FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
28-09-15 15:06  [N] Nowości Answera - lokomotywa EU 07 skala 1.45
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Autor: Adrian Wandtke . Mix laserowo-offsetowy.



--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
28-09-15 15:18  Odp: [N] Nowości Answera - lokomotywa EU 07 skala 1.45
MK747 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

A cóż to tam pisze przy wręgach nad dachem kabiny maszynisty - szpachlować??

 
28-09-15 15:23  Odp: [N] Nowości Answera - lokomotywa EU 07 skala 1.45
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Powiększ obrazek na maxa. Szpachlowanie krzywizny jak najbardziej zalecane.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
28-09-15 15:54  Odp: [N] Nowości Answera - lokomotywa EU 07 skala 1.45
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Darecki to 66 a nie 99.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
28-09-15 16:30  Odp: [N] Nowości Answera - lokomotywa EU 07 skala 1.45
Bonzoms   

Szkoda, że wnętrze (cz.58) wydrukowano odwrotnie.

 
28-09-15 17:03  Odp: [N] Nowości Answera - lokomotywa EU 07 skala 1.45
Majster 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8
 

Tak przeglądam te zdjęcia arkuszy z częściami i rysunków montażowych i nadal są tam te same błędy co w wersji 1:25, czyli m.in. 2 fotele zamiast czterech i brak oznaczenia numerów części na rysunku z jakich składa się belka bujakowa + dodatkowo ściany wewnętrzne wydrukowane odwrotnie. Szkoda słów... widać od jakiegoś czasu, że wydawnictwo idzie na ilość, a nie jakość.

Post zmieniony (28-09-15 17:04)

 
28-09-15 18:55  Odp: [N] Nowości Answera - lokomotywa EU 07 skala 1.45
Mirmic 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Witam,
W nawiązaniu do zalecanego przez wydawnictwa szpachlowania mamy chyba pierwszy raz tak jasno określony precedens. Szpachlowanie w standardzie. Fajne.

pozdrawiam
Mirek

 
28-09-15 19:56  Odp: [N] Nowości Answera - lokomotywa EU 07 skala 1.45
MK747 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Mirmic mnie się wydaje, że nie trzeba szpachlować i malować tej części dachu, ponieważ ono jest w wycinance. Nie ma go za to chyba w 1:25.

 
28-09-15 20:00  Odp: [N] Nowości Answera - lokomotywa EU 07 skala 1.45
Mirmic 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

MK747,
mnie nie chodziło kto jak będzie wykonywał ten element, to jest indywidualna sprawa każdego sklejacza. Mnie chodzi o to jak podejdzie sędzia jakiegoś ortodoksyjnego konkursu. Na takich konkursach szpachlowanie dyskwalifikowało model jako standardowy a tu: proszę, wycinanka zaleca tę czynność.

pozdrawiam
Mirek

 
28-09-15 20:26  Odp: [N] Nowości Answera - lokomotywa EU 07 skala 1.45
Siokszar 

 

Rysunki montażowe są zaczerpnięte z wersji 1:25 dlatego widnieje "wypełnić szpachlą" natomiast w wycinance są zamieszczone poszycia dachu jako część 66 czy jak kto woli 99 (widoczne na zdjęciu wyżej) Poza tym powielone błędy z 1:25 - 2 fotele, jedna para zderzaków itp. Za plusem jest to, że nie okrojono żadnej części z racji przeskalowania do 1:45 z wersji 1:25, czyli wszystko co było w 1:25 jest zawarte w 1:45 co przy sklejaniu w tej skali daje więcej szczegółów. Zakupiłem ten zestaw z laserami i porównałem z modelem pierwotnym w 1:25 są te same części. W 1:45 uzupełniono tylko o poszycie dachu oraz dodano numerację EU07-538 na czarnym tle na czołownice, czego nie ma w dużym modelu.
Natomiast inaczej wygląda sprawa z laserami. Koła to owszem - są, lecz reszta to żenada. Wszystko zmieszczone na 3-ch arkuszach w tym szkielet, więc na resztę nie ma już miejsca. Nie ma wyciętej numeracji oprócz napisu PKP, o braku jakiejkolwiek części do pantografów nie wspomnę :-( Na tym zakończyłem porównywanie - bo się zdenerwowałem tą prostotą.
Teraz mam dylemat przy jakiej wersji zostać: 1:25 czy 1:45 Z czym będzie więcej pracy mając komplety model + komplet laserków ???

--
_______________________________________________________________________
PKP PLK SRK Automatyka - Linia 9 (E-65)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024