FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
20-08-15 14:31  [G] Zniczek
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Witam
Ostatni rok nie sprzyja w warunki i ilość czasu, jaki chciałbym przeznaczyć na sklejanie modeli. Nie mniej coś tam dłubię jak znajdę czas. Chciałbym tutaj przedstawić model, jaki wykonałem już jakiś czas temu, jako prezent dla mojej drugiej połówki. Jest nim figurka Zniczka, w skali 1/1, którą za darmo można pobrać stąd:

http://www.johanscherft.com/papercraft.html

Sam model, mimo niewielkich rozmiarów nie jest prosty i wymaga sporo uwagi, by po sklejeniu prezentował się tak jak należy. Sklejania nie ułatwia brak szkieletu, nie mniej wszystkie części są dobrze spasowane i zaprojektowane w sposób przemyślany. Elementy przed sklejeniem oczywiście tłoczyłem od strony niezadrukowanej. Łączenia szpachlowałem klejem cyjanoakrylowym i lakierem bezbarwnym, a następnie szlifowałem. Nóżki wykonałem w/g własnego pomysłu, z drutu, a pazurki z odpowiednio oszlifowanych plastikowych profili modelarskich. Na zakończenie prac, by wydobyć połysk gałek ocznych, nałożyłem na nie kropelkę lakieru bezbarwnego Gunze GX 100, a gotową figurkę zamontowałem do prostej podstawki. Obecnie gotowy ptaszek wisi sobie na ścianie w pokoju :)

Kilka zdjęć:



Pozdrawiam

Post zmieniony (20-08-15 14:34)

 
20-08-15 14:34  Odp: [G] Zniczek
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No i super wyszedł :-) Teraz jak zobaczę relację ORP "Orzeł" to najpierw sprawdzę czy to nie ptak :-))))

--
Pozdrawiam Darek

 
20-08-15 14:39  Odp: [G] Zniczek
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Doody ;)

http://cp.c-ij.com/en/contents/3220/03392/index.html

 
20-08-15 14:57  Odp: [G] Zniczek
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratulacje, bo świetnie wykonałeś tego ptaszka. No może nóżki ciut grubsze by ewentualnie mogły być :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
20-08-15 15:32  Odp: [G] Zniczek
kari   

... jak żywy :-)
Gratuluje "pticy" ;-)
------------------------------

 
21-08-15 00:45  Odp: [G] Zniczek
Karol 

Na Forum:
Galerie - 5


 - 15

I takie wlasnie modele prezentuje ludziom twierdzacym ze "z papieru nic ciekawego nie da rady zrobic".
Gratuluje pomyslowosci w pewnej reki-domyslam sie ile cierpliwosci i ufnosci wlasnym dloniom zajmuje zbudowanie takiego "niepozornego" ptaszka.

 
21-08-15 09:21  Odp: [G] Zniczek
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

ŚLICZNIUTKI i czysto wykonany :) Gratulacje !

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
21-08-15 10:04  Odp: [G] Zniczek
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Patrzcie patrzcie, kolega pokazał wszystkim ptaszka! ;)
Fajnie to wyszło. Ładny, czysty model i tematyka niecodzienna. Mnię się podobuję :) Jeśli chodzi o "bezszkieletowce", to przeważnie są one robione w programie pepacura.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
21-08-15 16:20  Odp: [G] Zniczek
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Cieszę się, że ptaszeł się podoba :)
Borowy, z tymi zbyt cienkimi nóżkami, to niekoniecznie.
Samiec:
http://rurzyca.pl/upload/uploadfile-13380563364fc11e90d577c-IMG_0110.jpg

...i samiczka :)
http://rurzyca.pl/upload/uploadfile-13679908785189e25e7efce-IMG_9742.jpg

--

 
25-08-15 08:31  Odp: [G] Zniczek
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Faktycznie, zwracam honor :) Na żywca nigdy nie widziałem, a zdjęć w necie z lenistwa nie szukałem. Moja wina :) A tak na koniec to jak pokazuję tą galerię znajomym to są zszokowani tematem , bo myśleli, że modele to są tylko czołgów, samolotów i innego sprzętu.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024