, para bellum

 
05-10-15 22:53  Odp: [G] Gneisenau 1938r. - JSC 1:400
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Kartonowy...? myślę, że przy następnym okręcie w 1:400 (bo mam, jak wspomniałem, King George'a V do skończenia) to zrobię z drutu, tak na rozgrzewkę przed...

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024