FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
01-09-15 14:11  [Nowość] HMS Mordaunt 1:100 - krytycznym okiem
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Witajcie!

Dostałem w prezencie taki oto model. Oczywiście jest to taki rodzaj prezentu, jaki lubię najbardziej. ;-) Jednak pomimo jego całej wspaniałości ( ͡ᵔ ͜ʖ ͡ᵔ ) muszę zwrócić uwagę na kilka kwestii.



Dostajemy taką grubaśną książeczkę:



i zaglądamy do środka.
Kilka stron tekstu napisanego różnymi językami. Zwracam uwagę, że instrukcja w naszym znajduje się na samym końcu książki.



Po tekstach jest kilka cienkich stron rysunków i elementów.



Od razu co mi wpadło w oko, to to, że model opracowany jest na podstawie planów firmy "Euromodel". Jest kilka różnic między tymi planami, a oryginalnym modelem admiralicji z XVII wieku. Ot chociażby brakuje po jednej ambrazurze z obydwóch stron na rufie - w naszym modelu również. Poza tym...

...pokład (!). Ooo, z daleka to ładny on jest. Taki "Shipyardowy"...
Nie myliłem się. Po tym co widzę, śmiem twierdzić, że projektant zeskanował pokład modeli "Shipyardu" i dopasował po swojemu do naszego "Mordaunta".
Polecam się uważnie przyjrzeć.





Okucia na klapach ambrazur są w kształcie strzałek... co oczywiście jest jakimś wymysłem z kosmosu.



Poszycie modelu zaprojektowane jest z wąskich pasków.
Boję się tych ostrych krawędzi...
Poza tym poszycie poniżej linii wodnej powinno być białe, a jest brązowe (!).





Czasami kolorki nie są ze sobą zgodne - szary/czarny.



a czerwony jest jakby brązowy bardziej.



Złote rzeźby są jaskrawo żółte.



Schematy olinowania wołają o pomstę... Pozostaje lupa bądź robić zdjęcia i powiększać na komputerze.



I przede wszystkim, to nie jest fregata...



Moim zdaniem - okiem doświadczonego szkutnika - za 110 złotych dostajemy Małego Modelarza, a nie "Shipyard".
Jeżeli ktoś oczekiwał fajerwerków, jak ja - to może się zdziwić. ;-)

Model sobie poprzeglądam i wędruje do poczekalni. Z byle czego idzie wykonać super żaglowiec. Wystarczy się przyłożyć. Myślę w tym przypadku o moim "Wodniku", który się Wam - mimo wszystko - podobał. :-)

Pozdrawiam Was Przyjaciele serdecznie.
Rico

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
01-09-15 14:26  Odp: [Nowość] HMS Mordaunt 1:100 - krytycznym okiem
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Rzeczywiście do tego opracowania trzeba podejść krytycznie, zwłaszcza przy tej cenie. Szczególnie nietypowo wyglądają te oklejki kadłuba, które powinny być zaprojektowane jako łagodnie przebiegające łuki. Może te ostre przejścia na oklejkach to jakaś forma imitacji stealersów? Zapewne da się coś zrobić z tego modelu, ale wg mnie, będzie to wymagało sporej inwencji własnej i poważnych modernizacji. Patryku, dzięki za prezentację.

 
01-09-15 14:27  Odp: [Nowość] HMS Mordaunt 1:100 - krytycznym okiem
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Urva ale o co ci facet chodzi . Bo nie panimaju. Chcesz to kleisz, nie chcesz nie kleisz. A jak dostałeś w prezencie a co się nie podoba, to poczekaj parę tygodni i pchnij go na allegro.

 
01-09-15 14:41  Odp: [Nowość] HMS Mordaunt 1:100 - krytycznym okiem
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Świetnie PAtryku, że wysiliłeś się zrobić tą minirecenzję... Najarałem się na ten model jak łysy na grzebień, zobaczywszy dziś z rana w sklepie GPMu że jest dostępny, od razu zacząłem szukać gdzieś surówki bądź zdjęć części, tak więc trafiłeś w czas :)

Poza tym dziękuję Ci, że zaoszczędziłem właśnie sto prę złotych :) Bo ze zdjęć wynika, że model nie jest tyle wart niestety. A szkoda. Moim skromnym zdaniem, rodzima firma z Puszczykowa za 90 zł oferuje nam o wiele lepiej zaprojektowane żaglowce... Mimo że i tak trzeba w nich dodawać od siebie, żeby się lepiej prezentowały, to jednak w tym wypadku ich oferta przewyższa prezentowaną w tym wątku...

Ze zdjęć przez Ciebie prezentowanych wnioskuję (subiektywnie), że dziwny to projekt... Miałem w ręku Czarną Perłę niedawno wydaną i szczerze powiedziawszy, po Mordaunt`cie spodziewałem się o wiele wiele więcej...

ABC - ja Ci wyjaśnię pozwól. Kolega Patryk chciał pokazać zainteresowanym nowość, nietanią, wyczekiwaną myślę przez niektórych (w tym przeze mnie), a jak się okazuje nie wartą kwoty w jakiej jest oferowana - według Niego (i zapewne nie tylko przez Niego). I dzięki temu można zdecydować, czy warto wydawać na nią nasze ciężko zarobione dutki.

"Urva" to takie trudne, czy na siłę szukasz zaczepki/problemu? Równie dobrze można zapytać, po diabła pisać recenzje płyt?

--
54323031

 
01-09-15 15:00  Odp: [Nowość] HMS Mordaunt 1:100 - krytycznym okiem
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Jak dobrze widzieć Mądrych i Miłych w moim temacie. :-)
Oczywiście nie wszystkich. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Paragrafie, dziękuję za komentarz! Szczerze? Nie jestem przekonany do tych stealersów. ;-) Łagodne łuki powinny być również na szkielecie kadłuba, a nie są.

Petrov, czeeeść!!! Miło mi Cię gościć. :-) Oraz czytać Twoje słowa.
Model sobie kiedyś skleję, bo na okręty patrzę przez pryzmat Royal Navy. Inne floty, to wróg! który ma jedynie ładne pływadła. ;-)
Brytyjska jest moją ulubioną flotą. ( ͡ᵔ ͜ʖ ͡ᵔ )
Jeżeli byś chciał - bądź ktokolwiek - to pytaj o wszystko. Jak trzeba będzie, to i zdjęcie odpowiednie umieszczę.

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
01-09-15 16:44  Odp: [Nowość] HMS Mordaunt 1:100 - krytycznym okiem
Paweł63   

Witam.
Właśnie, a jak prezentuje się Czarna Perła?

 
01-09-15 17:16  Odp: [Nowość] HMS Mordaunt 1:100 - krytycznym okiem
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Ale naprawdę jest niewiele nowości w tanich cenach. Wiadomo kwestia nakładów. Ja np . bardzo rzadko wogóle robię jednostki pływające. Ale ten żaglowiec mi się spodobał wizualnie. I prawdę mówiąc te wymienione niby wady to są moim zdaniem na siłę naciągane. Jakbyś zaczął kleić i np. jakaś istotna część była za krótka o jakiś centymetr , o to bym uznał że to bubel. A właśnię twoja recenzja mnie zachęciła do zakupu . Tym że poszycie jest a la klepkowe, jak dobrze zrozumiałem.

 
01-09-15 21:08  Odp: [Nowość] HMS Mordaunt 1:100 - krytycznym okiem
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

@Paweł63

Przejrzałem - przyznam - pobieżnie, ale na pierwszy rzut oka wycinanka zrobiła na mnie mega dobre wrażenie. Iście "szipijardowskie" wydanie. O wiele lepsze wrażenie niż (niestety) ten prezentowany przez Patryka (@Patryk - chętnie zobaczę model jak go skleisz :) )

--
54323031

 
01-09-15 23:16  Odp: [Nowość] HMS Mordaunt 1:100 - krytycznym okiem
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Thank you Sir! Również czekałem na tę recenzję.
Pouczająca.

To teraz ciekawe czy nowe pływadło będzie z floty zjednoczonego królestwa, czy zjednoczonych prowincji... ;)

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
02-09-15 08:02  Odp: [Nowość] HMS Mordaunt 1:100 - krytycznym okiem
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Patryk.K a ja mam inne pytanie - czy będziesz na zawodach w Przeciszowie.
Chciałbym się z tobą spotkać i porozmawiać na ważne tematy modelarstwa szkutniczego - ot taka wymiana zdań, między innymi na temat tego modelu.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024