FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
24-08-15 13:41  [G] Konstal N #1100 w skali H0 ( Modelik 10/14)
Majster 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8
 

Witam, dziś prezentuję kilka zdjęć mojego nowego modelu jakim jest eNka :) Model wykonany całkowicie z kartonu na podstawie wycinanki, malowałem jedynie dach. Poziom trudności ten sam co w modelu 105N, przez co odradzam go początkującym modelarzom. Ogólnie fajny w budowie, trochę zabawy było z przyklejeniem dachu do pudła. Poniżej fotki, pozdrawiam.

 
24-08-15 14:03  Odp: [G] Konstal N #1100 w skali H0 ( Modelik 10/14)
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Co ja się najeździłem tymi tramwajami w dzieciństwie. Dojeżdżałem 4 lata do szkoły podstawowej. Nawet raz motorniczy dał mi poprowadzić tzn. stanąć za korbą :-)
Bardzo fajny model. Gratulacje!

--

Post zmieniony (24-08-15 14:46)

 
24-08-15 16:53  Odp: [G] Konstal N #1100 w skali H0 ( Modelik 10/14)
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Brakuje mi wysokiego stołka na trzech metalowych nogach (dla motorniczego). Jako niezbędne wyposażenie tramwaju powinnien być w modelu.

 
24-08-15 17:07  Odp: [G] Konstal N #1100 w skali H0 ( Modelik 10/14)
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Fajny! Próbowałem się z nim zmierzyć, ale odpuściłem :)

--
Pozdrawiam!

 
24-08-15 18:31  Odp: [G] Konstal N #1100 w skali H0 ( Modelik 10/14)
Majster 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8
 

@Doody, dzięki ;) Takim wagonem można się jeszcze przejechać w niektórych miastach, szczególnie w okresie letnim , gdy są uruchamiane różnego rodzaju linie turystyczne, np. w GOP-ie na linii 0 lub w Krakowie w wybrane dni na Krakowskiej Linii Muzealnej.
@Akra, rzeczywiście, brakuje tego stołka. W wycinance go nie było, a w trakcie budowy nie wpadłem na pomysł żeby dorobić.
@Jasiek, nie pękaj ;D Nie taki diabeł straszny jak go malują :D


Nawiązując do mojego poprzedniego postu, wrzucam jeszcze 3 zdjęcia eNki w towarzystwie Stopiątki.




Dla osób budujących ten model lub które mają w planach, mam pewną propozycję odnośnie budowy pantografu, a mianowicie w instrukcji pokazane jest, że składa się on z części VII ( 4szt.) oraz VIII (6szt.)- mowa tu elementach z drutu. Ja postanowiłem sobie to nieco uprościć, tak jak pokazane na zdjęciu:



Czyli tą " ramkę" ( jak to zostało określone w opisie) wykonałem nie z czterech elementów z drutu, a z jednego kawałka, zaginając w odpowiednich miejscach. Miejsca do wygięcia zaznaczyłem na podstawie tego rysunku na którym jest szablon do wykonania pantografu. Należy jednak robić to tak, aby miejsca tych zgięć były jak najbardziej "ostre" a nie "zaokrąglone".

Co do ścian czołowych ( część nr. 16) wykonałem je poprzez naklejenie butaprenem na folie, a gdy klej już porządnie wysechł, wyciąłem je i rogi ściany zaokrągliłem "owijając" je wokół cienkiego metalowego pręta. Po uformowaniu i przyklejeniu ściany do podłogi, zaokrąglone rogi wyretuszowałem czerwoną suchą kredką pastelową. Dodam jeszcze, że do oszklenia wykorzystuję przeźroczyste obwoluty ( proszę nie mylić z koszulką), które można nabyć w każdym sklepie z artykułami papierniczymi i biurowymi za grosze.

A tak poza tym to do kolekcji strasznie brakuje mi Stodwójki ( 102Na, ewentualnie 102N) :) Mam cichą nadzieję, że 25.11 ( święto Kolejarzy i Tramwajarzy) po wejściu na forum, Modelik pochwali się, co niebawem trafi do sprzedaży ( jak to miało miejsce w przypadku 105N i eNki rok temu) :)

Post zmieniony (25-08-15 18:10)

 
25-08-15 07:18  Odp: [G] Konstal N #1100 w skali H0 ( Modelik 10/14)
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Że tak powiem: "No ładne cacko!". A napisz proszę jak jest z ogólną sztywnością modelu przy tak przeszkolnych bokach. Jak duże są powierzchnie folii (w sensie – na ile jest podzielony bok pojazdu)?

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
25-08-15 07:58  Odp: [G] Konstal N #1100 w skali H0 ( Modelik 10/14)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Fajna ,,bimba" :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
25-08-15 08:16  Odp: [G] Konstal N #1100 w skali H0 ( Modelik 10/14)
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Pamiętam jeszcze dzwonek nożny naciskany stopą wydający pojedynczy dźwięk.

--
Pozdrawiam Darek

 
25-08-15 11:47  Odp: [G] Konstal N #1100 w skali H0 ( Modelik 10/14)
Majster 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8
 

@Viking_BB, jeden bok podzielony jest na 5 części. Kolejno: Fragment ściany czołowej po zagięciu, drzwi, ściana boczna, drzwi, ściana czołowa. Całość jest dobrze usztywniona, szczególnie jak jest już dach.

 
25-08-15 14:56  Odp: [G] Konstal N #1100 w skali H0 ( Modelik 10/14)
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,tramwaj mojej młodości,Takie właśnie pamiętam, bardzo ładny,może w końcu też sobie taki wykonam w podobnej skali,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024