FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
01-10-15 17:34  Odp: [N] B-25 MITCHEL Mk II MM 2012/10-12
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Czyli można podsumować różnice w malowaniu między oryginałem "C" a modelem:
- brak "fin flash'ów"
- litery winny być czerwone
- szachownica PB - inny rozkład kolorów pól
- krawędzie natarcia (płaty, statecznik poziom/pion) czarny mat.
- brak śladu zamalowania nr. ameryk. na stateczniku

Post zmieniony (01-10-15 17:50)

 
01-10-15 17:52  Odp: [N] B-25 MITCHEL Mk II MM 2012/10-12
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Przy czarnych krawędziach natarcia bym się nie upierał. Czasem podobno te gumy Goodricha zamalowywali.
Ale przynajmniej szeregowiec Ciapek jest chyba taki jak trzeba :-)

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
01-10-15 18:02  Odp: [N] B-25 MITCHEL Mk II MM 2012/10-12
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Na załączonym linku http://zszachownica.blogspot.com/2014/07/north-american-b-25-mitchell-w.html to nie widać, czy egzemplarz SM-C posiadał krawędzie czarne. Inne polskie B-25 miały jak wspomniał @vwsmok zamalowane krawędzie w kolorze jakim był pomalowany samolot (przynajmniej na skrzydłach)

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
01-10-15 19:39  Odp: [N] B-25 MITCHEL Mk II MM 2012/10-12
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

dałem jako pierwszy zdjecia materiał porównawczy - projektant zaczał jak zawsze od d..y strony
bierze sie oznaczenia dobrze potwierdzone materiałem fotograficznym z epoki a nie samolot gdzie nie mozna zweryfikowac ikonograficznie ani pól szachowniczy ani czarnych pasów na krawędzi natarcia ani tworzyć jako pierwzy idiotycznie białych liter na kadłubie - czego nikt nigdy wczesniej blędne nie zrobił
dlatego polecsam kompilacje modelu starego i nowego z MM

 
02-10-15 05:32  Odp: [N] B-25 MITCHEL Mk II MM 2012/10-12
adokim   

Witam . Jeśli ktoś potrzebuje kupic model B-25 C Mitchell Mk ll to ja mogę przesłacbez dodatkowych kosztów tzn.35 zł model plus przesyłka . Mieszkam w Czestochowie i tu się pojawiły . Jest jeszcze pare egzemplarzy .

--

 
03-10-15 18:02  Odp: [N] B-25 MITCHEL Mk II MM 2012/10-12
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jako zwykły sklejacz, niezbyt zaznajomiony w oznaczeniach, barwach dywizjonów itd., czyli przeciętny zupełnie nabywca modelu powiem, że:

samo opracowanie i wydanie wygląda ładnie i zachęcająco. Kupiłem dziś ten model dla mojego ojca i szkoda mi było go oddawać. Ale w sumie mam co robić. Nie wiem jak ze sklejalnością, ale samo wydanie adekwatne do ceny i zachęcające dla przeciętnego modelarza, który szuka atrakcyjnego modelu bez pierdyliardów zbędnych detali. Jest wszystko co powinno być. Przydałoby sie tylko dodatkowe oszklenie.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
03-10-15 18:51  Odp: [N] B-25 MITCHEL Mk II MM 2012/10-12
Tap-Chan 

 

Chyba go jutro kupię - dotarł aż tu, do jednego z polskich sklepów w Antwerpii!

 
04-10-15 15:09  Odp: [N] B-25 MITCHEL Mk II MM 2012/10-12
adokim   

Proszę o informację . Czy ktoś zaczął już sklejać ten amerykański bombowiec ? Nie jestem orzeł w modelarstwie i chciałbym skorzystać z umiejętności lepszych odemnie . Mam zamiar wstawić szybki . Tylko nie wiem jakiego materiału użyć żeby szyby wyglądały dobrze .

--

 
04-10-15 15:28  Odp: [N] B-25 MITCHEL Mk II MM 2012/10-12
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

może szklarz pomoże? ;)

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
04-10-15 20:50  Odp: [N] B-25 MITCHEL Mk II MM 2012/10-12
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Ad. Adokim - folia z okladek do bindowania,folia do drukowania,co tylko chcesz... Probuj,testuj...
BTW,ktos pisal juz,co w nastepnym numerze? Jesli nie,to zapowiadaja HMS Endeavour kapitana Jamesa Cooka,opracowanie Lecha Zuzanskiego,skala 1:100

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024