FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
08-09-15 22:06  Odp: [R]Su-7 BM wyd. Answer 1:33
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Rurka, pierwsza klasa!

--
Pozdrawiam Darek

 
09-09-15 23:45  Odp: [R]Su-7 BM wyd. Answer 1:33
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 32


 - 4

Marcin77, teraz już wiem ;-)

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
10-09-15 07:16  Odp: [R]Su-7 BM wyd. Answer 1:33
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

Krzysiu , mogę umierać . Wystarczy że będę oglądał Twoje relacjie . Elementy łączysz wyśmienicie i jak Cię znam czyściutko aż do przesady po prostu nie widać ręki modelarza ;-)




Pozdrawiam



Jańcio





HEY HEY !

 
10-09-15 10:07  Odp: [R]Su-7 BM wyd. Answer 1:33
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Powiedziałbym, że paradoksalnie właśnie widać rękę modelarza, i to dużego kalibru, przez duże M:-) Natomiast wygląd tego modelarza pozostawiamy bez komentarza, jak to na GEKO - kultura osobista nam nie pozwala:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
13-09-15 23:46  Odp: [R]Su-7 BM wyd. Answer 1:33
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Witam w kolejnym odcinku relacji ;)

Jańcio Z tym umieraniem to się tak nie spiesz, jeszcze młody jesteś :P
Z łączeniami aż tak słodko nie jest, przekonasz się za 5 dni ^^

StuG masz rację, sprawę wyglądu wykonawcy rzeczywiście lepiej pominąć ^^ :D

Oczywiście dziękuję za miłe słowo ;)


Ciąg dalszy zabawy z kadłubem...
Spróbowałem zlepić to wszystko w całość. Obawiałem się trochę tego etapu, chyba słusznie, bo nie wszystko poszło po mojej myśli :/

Najpierw dokleiłem brakujące segmenty z tyłu kadłuba:


Tak samo jak u Wojtka, część nr 34 miała odrobinę za krótki obwód. Retusz i resztę gratów wykonam później ;)

Potem przeniosłem się na przód modelu, powklejałem kabinę pilota i wnękę podwozia:

Z wnęką podwozia trochę się pomęczyłem, zwłaszcza na przedzie (nie żeby nie pasowała- po prostu miałem problem to wkleić :P) W jednym miejscu udało mi się zetrzeć nadruk. Ostatecznie zaciapałem to plakatówką i na pierwszy rzut oka nie widać ^^
Reflektorek swego czasu był ładny, ale potem ucierpiał, oberwało mu się od środka parę razy tu i tam... To samo przytrafiło mi się parę dni temu ze skrzydłowym, ale o tym innym razem.
Potem przykleiłem te dwa podłużne garby na kadłubie i części 28a, których brakowało wcześniej:

I na koniec parę ujęć kadłuba w całości:

Co do całego kadłuba, mam trochę mieszane uczucia ^^ Nie wszystko wyszło tak jak bym chciał :( Na przodzie, trochę na siłę wcisnąłem wręgę W6, przez co powstało delikatne "krowie ziobro". Na szczęście widoczne jest głównie jak się patrzy pod światło. W tych samych okolicach, na 3 kolejnych łączeniach od przodu powstało inne ciekawe zjawisko, coś w rodzaju bałwanka ^^ :D Winę upatruję głównie w kleju wodnym i nie użyciu sklejek. Już nic z tym nie dam rady zrobić, będzie nauczka na przyszłość.
W jednym miejscu udało mi się maźnąć model super glutem. Sam klej udało się zmyć, ale przy okazji odrobinę zszedł nadruk. Na szczęście nie rzuca się to tak w oczy ;) Na samym czubku wlotu powietrza też mi się coś zaczyna ścierać. Coraz częściej zaczynam myśleć o jakiejś impregnacji, by takich sytuacji uniknąć.
Tradycyjnie, model na zdjęciach wygląda lepiej niż w rzeczywistości ;)

Tyle na dziś,
pozdrawiam ;)

 
01-10-15 19:03  Odp: [R]Su-7 BM wyd. Answer 1:33
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Cześć wszystkim ;)
Od czasu Przeciszowa raczej niewiele udało mi się zlepić. Na mnie ta wystawa chyba działa w trochę nietypowy sposób- z jednej strony wypełnia ochotą do klejenia,a z drugiej... zamienia mnie w marzyciela, a nie modelarza ^^ Tyle pięknych samolotów do sklejenia, okrętów zresztą też :P
Szkoda tylko, że czasu mało, a niekiedy i chęci brakuje :(
A poza tym- fajnie było się znowu spotkać razem :D

W dzisiejszym odcinku rozpocznę temat skrzydeł. Postanowiłem już teraz wykombinować coś z mocowaniem podwozia głównego, bo na styk raczej by to się nie utrzymało...
Skorzystałem z podpowiedzi, jakiej udzielił mi Wojtek (dzięki :) ) i wkleiłem drucik wygięty w kształcie litery "L" w sposób widoczny na zdjęciach:

Mam nadzieję, że takie posunięcie wystarczy. Drucik jest małej średnicy, ale dość sztywny. Na dodatek fajnie pasowała do niego jedna igła, ale już nie pamiętam średnicy :P
W pobliżu krawędzi wnęk pojawiły mi się delikatne przebarwienia- sprawcą jest super glue, ale czemu się aż tak przesiąkł przez karton? Używałem go w podobnych sytuacjach już dziesiątki razy, ale wcześniej mi się takie sytuacje raczej nie zdarzały :P
W części przykadłubowej skrzydła postanowiłem wyciąć te nadrukowane dziurki. Czy to rzeczywiście są dziurki- tego nie wiem, nie udało mi się znaleźć dobrego zdjęcia tego fragmentu samolotu. Tak czy siak, teraz mi się to bardziej podoba niż wcześniejszy nadruk ^^

Od spodu pojawił się reflektorek. W jednym miejscu widać dosztukowany fragment- winowajcą takiego posunięcia jest najprawdopodobniej mój styl klejenia, wnęka wyszła mi za mała i pojawiała się malutka szczelinka. Z drugiej strony sprawa wygląda tak samo.

Na koniec pylony podwieszeń:

Flash aparatu trochę wyciąga nieretuszowane krawędzie, ale tego i tak nie będzie widać po przyklejeniu zbiorników. (Tak tłumaczę swoje lenistwo :D)
W oryginale wyglądają one na trochę bardziej skomplikowanie...
Do modelu mam zamiar dodać od siebie parę elementów, ale to już pod koniec budowy. Stopień mojego zaangażowania w ten model będzie zależał głównie od tego, czy uda mi się ładnie złożyć płatowiec do kupy :D

Pozdrawiam

--

 
01-10-15 19:19  Odp: [R]Su-7 BM wyd. Answer 1:33
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Mam nadzieję, że mi robota będzie szła równie dobrze jak tobie. Zresztą mam się do czego odnosić i na czym wzorować. Szkoda, że czasu i warunków wciąż brak. Powodzenia.

 
14-10-15 21:44  Odp: [R]Su-7 BM wyd. Answer 1:33
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Siemka ;)

Ciąg dalszy budowy skrzydeł... Najpierw prawe:

i lewe:

Więcej ujęć lewego skrzydła, bo moim zdaniem zdjęcia ładniejsze( fotografowane w inny dzień) :P W sumie oba wyszły bardzo podobnie...
Pasowanie pylonów podwieszeń i kierownic strug zależy chyba głównie od uformowania poszycia skrzydeł. Trochę obawiałem się tego etapu, ale chyba niepotrzebnie. Gdzieniegdzie na zdjęciach bije brak retuszu ^^ Może później coś z tym zrobię, choć na żywo mnie to tak nie drażni :D
Końcówki odciąłem, przykleję je w późniejszym etapie.
Kalafior- dzięki za miłe słowo, cieszę się, że ostatnio wróciłeś do swojej rury :D
Pozdrawiam

--

 
15-10-15 22:28  Odp: [R]Su-7 BM wyd. Answer 1:33
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Ale rure ulepiłeś :)

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
20-11-15 17:41  Odp: [R]Su-7 BM wyd. Answer 1:33
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Witam po dłuższej przerwie ;)
Coś tam powoli powstaje- przykleiłem w końcu skrzydła do kadłuba. Zwykle jest to jeden z moich ulubionych momentów podczas budowy samolotów, aczkolwiek tutaj tak kolorowo nie było ^^
Najwięcej "zabawy" miałem z oklejką skrzydło- kadłub. W tym przypadku jest ona podzielona na dwa elementy, z których jeden trzeba przykleić do kadłuba, a drugi do skrzydła. Wszystko ładnie pasowało do siebie, a mimo to miałem problem ładnie to skleić do kupy... Wg. mnie "tradycyjną" oklejkę jest zarówno łatwiej przykleić, a i uzyskany efekt jest zwykle dużo lepszy :)
Jak widać, wykonanie pozostawia jednak trochę do życzenia ^^
Kolejnym problemem okazało się sfotografowanie tego, dlatego zdjęcia są jakie są :/

Tu 2 zdjęcia bez flasha, za to mniej wyraźne :/

A na deser, wstępna przymiarka statecznika pionowego :P


Marcin77, mała prośba na przyszłość ^^ Jeśli tylko się da, postaraj się projektować takie oklejki w jednym kawałku. Podejrzewam, że ułatwi to pracę sklejającym :)

Pozdrawiam

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024