FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
22-09-15 19:07  [G] SB2C Helldiver Fly Model 03 1:33 czyli starych modeli koszmar ;-)
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Witam
Przedstawiam Wam moją wariację na temat modelu samolotu SB2C Helldiver z wydawnictwa Fly Model nr 03.
Plusem tego modelu jest tematyka - wyszedł bardzo duży i ciekawy model, do czasów wydania Heldivera przez Hala - jedyny.
Na minus....no to po kolei.
Szata graficzna - fatalne kolory, ten błękit potrafił być różny nawet na jednym arkuszu - widać to np na skrzydłach.
Karton - zdecydowanie za gruby i do tego jednostronnie śliski - nie kreda, więc słabo wiąże do niego klej - ja zdzierałem odrobinę druku pod miejsce montażu.
Spasowanie woła o pomstę do nieba: przystające wręgi sąsiednich segmentów nie były takie same, za duża średnica stożków przy zbiornikach, brak systemu składania skrzydeł (chociaż rysunek zestawieniowy takie rozwiązanie wskazuje), za długie golenie itp, itd.

Jednak jak się zaprzeć na maxa i docinać na bieżąco da się ten model skleić i z nawet niezłym skutkiem.

Mi osobiście efekt mojej zabawy z tym modelem bardzo się podoba i pomimo pewnych niedociągnięć mój Heldiver wraz z Avengerem pięknie lecą w szyku pod sufitem.







Dorobiłem tylko składane skrzydła przy wykorzystaniu maleńkich zawiasów z Castoramy.





Pozdrawiam
Adam

--

Post zmieniony (22-09-15 19:13)

 
22-09-15 19:15  Odp: [G] SB2C Helldiver Fly Model 03 1:33 czyli starych koszmar
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Aleś się waćpan nazwijał tych rakietek. I koła to też nietypowe rozwiązanie na dzisiejsze czasy... Bardzo fajnie się prezentuje mimo tylu problemów przy klejeniu. Gratulacje.

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
22-09-15 19:19  Odp: [G] SB2C Helldiver Fly Model 03 1:33 czyli starych modeli koszmar ;-)
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Całkiem niezły wynik.
Ale co to za hosting zdjęć z którego korzystasz? Ciągle proponuje mi randki z pięknymi russian girls , które szukają real love? ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
22-09-15 19:25  Odp: [G] SB2C Helldiver Fly Model 03 1:33 czyli starych modeli koszmar ;-)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Fiu, fiu, fiu - składane skrzydła, ciekawe jak to rozwiązałeś w takim starym modelu.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
22-09-15 19:40  Odp: [G] SB2C Helldiver Fly Model 03 1:33 czyli starych modeli koszmar ;-)
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Kilminster dziękuję :-)
Mariusz używam postimage.pl Na reklamy niestety nie mam wpływu, chociaż los chyba mnie oszczędza bo mi wrzuca reklamy wakacji i samochodów :-)
Ostoja - tak to wymyśliłem:


--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
22-09-15 19:43  Odp: [G] SB2C Helldiver Fly Model 03 1:33 czyli starych modeli koszmar ;-)
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Eee tam, było to ponad dwadzieścia lat temu, czasy, gdy prywatne wydawnictwa zaczęły dopiero raczkować, a często drukowano je na bloku technicznym, zdobywanym w różny sposób.

 
22-09-15 19:46  Odp: [G] SB2C Helldiver Fly Model 03 1:33 czyli starych modeli koszmar ;-)
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Krakus ten model mnie strasznie cieszy :-)
I dlatego, że zabawa przy klejeniu była, chociaż i nerwowo bywało, a i efekt fajny.

 
22-09-15 20:43  Odp: [G] SB2C Helldiver Fly Model 03 1:33 czyli starych modeli koszmar ;-)
Hator   

Co jak co, ale FLY Model graficznie źle nie wyglądał w porównaniu do MM. Oczywiście, porównując stare wydania do nowych różnicę kolosalną widać. Przesunięcia kolorów też się zdarzały. Twój model ładnie się prezentuje, mimo problemów jakie napotkałeś.

@Mariusz,
Mi nic nie próbują przehandlować. Widzę jedynie fotkę pięknego modelu. :-)
Zasługa NoScript i AdBlocka.

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
22-09-15 21:08  Odp: [G] SB2C Helldiver Fly Model 03 1:33 czyli starych modeli koszmar ;-)
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Tez skleilem... I ten sliski karton pamietam do dzis... Dalem rade, ciekawe, czy dzisiaj by mi sie chcialo... W szafie leza ze trzy F7F z FM02 do zlozenia w jeden :) I tez na sliskim kartonie...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
22-09-15 21:11  Odp: [G] SB2C Helldiver Fly Model 03 1:33 czyli starych modeli koszmar ;-)
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Twój samolot to model z taką malowaną okładką z niebieskim samolotem z nadbudówką lotniskowca w tle i w folii ?
Też mam :-)

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024