FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
31-08-15 08:52  [N] MODELIK 17/15 – monitor ARKANSAS
JOL 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Od czasu wojny domowej podstawą sił obrony wybrzeża USA były budowane masowo okręty wieżowe typu monitor, które swą nazwę wzięły właśnie od pierwszego z nich, słynnego USS Monitor. Arkansas to ostatni typ monitorów, zaprojektowany pod koniec XIX wieku. Był najsilniejszym okrętem tej klasy – jednym z trzech jakie zbudowano i zwodowano w latach 1900-1901. Oprócz USS Arkansas powstały jeszcze USS Wyoming i USS Newada. Po kilku latach, aby zwolnić nazwy stanów dla nowobudowanych drednotów, monitorom zmieniono nazwy. Arkansas od 1909 roku nosił nazwę USS Ozark.
Model kartonowy w skali 1:200 wydano jako zeszyt formatu A4 i zawiera: 8 arkuszy z częściami do wycinania, 3 strony z rysunkami montażowymi i 2 strony opisu (historia + instrukcja budowy). Autor: Michał Glock. Druk cyfrowy. Cena detaliczna: 40,00 zł. Do modelu dostępny jest zestaw wycinanych laserowo wręgi w cenie 20,00 zł.
Model i zestaw laserowocięty są już dostępne w sprzedaży wysyłkowej w naszym sklepie internetowym www.modelik.pl , tam też można obejrzeć arkusze z częściami, rysunki montażowe i zdjęcie zestawu wyciętego laserem. Zapraszam.



--
JOL

 
31-08-15 09:22  Odp: [N] MODELIK 17/15 – monitor ARKANSAS
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ciekawa propozycja.

--
Pozdrawiam Darek

 
31-08-15 10:26  Odp: [N] MODELIK 17/15 – monitor ARKANSAS
psinthos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Bardzo fajny temat. Z pewnością go przygarnę. Oby więcej tematów US Navy się pojawiało.

No i bardzo cieszt oowrót do tradycyjnej oprawy graficznej na okładce. :-)

--

m.
*psinthos.com* | *sternenflotte.pl*
------------------------------------------------------------------------------------------------------
w stoczni: Nagato | Isuzu | USS Caperton | USS Oklahoma | USS California
------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
31-08-15 10:28  Odp: [N] MODELIK 17/15 – monitor ARKANSAS
Kapitan 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Bardzo ciekawy model! Mało jest modeli amerykańskich okrętów z tamtych lat, więc na pewno go kupię.

--
,,Problemem nie jest problem, problemem jest twoje nastawienie do problemu"
Pozdrawiam, Piotr

 
31-08-15 10:54  Odp: [N] MODELIK 17/15 – monitor ARKANSAS
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Brawo. Zestaw obowiązkowy na Mikołaja :-)
Trafił mnie od razu jak Skjold czy Hoche.
Przydałoby się jeszcze w ofercie sklepu lufy do modeli, można by zrobić zakup w jednym miejscu.
Coś kiedyś JOL zachęcał na zakupy u wydawcy. Więc daje ku rozwadze....
Pzdr

 
31-08-15 10:55  Odp: [N] MODELIK 17/15 – monitor ARKANSAS
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Mnie również cieszy powrót do "tradycyjnych" okładek. Ostatnio jest tendencja do zmieniania wszystkiego na nowe, tylko, że to nowe zazwyczaj jest gorsze od tego co było (mam tu na myśli to co mnie "dotknęło" nowe wersje stron internetowych banku, nowe loga, nowe menu itp). Ja odnoszę wrażenie, że zazwyczaj to nowe jest gorsze, mniej przejrzyste, mniej funkcjonalne od starego, chociaż to może ja już jestem przestarzały a nowe pokolenie się odnajduje bez problemu w tych nowościach.
Przepraszam za offtopic, ale uważam, że "tradycyjne" Modelikowe okładki, były ładne, czytelne i nic im nie brakowało i cieszę się, że Wydawca do nich wraca.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
31-08-15 12:43  Odp: [N] MODELIK 17/15 – monitor ARKANSAS
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

On jest do lini wodnej , czy całość.

 
31-08-15 12:54  Odp: [N] MODELIK 17/15 – monitor ARKANSAS
Kapitan 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

ABC- Z tego co widać na stronie Modelika model można skleić wraz z częścią podwodną.

--
,,Problemem nie jest problem, problemem jest twoje nastawienie do problemu"
Pozdrawiam, Piotr

 
31-08-15 13:59  Odp: [N] MODELIK 17/15 – monitor ARKANSAS
Wolf1128 

Na Forum:
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13
 

Bardzo ładny,oby wiecej takich:-) Napewno znajdzie sie w mojej kolekcji

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024