FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 9Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
26-09-15 09:13  Odp: [R] T-64, 1:25 Angraf Model.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Czyli jednak wychodzi, że to moje gapiostwo... Biję się w pierś oraz posypuję głowę popiołem. Przyszedł mi do głowy pomysł jak to naprawić,otóż mógłbym nakleić jeszcze jeden taki element na już istniejący, istnieje tylko problem skąd wziąć duplikat tych elementów? Osobiście dziwi mnie podejscie twórców zestawu laserowego do tych elementów, ponieważ mogli osiągnąć grubość 2mm np. robiąc tą część z dwóch warstw o grubości 1mm, tak jak to było w przypadku wręgi nr 21 która miała być podklejona na 1,5mm tektury. Jest ona rozwiązana jako 2 warstwy, jedna 1mm a druga 0,5 mm

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
27-09-15 10:16  Odp: [R] T-64, 1:25 Angraf Model.
michał 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
 

podziwiam kolegę w budowie tego czołgu i czekam na więcej fotek z tego fantastycznego dzieła

--
Modele jakie są każdy widzi inaczej zależy w którym kierunku się patrzy a i siedzenie na krześle też boli :)
Czy się siedzi czy się leży każdy model kartonowy się należy
GG-50609670

 
27-09-15 13:25  Odp: [R] T-64, 1:25 Angraf Model.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Ee Michał, nie przesadzaj :-) ja tylko sklejam do kupy wycinankę i wychodzi mi to raz lepiej raz gorzej. A skoro o sklejaniu mowa to próbowałem obliczyć wychył wahaczy i wyszło mi, że od dolnej krawędzi kadłuba do dolnej krawędzi "osi",na której będzie koło powinien wynosić 9,5mm. A doszedłem do tego na drodze następującego rozumowania, Skoro prześwit modelu ma wynosić 20mm (prześwit oryginału wynosi 500mm co po podzieleniu na 25 wynosi wspomniane 2mm), na gąsienice odpadają 2mm, czyli zostaje 18mm a koło od krawedzi własnej do wspomnianej wcześniej krawędzi osi ma 8,5mm. Co myślicie na temat tego rozumowania oraz czy wynik wyszedł mi poprawny?

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
04-10-15 13:31  Odp: [R] T-64, 1:25 Angraf Model.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Witam,
Jako, że ostatnio dopadła mnie choroba obserwowana u większości ludzi dorosłych i dorastającej młodzieży,czyli brak czasu, budowa idzie dość wolno. Dzisiaj udało mi się zrobić wiekszą aktualizację a mianowicie: zrobiłem wszystkie elementy na dole czołgu, doszły gniazda wahaczy, wahacze, amortyzatory, mechanizmy napinające, a także zmobilizowałem się i poprawiłem grubość bocznych wręg nr.17 przy użyciu częsci od Dareckiego (Pozdrawiam). Niestety musiałem je pomalować ponieważ mój komputer chyba coś źle ustawił i częsci wydrukowały się rozmazane i innego koloru, na szczęście wymiar pasował. Dla sprawdzenia wymiarów po poprawkach przykleiłem 2 elementy płyty nadsilnikowej.Różnicą koloru elementu malowanego się niezbyt przejmuje bo po przyklejeniu błotników i tak niewiele bedzie widać, najgorsze było odklejenie od oryginalnych boków wszystkich elementów które już na nie przykleiłem.











--

Post zmieniony (09-02-19 13:05)

 
10-10-15 13:55  Odp: [R] T-64, 1:25 Angraf Model.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Witam,
Przez ostatni tydzień trochę sie wydarzyło przy modelu, Doszły koła podtrzymujące, lemiesz, trochę detali i zacząłem robić koła jezdne/ napinające. Troszkę zmieniłem kolejność budowy ponieważ idę według numerków części a nie według numerów rysunków, ale różnica jest niewielka.












Wiekszość tych detali, które zrobiłem było w zestawie laserków stąd takie tempo.



--

Post zmieniony (09-02-19 13:13)

 
28-10-15 08:41  Odp: [R] T-64, 1:25 Angraf Model.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Witam ,
Skleiłem całą lewą stronę zawieszenia razem z gąską i błotnikiem, bo nie mogłem się powstrzymać, żeby go nie zrobić. Ogólnie model skleja się świetnie, mam tylko 1 małą uwagę:

1.Oklejki nr. 67a są o około 1mm za krótkie, ale nie jest to problem, bo oklejki 67b, które razem z 67a tworzą pierścień, są odpowiedniej długości a powstałą szparę można łatwo zamaskować przyklejając ją do gąski.







--

Post zmieniony (09-02-19 13:18)

 
28-10-15 09:52  Odp: [R] T-64, 1:25 Angraf Model.
Ados777 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Dobrze idzie.
Podziwiam cię że kleisz w standardzie,wyretuszować te wszystkie części to masakra.

--
Taki sobie modelarz :)

 
28-10-15 11:54  Odp: [R] T-64, 1:25 Angraf Model.
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Model prezentuje się coraz okazalej , i fajnie że klejony w standardzie :-)

--
PABLOS

 
07-11-15 22:50  Odp: [R] T-64, 1:25 Angraf Model.
Roberto   

W moim egzemplarzu wycinanki , też nie znalazłem tych elementów :-(

--
Pozdrawiam .

 
11-11-15 18:27  Odp: [R] T-64, 1:25 Angraf Model.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Witam,
Trochę to trwało, ale w końcu mam co pokazać :-). Skończyłem zawieszenie czołgu, skleiłem błotniki wraz z całym ich osprzętem, oraz zrobiłem reflektory przednie.
Do Dareckiego mam 3 uwagi.
1. Przydały by się na przedniej płycie pancernej linie pokazujące miejsce przyklejenia błotników.
2. Elementy 123 ( osłony reflektorów) mają kolokwialnie pisząc skopany kąt w miejscu styku z błotnikiem. Na rysunku generalnym wydaje się ok dlatego, że scianka błotnika ma na nim skopane proporcje. Obawiam się, że ten element nigdy nie został do końca sprawdzony, ponieważ w surówce Sławka te elementy są źle zrobione, a jak jest w modelu sklejonym przez Dareckiego niestety nie wiem bo zdjęcia z galerii wcięło...
3. Brakuję rysunku przedniej płyty pancernej, albo chociaż numerków części które się na niej znajdują.
Namordowałem się z tymi elementami strasznie, musiałem sztukować te elementy oraz odklejać błotniki od przedniej płyty czołgu. Nie wszystko jest idealnie, ale niestety to już kres moich możliwości :-(. Lewy trójkąt wzmacniający błotnik?, na przodzie czołgu jest trochę wygnieciony ponieważ model zaliczył upadek z biurka.









Chyba zaczynam powoli rozumieć zdenerwowanie kolegi Janisza na projekty Dareckiego, ponieważ niektóre błędy są dość spore a niestety rezerwy koloru brak. Stąd mój apel do wydawcy o dodawanie do każdego modelu chociaż niewielkiej rezerwy koloru.

--

Post zmieniony (09-02-19 13:23)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 9Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024