FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
12-09-15 17:00  Odp: [Z/N] Dassault Mystere IIC 1:33 -Model-KOM FOTY MODELU
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Modellot - zanim napiszesz, że to to samo, proponuję pogrzebać w temacie, poszukać i dopiero pisać. Perez widać to zrobił i za to go cenię.
Po drugie - Ouragana projektował też Maciej, tyle, że Herbut. Może dla Ciebie to drobna różnica, dla nas nie ;) Poza tym dwa różne wydawnictwa - zatem zarzucanie ModelKOMowi "uwstecznienia się" jest nie na miejscu.
Po trzecie - dzięki ukazaniu się na rynku Mystere II i IV z Ouraganem mamy ładną serię rozwojową - brak tylko Super Mystere, ale podejrzewam, że i on się kiedyś ukaże. Poza tym modele kierowane są do różnych stażem modelarzy, i to chyba jest plus...
A po czwarte - jakoś nikt nie narzeka na kolejne 109-tki, spity itp. mimo, że różnice w wersjach są mniejsze niż tutaj, gdzie mamy do czynienia z nowym modelem na rynku. A jeśli nawet podobnym, to po ośmiu latach a nie jednym sezonie.
I na koniec, co już nie raz było pisane - nikt nikogo nie zmusza do kupna.
Pozdrawiam :)

ps.
mniej malkontenctwa - więcej optymizmu i klejenia

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
13-09-15 18:31  Odp: [Z/N] Dassault Mystere IIC 1:33 -Model-KOM FOTY MODELU
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Znam całą serię samolotów Daasaut - i wiem kto opracowywał - ale graficznie rozczarowanie - zero subtelności - wyglada jak stary Mirage F1c z MM - jak model ma tak grube i czarne - ordynarnie , linie podziału na jasnym malowaniu - to jest to co mi się nie podoba w tym wydaniu -a tak nic do modelu kartonowego nie mam.
Od razu chciałem go kupić i od razu zlepić do serii ,ale niestety mi z wyżej wymienionych powodów - przeszło

 
13-09-15 19:26  Odp: [Z/N] Dassault Mystere IIC 1:33 -Model-KOM FOTY MODELU
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

No cóż, widać widziałeś już egzemplarz z druku, bo ja tylko swoją surówkę - tak wiec masz nade mną przewagę i możesz model jednoznacznie ocenić pod kątem efektu końcowego.
Dodam tylko, że tą grubość linii (0,312 pkt) stosuję od pierwszego swojego projektu i pod tym względem nic się nie zmieniło. Poza tym, że nagle to grubość stała się "ordynarna"...

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
13-09-15 19:32  Odp: [Z/N] Dassault Mystere IIC 1:33 -Model-KOM FOTY MODELU
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Fitter - aha to jeszcze inaczej będzie wygladać niż ten sklejony - no to może będzie dobrze

 
13-09-15 19:47  Odp: [Z/N] Dassault Mystere IIC 1:33 -Model-KOM FOTY MODELU
Model-KOM (KOK) 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 9
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Odnośnie druku.. model z konturami tzw "włosowymi" kolor srebrny nie szary.
a zdjęcia jak pisałem modelu testowego... na domowej drukarce srebra nie da sie wydrukować. Niektórym ciężko to zrozumieć ...
Model prosty w budowie,.,. to nie Hal:) zresztą cena adekwatna do złożoności
Porównanie do Mirage F-1 lekko nie takie
ps chyba zacznę robić jak inne wydawnictwo (a) - nie będzie zdjęć surówki.. etc..

--

Post zmieniony (13-09-15 19:49)

 
13-09-15 20:01  Odp: [Z/N] Dassault Mystere IIC 1:33 -Model-KOM FOTY MODELU
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Model jak srebrny choć na ofsecie to jest dobry. Natomiast obłędne jest że zaraz inne wydawnictwo też musi wydać podobny model. Ale kupię tańszy bo w kartoniakach chodzi moim zadniem o to żeby zrobić przyzwoitej wielkości model jak najmniejszym nakładem finansowym i również pracy.

 
13-09-15 20:08  Odp: [Z/N] Dassault Mystere IIC 1:33 -Model-KOM FOTY MODELU
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

KOK - mam wszystkie od was samoloty - ale jak zamieszczasz surówkę - to wyrażnie zaznacz ,że model -będzie wydany tak i tak i to bedzie wyglądało inaczej - jedno zdanie wystarczy
a tak sie mozna zniechęcić - ja nie patrze czy Hal czy MM z 1960 roku - bo tez były perełki - kleję co mi się podoba . no i ta surówka jest spartolona jak model 9 latka - ale to nie ma znaczenia .dzieki za wyjasnienie - bo sie troche zniechęciłem przez tą geometrię , szczeliny w ramkach kabiny i pare detali

 
13-09-15 21:19  Odp: [Z/N] Dassault Mystere IIC 1:33 -Model-KOM FOTY MODELU
Model-KOM (KOK) 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 9
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Cieszę się że masz "moje modele".
Ze swojej strony jeszcze raz zaznaczam mój mystere i mystere od GPM to dwa różne samoloty.
nie w tym samym terminie to żaden złośliwy zabieg czy jak przeczytałem w winnym temacie "bycie za wszelką cenę na pierwszym miejscu w posiadaniu 'wszystkich' modeli konkurencji :)".. po prostu nadchodzi Przeciszów:) a skoro kupiłem projekty w Styczniu to trzeba je w końcu wydać

--
KOK007 - WWW.MODEL-KOM.PL

 
13-09-15 21:54  Odp: [Z/N] Dassault Mystere IIC 1:33 -Model-KOM FOTY MODELU
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

ja to wiem ,że to i GPM to są inne wersje- i zdziwiłem się ze po ładnych paru latach wyciągłął ktoś klony Ouragana - bo to był towar mało popularny i niechodliwy - niedawno dałem za niego 9 złotych mino dobrego opracowania - kilka sztuk dopiero wytropiłem sklejonych - a wyszedł całkiem dobrze a miałem go poswięcić na paski do podklejania - bo był w cenie bloku technicznego

 
29-09-15 20:52  Odp: [Z] [N] Dassault Mystere IIC 1:33 -Model-KOM FOTY MODELU
frezzo 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dziś do mnie dotarł Mystere II wydawnictwa Model Kom (model, lasery i kabina + kabina Su-7) - niestety miały do czynienia z pocztą - mimo solidnego pakowania kabin, na pudełko w którym były zapakowane, ktoś chyba nadepnął.

Ogólnie model wygląda ok. Należy do modeli łatwych. Cztery strony na kartonie. Opcjonalnie można zrobić oddzielne powierzchnie sterowe. Druk ofsetowy. Sreberko wygląda bardzo bobrze. Godło na stateczniku pionowym wydrukowane na innym tle. Na zdjęciach oryginału brak takiego tła. Instrukcja - jedna strona - widoczna na zdjęciu, opis (jedna strona) i plan generalny.
Autor: Maciej Lewan

Zdjęcia poglądowe.



PS
Na kabinie od Mystere zostały białe przebarwienia po zagięciach od uszkodzenia - czy suszarką da się je jakoś zlikwidować lub zmniejszyć ?

--

Post zmieniony (29-09-15 23:25)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024