FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
27-09-15 08:23  Odp: [R] SU-100 - projekt własny
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Świetnie się prezentuje.

--
Pozdrawiam Darek

 
27-09-15 12:09  Odp: [R] SU-100 - projekt własny
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Część 5: Malowanie

Model maluję w częściach, tj. osobno kadłub, koła i gąsienice. Zamaskowałem oznaczenia (tablice, flaga i białe pasy). Na początek wszystko pomalowałem szarym, akrylowym podkładem z puszki w sprayu. Z puszki bo szybciej i taniej niż aerografem i podkładem modelarskim. Dalej aerografem. Czarnym kolorem zrobiłem preshading i pomalowałem bandaże kół nośnych. Spód wanny, dolne boczne płyty, koła od strony wewnętrznej i w środku pomalowałem ciemno zielonym. W kolejnym kroku całość pomalowałem żółtym pustynnym (niestety wybrałem Pactrę). Gdy to wyschło, taśmą modelarską zaznaczyłem granicę kolorów. Potem kolorem brązowym namalowałem plamy. Po usunięciu maskowania podstawowe malowanie było gotowe.




Gąsienice. Całe gąsienice pomalowałem srebrną farbą z puszki w sprayu. Gdy wyschła farba an gąsienice naniosłem pigment russian earth, który utrwaliłem fixerem pigmentów. Przetarłem ołówkiem miejsca, gdzie przechodzą koła i grunto-zaczepy.


Przewiduje jeszcze małe brudzenie całości, ale to później.


--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
28-09-15 07:40  Odp: [R] SU-100 - projekt własny
pawelewap 



Na Forum:
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Pięknie się prezentuje.
Czy ten model, podobnie jak SU-85, będzie wydany?

--
--------------------
W budowie: Lxd 2

 
28-09-15 08:47  Odp: [R] SU-100 - projekt własny
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Ale tym razem się przyczepię ;-)

Jak już dajesz tyle żywicy, to może by tak jeszcze z 5 minut poświęcić na dorzucenie na jarzmo działa wikolu z odrobiną sody i potem mały szlif? Te paski nie rzucałyby się tak w oczy.

Poza tym bajka.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
28-09-15 10:08  Odp: [R] SU-100 - projekt własny
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Qniu, ale to model testowy ,mial pokazac sklejalnośc elementów. Teraz jak już wszyscy się napatrzą to Michał może zrobić z nim coś wg swojego pomysłu.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
28-09-15 10:55  Odp: [R] SU-100 - projekt własny
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Piter, Ty z Qniem nie dyskutuj tylko się ciesz, że się nie czepnął np. braku gwinta w lufie ;-)
A potrafi takiego gwinta zrobić. Sam widziałem.

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
28-09-15 12:19  Odp: [R] SU-100 - projekt własny
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Też widywałem gwinty w lufach.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
19-10-15 11:55  Odp: [R] SU-100 - projekt własny
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Część 6: Diorama

Tym razem chciałem model ustawić na jakiejś podstawce. Szukałem zdjęć i znalazłem jedno, co mi przypadło do gustu. Przedstawia ono kilka wraków wzdłuż drogi ze wzgórz Golan. Na pierwszym planie stał SU-100.


Pomysł jest taki: SU-100 wjeżdżając na drogę najeżdża na minę, która rozrywa gąsienicę i urywa pierwsze koło. Gąsienica częściowo rozwija się na drogę. Podstawę terenu wykonałem z kilku warstw płyty styropianowej odpowiednio dociętej i oklejonej dookoła balsą. Na górę styropianu nakleiłem kilka warstw papierowego ręcznika. Potem naniosłem masę papierową rozpuszczoną wikolem z dodatkiem brązowej farbki plakatowej. Nakleiłem kilka kamyków, rozrzuciłem trochę żwirku i posypałem piaskiem. Odcisnąłem też gąsienice. Gdy wyschło to całość pokryłem warstwą kleju w sprayu i po paru godzinach lakierem bezbarwnym.



Teraz podstawka i model trafiły w ręce Piterpanzera, który zmęczył tego SU-100 i podstawkę. Nałożył suchym pędzlem otarcia i brud, pomazał wszystko filtrami, washami i pigmentami. Dodaliśmy nieszczęśnika przed pojazdem. Po umocowaniu modelu do podstawki ponownie poszły w ruch pigmenty, woda, aerograf i pędzle.


I na koniec, gdzieś koło 3 w nocy dostaliśmy coś takiego:




I to by było na tyle. Chwila zadumy i trzeba będzie wchodzić w kolejny projekt.

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
19-10-15 15:10  Odp: [R] SU-100 - projekt własny
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Piękny model i dioramka, tylko te zwłoki ...

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
19-10-15 15:25  Odp: [R] SU-100 - projekt własny
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Świetna modelarska robota i kolejna ciekawa "konserwa" :-)
Gratulacje!

--
Pozdrawiam Darek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024