FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 9Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
14-11-15 15:22  Odp: [R] T-64, 1:25 Angraf Model.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Tommy, Model będę jeszcze delikatnie brudził więc na pewno z tym jeszcze powalczę.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
15-11-15 11:01  Odp: [R] T-64, 1:25 Angraf Model.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Fajfolastik, No to jest nas dwóch na liście ;-). Przydałoby się nowe opracowanie T-80 najlepiej wersja UD, ale może też być inna. Przydałby się także nowy T-72...


P.s. M1A2 jest zaprojektowany przez pana Mariusza Kitę a nie przez Dareckiego :-)

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
15-11-15 12:31  Odp: [R] T-64, 1:25 Angraf Model.
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Przepraszam bardzo LuZaK, chyba się nie pogniewasz za ten mały mój wpis w relacji ?
Co do klejonego przez ciebie modelu to mam taką oto uwagę, że chyba masz zbyt płasko sklejone zawieszenie, bo patrząc na zdjęcia obiektu, który sklejasz to widać, że dolne krawędzie fartuchów powinny być na wysokości zewnętrznej krawędzi kół, ewentualnie minimalnie na nie zachodzić, jedno z wielu zdjęć tego czołgu http://czerwona_armia.republika.pl/t64.htm

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie kleisz repliki tylko w ramach relaksu po prostu model kartonowy, ale zawsze to będzie lepiej wyglądać jak co nieco będzie w modelu podobne do zdjęć prawdziwego czołgu.

Szanowny kolego fajfolastik oto zdjęcia archaicznego modelu T-80UD no może i nie aż tak perfekcyjnie sklejonego, który jak twierdzisz wygląda przy obecnych standardach nędzniutko
, no patrząc na sklejany tu model T-64 mam spore wątpliwości co to zasadności tej opinii.
http://www.kartonowki.pl/index.php?mA=theMenu&wM=4&modA=theModel&modI=396

Post zmieniony (15-11-15 12:35)

 
15-11-15 13:31  Odp: [R] T-64, 1:25 Angraf Model.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Halogen,Widziałem zdjęcia oryginału z takim ustawieniem zawieszenia jak piszesz, jednak ja sklejam model tak jak to zaprojektował Darecki a po sklejeniu amortyzatorów, wahaczy i kół tak to wychodzi, zresztą popatrz na galerię surówki sklejonej przez kolegę Sławka, tak też fartuchy nachodzą na koła jezdne. Mam jeszcze jedno pytanie, Czy w drugim akapicie Swojej wypowiedzi sugerujesz, że mój model wygląda nędzniutko?

--

Post zmieniony (15-11-15 13:37)

 
15-11-15 15:09  Odp: [R] T-64, 1:25 Angraf Model.
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Ja nie oceniam jakości sklejania tylko wygląd modelu vs prawdziwy pojazd, oraz pozwoliłem sobie nie zgodzić się z opinią wygłoszoną tu przez fajfolastika co do jakości modelu T-64 vs T-80UD z Fly Model, bo ani merytorycznie, ani graficznie np. skąd taki kolor kamuflażu ala khaki T-64 nie stanowi jakościowego skoku w stosunku do ponad 20 lat temu wydanych modeli.

Jeżeli chodzi już teraz o samo twoje klejenie to proponuję wymienić zmechaconą nić udającą linę stalową.

Cały czas obserwuję z przyjemnością modele, które sklejasz, bo to tematyka mi bliska, a i bardzo dobrze to klejenie ci wychodzi biorąc pod uwagę, że to są trudne i pracochłonne modele.

 
16-11-15 07:28  Odp: [R] T-64, 1:25 Angraf Model.
fajfolastik   

No, jak dwóch to już nie sam! - może nas ktoś usłyszy.
Luzak - pozdrawiam i życzę dużo samozaparcia w lepieniu tej puszki.

PS. Pana Halogena bardzo szanuję za całokształt wkładu w modelarstwo ale swoją opinię co do kolorystyki tego Fly'a podtrzymuję - to już nie ta epoka. Czas na zmiany....(ha,ha)

--

Post zmieniony (16-11-15 07:35)

 
18-11-15 08:57  Odp: [R] T-64, 1:25 Angraf Model.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Witam,
Zabrałem się za wieże, był to jak dla mnie najgorszy element tego modelu,ponieważ nigdy nie kleiłem takich kopuł. Szkielet wieży był o 1mm za wysoki. Dokleiłem już pierwsze detale do wieży, czyli: podstawy włazów, jakąś skrzynkę przed włazem dowódcy a także zasobnik z tyłu wieży z którym też się namęczyłem ponieważ nie ma na nim żadnych linii pokazujących jak to zagiąć, nie ma też zadnego rysunku. Dla ożywienia relacji wklejam zdjęcie T-64 ustawionego na Mazie, przepraszam za tło ale nie chciałem sciągać Maza z półki żeby nic nie urwać. W kwestii 2 elementów na przodzie kadłuba dalej nie wiem co tam ma być, więc Darecki do tablicy.









Post zmieniony (09-02-19 14:39)

 
18-11-15 09:00  Odp: [R] T-64, 1:25 Angraf Model.
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ładnie Ci wychodzi :-)
Będzie miał co Maz wozić :-)

--
Pozdrawiam Darek

 
19-11-15 20:46  Odp: [R] T-64, 1:25 Angraf Model.
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Widzę poważne postępy w budowie :-) A cały zestaw prezentuje się świetnie...
Pozdrawiam

--
PABLOS

 
19-11-15 20:52  Odp: [R] T-64, 1:25 Angraf Model.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

PABLOS, postępy są nie wielkie wzgledem tego co mogłoby być :-). Darecki,no to bierz się za klejenie :-) Czołg będzie z ERĄ czy "golas"?

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 9Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024