FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
24-09-15 20:44  [R/G] SU-100 - projekt własny
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Witam,

Równolegle z SU-85M projektowałem i budowałem działo SU-100. Pojazdy te różniły się kilkoma szczegółami: inne działo z jarzmem zewnętrznym, płyty boczne wychodzące poza płytę tylną przedziału bojowego, brak włazu na tylnej ścianie przedziału bojowego, inny właz dowódcy, skrzynka na prawym błotniku, inne liny holownicze (umieszczone są na lewej płycie przedziału bojowego, koła nośne typu spajder. Myślałem o malowaniu. Jest taka duża ilość "zielonych" modeli, że zacząłem szukać czegoś innego. Wietnam? Też zielony. I znalazłem w jakieś publikacji malowanie armii egipskiej z 1973roku. Model będzie w kamuflażu żółto-brązowym. Taka odmiana :)

Początek jest taki sam jak przy SU-85M (http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=289767&t=289767&filtr=1&page=1).







--

Post zmieniony (11-01-17 15:19)

 
24-09-15 20:56  Odp: [R] SU-100 - projekt własny
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Świetny model.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
24-09-15 21:08  Odp: [R] SU-100 - projekt własny
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Ciekawe malowanie . Czy w Przeciszowie był prezentowany model SU-100
w tym kamuflażu ?
Pozdrawiam

--
PABLOS

 
24-09-15 21:21  Odp: [R] SU-100 - projekt własny
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Tak, to był dokładnie ten egzemplarz.

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
24-09-15 22:20  Odp: [R] SU-100 - projekt własny
Roli 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Jeśli model ma być wydany to zaokrągliłbym to malowanie kamuflażu na łączeniu płyt czołowej i bocznej . Będzie bardziej estetycznie .


--

 
25-09-15 10:12  Odp: [R] SU-100 - projekt własny
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Część 2: jarzma i lufa.

Jarzmo wewnętrzne jest w miarę proste. Przednia część poszycia składa się z listków, ale nie jest to duże wyzwanie. Trudniejsza jest lufa bo to długa i raczej cienka rurka co nie jest proste w sklejaniu.

Przymiarka:


Zewnętrzne poszycie jest trudniejsze do sklejenia ze względu na dużą liczbę listów i konieczność ich formowanie w 3 kierunkach. Ale da się:


I lufa z jarzmami:


Kolejnym trudniejszym elementem jest osłona wentylatora. Znowu paski, ale będzie również wersja uproszczona.


@Roli: zanotowane.

--

Post zmieniony (25-09-15 10:28)

 
25-09-15 14:51  Odp: [R] SU-100 - projekt własny
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Michał, niby drobiazg, ale pominąłeś grubości płyt bocznych na stropie ;)
No i nie zostało sprecyzowane, czy kleisz dla siebie swój projekt, czy to klejenie testowe?
Zdrów!

--

Post zmieniony (25-09-15 14:51)

 
26-09-15 14:11  Odp: [R] SU-100 - projekt własny
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Cześć 3: drobiazgi

W tej części pokażę resztę elementów i drobiazgów w SU-100.




@Jaroslav: zanotowane. Dodam ten podział płyt na stropie. Sklejany testowo (to obowiązek) i dla siebie.

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
26-09-15 16:36  Odp: [R] SU-100 - projekt własny
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Część 4: Podwozie

No i tu będzie odstępstwo. Od początku zakładałem, że koła i gąski będą z żywicy. Wolę czas poświęcić na nowy projekt. Oczywiście papierową wersję sprawdziłem. Na zrobienie podwozia, koła + gąsienice, czyli odcięcie wlewek, usunięcie resztek wlewek, dopasowanie otworów w kołach do średnicy osi, wywiercenie otworków w ogniwach gąsienicy i połączenie ogniw w gąsienice poświęciłem ok. 16 godzin roboczych. Efekt widać.
Dodatkowo wykorzystałem lampę i sygnał dźwiękowy żywicy. Wszystkie te elementy z żywicy są dostępne w sklepie Panzer Hobby Art..




--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
26-09-15 21:21  Odp: [R] SU-100 - projekt własny
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Wygląda świetnie.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024