FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 19Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  ->  => 
19-01-16 22:44  Odp: [R] Salmson 2A2 , WAK 5/2006 , 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Dziękuję za miłe słowa!
Vickers w 95% z wycinanki. Lufa z igły lekarskiej nr 8, charakterystyczna osłona samej końcówki lufy zwinięta na igle 12 z cienkiego papieru na BCG. Otworki w osłonce wycięte igłą nr 5. Rowki na "tubie" wyciśnięte tępym nożykiem do papeterii. Całość malowana na czarno i przetarta gun metal suchym pędzlem.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
20-01-16 12:03  Odp: [R] Salmson 2A2 , WAK 5/2006 , 1:33.
Lesio73 

 

Mariusz, jednak minąłeś się trochę ze specjalizacją - ja bym Cię widział jako naczyniowca

 
21-01-16 10:25  Odp: [R] Salmson 2A2 , WAK 5/2006 , 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Eeee,tam, Lesiu...
Naczyniowcy wcale nie są bardziej precyzyjni od urologów.
Zamknij oczy i wyobraź sobie operacje naprawczą moczowodu, który ma średnicę cienkiego wkładu do długopisu ... .;-)
Że o antyrefluksowym wszczepieniu moczowodu do zastępczego pęcherza jelitowego nie wspomnę... ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
02-02-16 17:26  Odp: [R] Salmson 2A2 , WAK 5/2006 , 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Dziś tylko jedna fotka.
Górne skrzydło gotowe:

Teraz zastrzały i oczka z drutu do mocowania naciągów...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
09-03-16 21:34  Odp: [R] Salmson 2A2 , WAK 5/2006 , 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Pora na kolejną aktualizację.
Kolejny etap budowy polegał na wykonaniu oczek z drutu ( miedź, 0,2mm, "opalony" nad gazem z lakieru), do których będą mocowane naciągi. Analiza zdjęć oryginału ,kilku odmian naciągów ( linki pojedyncze, podwójne, nawet "taśmy") wybrałem dla mojego modelu wersję ostateczną ; do jej realizacji musiałem wykonać 95 oczek z drutu.
Po wykonaniu tej pracy wystarczyło wykonać 8 zastrzałów międzyskrzydłowych. Nie wiedzieć czemu 6 z nich miało imitację drewna ze "słojami" wzdłuż długości zastrzału, a 2 ... w poprzek... Te 2 umieściłem w miejscu moim zdaniem najmniej rzucającym się w oczy, czyli jako słupek tylny w rzędzie bliżej kadłuba.
Technologia budowy wielopłatów wybrana przeze mnie wymaga pokrycie lakierem bezbarwnym ( półmatowym) przynajmniej górnej powierzchni dolnego płata i dolnej górnego
( bo po sklejeniu w całość może się okazać niemożliwym "dojście" do tych powierzchni...(?)
Zazwyczaj kończy się na pokryciu dotychczas zbudowanego modelu w całości ;-)
O zgrozo do malowania użyłem lakieru bezbarwnego Humbrol "satin" z puszki, który dał...głęboki mat. Próby poprawienia lakierem dużo mocniej rozcieńczonym nic nie zmieniło. Także zamiana lakieru na "satin" z buteleczki-też.
Musiałem się poddać. Dalsze próby moim zdaniem mogłyby doprowadzić do zniszczenia modelu ( kilkakrotne maskowanie do malowania, a później odklejanie tegoż od gotowych wiatrochronów budziło największe obawy).
No cóż... Fotki:


Na powyższym zdjęciu zastrzały skrzydłowe przyklejone dosłownie na minikropelkę kleju "Hemol" - tak by nie wypadały przy przyklejaniu płata górnego...
Na tym etapie, po wstępnych przymiarkach stwierdziłem,że płat górny jest ustawiony nienaturalnie wysoko...Potwierdził to powrót do zdjęć oryginałów, przeliczenia z dostępnych planów...
Zastrzały musiałem oderwać i skracać.
Dla obniżenia ciśnienia robotę odłożyłem na kilka dni, w tym czasie wykonałem zastrzały podwozia z naciągami.
Tutaj po przymiarkach musiałem skrócić ok 2 mm zastrzał środkowy z każdej strony.
Fotka:


Po kolejnej analizie uzyskałem następujące wyniki dotyczące zastrzałów:
Wycinankowe zastrzały międzyskrzydłowe mają długość 5,37 cm , a powinny mieć długość 4,86 cm.
Zastrzały kadłubowe powinny wystawać ok. 2 cm z kadłuba - ale zalecam w tym miejscu jeszcze z 2 razy przymierzyć.
Ostatecznie płat górny doklejony:



Trudna przeprawa z tym modelem. Ostatnio mocno pod górę, a efekt niezadowalający...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
09-03-16 22:20  Odp: [R] Salmson 2A2 , WAK 5/2006 , 1:33.
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Mariuszu - przesadzasz:-)
Uważam, że model zaczyna powoli "wyglądać". A na końcu pewnie i tak będzie petarda:-)
Nawet ten głęboki mat nie wygląda źle, wręcz przeciwnie:-)
Odnośnie wszelkich poprawek, to mimo, że są mocno denerwujące, żeby nie powiedzieć gorzej, to po przeskoczeniu wszelkich trudności, satysfakcja jest podwójna:-)
Trzymaj tak dalej:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
09-03-16 22:26  Odp: [R] Salmson 2A2 , WAK 5/2006 , 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Dziękuję za miłe słowa!
Zapomniałem dodać,że w wycinance nie zaznaczono punktów mocowania zastrzałów na skrzydłach. Zatem bez planów, zdjęć oryginałów jest troszkę trudniej,choć jak widać nie jest to niemożliwe ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
10-03-16 11:17  Odp: [R] Salmson 2A2 , WAK 5/2006 , 1:33.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Piękna robota !
"Dla obniżenia ciśnienia robotę odłożyłem na kilka dni...." - skąd ja to znam ? ;-)
Podziwiam Twoją dokładność wykonania i dążenie do jak najwierniejszego odwzorowania oryginału.
Oczywiście, że słupki (stójki) - sorry ale nie zastrzały (to tylko te pod kątem łączące kadłub) wykonane z drewna winny mieć słoje w pionie (wzmacniane oplotem z linki, drutu lub opaskami blachy).
No i dobrze, że będzie matowy, śmigła były tylko mocno błyszczące.
Pozdrawiam,
Ryszard

 
10-03-16 11:46  Odp: [R] Salmson 2A2 , WAK 5/2006 , 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Dzięki Ryszardzie za głos fachowca! Wstyd,żeby taki miłośnik lotnictwa jak ja robił takie błędy...;-(

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
10-03-16 12:24  Odp: [R] Salmson 2A2 , WAK 5/2006 , 1:33.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

OK ! :-)))

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 19Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024