FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
15-09-15 08:21  Odp: [zapowiedź] Kościół Mariacki w Krakowie około 1320 roku
wokram   

Zamek w Wieliczce był kiedyś w planach, ale w tym momencie prędzej przygotowałbym położony obok niego kościół Św. Klemensa wraz z dzwonnicą ufundowaną przez Jana III Sobieskiego.
Sukiennice - czemu nie pożyjemy zobaczymy :>.
O Barbakanie mowa była już wiele razy, ale to byłby skomplikowany model (Barbakan, fosa, szyja kawałek murów przy bramie Floriańskiej), ewentualnie trzeba było by go mądrze po upraszczać.
Kościół Św. Wojciecha (w pierwotnym kształcie) kończy się robić i będzie dostępny za darmo do ściągnięcia (zdjęcie mocno robocze poniżej), jeżeli się uda w wersji mocno uproszczonej i uszczegółowionej.

 
15-09-15 08:32  Odp: [zapowiedź] Kościół Mariacki w Krakowie około 1320 roku
gramaton 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

to może katedra wawelska?

--
Kubelwagen
Bn2t Freudenstein
Faros

 
15-09-15 13:51  Odp: [zapowiedź] Kościół Mariacki w Krakowie około 1320 roku
wokram   

Poprawnie odpowiedział ratel3. Prosiłbym o przesłanie mi e-maila z danymi adresowymi pod jakie wysłać model. W czwartek postaram się zorganizować wysyłkę.
W ostatnim pytaniu chodziło mi własnie o grób obronny przekształcony następnie w tzw: gródek łokietkowy. Pierwotnie Gródek nie był połączony z wczesnośredniowiecznym miastem. Po jego zburzeniu i odbudowaniu przez Władysława Łokietka został prawdopodobnie włączony w obręb murów miejskich. Powiększony Gródek zajmował prawdopodobnie obszar między dzisiejszymi ulicami Mikołajską, Krzyża i Plantami.

 
27-10-15 11:38  Odp: [zapowiedź] Kościół Mariacki w Krakowie około 1320 roku
wokram   

Niestety na razie nie dam rady przygotować relacji z klejenia nowego modelu. Dlatego zamiast na zdjęciach z relacji, obiecany konkurs dotyczący mojego nowego modelu, będzie bazował na grafikach z wycinanki. Dla pierwszej osoby, która odgadnie jaki model przygotowałem dwa egzemplarze czwartego numeru Kartonowej Kolekcji MHK gratis wraz z wysyłką (dla zwycięzcy i jego kolegi).

Zaczynamy od niezbyt wiele mówiących diagramów z instrukcji sklejenia podstawki. Oczywiście chodzi o kartonowy model budynku/ budowli z Krakowa.

 
27-10-15 13:15  Odp: [zapowiedź] Kościół Mariacki w Krakowie około 1320 roku
Kapitan 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Barbakan?

--
,,Problemem nie jest problem, problemem jest twoje nastawienie do problemu"
Pozdrawiam, Piotr

 
27-10-15 13:41  Odp: [zapowiedź] Kościół Mariacki w Krakowie około 1320 roku
wokram   

Nie chodzi o Barbakan. Patrząc jednak na liczbę głosów przywołujących ten model coraz poważniej myślę o jego wykonaniu ;). Wiem, że powyższy obrazek za wiele nie mówi, chciałem jednak, żeby więcej osób miało szansę zorientować się, w szansie na darmowa wycinankę stąd tak wysoki początkowy poziom trudności. Wieczorem dodam kolejny obrazek, górną kolorową oklejkę podstawy, który pozwoli się zorientować w obrysie modelu.

 
27-10-15 14:34  Odp: [zapowiedź] Kościół Mariacki w Krakowie około 1320 roku
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Paletka do pingponga;)

 
27-10-15 15:03  Odp: [zapowiedź] Kościół Mariacki w Krakowie około 1320 roku
wokram   

Kalafior prawie trafiłeś :D. Uprzedzając kolejną odpowiedź, nie chodzi o tort (budowla architektoniczna w formie snu szalonego cukiernika).

 
27-10-15 15:26  Odp: [zapowiedź] Kościół Mariacki w Krakowie około 1320 roku
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Wygląda mi na jakąś wieże, albo kopiec Kościuszki.

--

Post zmieniony (27-10-15 15:39)

 
27-10-15 15:31  Odp: [zapowiedź] Kościół Mariacki w Krakowie około 1320 roku
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

http://krakow.co-zobaczyc.pl/wp-content/uploads/2011/12/14.jpg

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024