FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
11-08-15 23:45  [R]T34-76 STZ 1-25scale/1Brygada Pancerna
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Hello!
Tak mnie od dawna nosiło na ten model jako, że to wersja bazująca na czołgu z Gdańska ma być. Już jednego takiego zbudowałem, tyle, że w skali 1-35, bazując na pomniku i jego zdjęciach z 1946.
Wg legendy ma to być czołg por. Miazgi, ale jakoś ciężko w to uwierzyć czytając chociażby Magnuskiego. Eh tam, niech legenda zostanie ;-)
Jako, że robiąc porządki skompletowałem sobie zestaw kółek na hybrydę to i napędu na wieżę dostałem. Reszta będzie plastikowo-żywiczna, choć i na wieży zamontuje pewnie odlewy tego co posklejałem z kartonu.
Bazą jak poznajecie jest Answer, ale już osłona armaty pochodzi z GPM, podobnie jak większość włazu. Lufa produkcji Panzer Hobby Art. Pierscień wieży także został poddany przeróbce, tak by pasował do nowego stropu na którym będzie pierścien wieży, wycięty laserem i z zębami oczywiście ;-).
jako że to produkcja STZ z roku 41 to i tylna plyta kadluba do wymiany i koniecznie prostokątny właz. Oj dużo przeróbek na kadłubie mnie czeka,a także gąsienice waflowe 550mm z PHA.









zapomniałbym dodać ,ze podobnie jak w wieży z zakl.112 wsztstko a sie otwierać i ruszać ,wiec teraz trochę zwolnię.
By the way,też macie problemy z photobucket`em? Nie mogę znaleźć swojej biblioteki z folderami.

--

Post zmieniony (12-08-15 21:36)

 
12-08-15 06:32  Odp: T34-76 STZ 1-25scale
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Piter,
Jako kompletny dyletant w kwestii pancerki mam jedno pytanie:
Na zdjęciu pierwszym i drugim, trzecie z kolei koło od przodu patrząc jest inne niż koła nr 4 i 5. Natomiast na fotografii czwartej (druga strona czołgu) koła nr 3 i 4 są identyczne a koło nr 5 inne. Dlaczego tak?
Jeżeli pytanie jest głupie to przepraszam :-)

--
Pozdrawiam Darek

 
12-08-15 07:18  Odp: T34-76 STZ 1-25scale
kari   

... jak dla mnie: bomba
... tylko gąski chyba nieco za bardzo napięte ;-)
--------------------------------------------------------------------

 
12-08-15 08:29  Odp: T34-76 STZ 1-25scale
Greg77   

Doody- Piter napisał:
"Jako, że robiąc porządki skompletowałem sobie zestaw kółek na hybrydę" - w T-34 tak bywało;)

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
12-08-15 08:41  Odp: T34-76 STZ 1-25scale
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jak Piotr pisał, takie ma pomnikowy z Gdańska.

Piotr, ale za zdjęcia to opr powinieneś dostać ;)

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
12-08-15 08:58  Odp: T34-76 STZ 1-25scale
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Tak to jest jak się nie czyta ze zrozumieniem... :-)
Dzięki za wyjaśnienie!

--
Pozdrawiam Darek

 
12-08-15 09:15  Odp: T34-76 STZ 1-25scale
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Te gaski to pudelkowy sh..t, pójdą do śmieci, a kolko dostanie napinacz.
ŁOSIU, jak pisałem pod ostatnim zdjeciem, nie panuje nad photo wiadrem.w ustawieniach zawsze byl rozmiar zdjec do ktorych ma wszystko zmniejszyć, poza tym nie widzę biblioteki, która była po lewej zawsze.

Dla zainteresowanych i niecierpliwych, o detalach i różnych elementach z poźniejszych wersji pisałem w wątku z budowy 1-35.

--

Post zmieniony (12-08-15 09:22)

 
12-08-15 10:48  Odp: T34-76 STZ 1-25scale
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Tak na ostrość to wpływa?? Coś masz z głębią ostrości, bo na drugim zbliżeniu wieży całość jest rozmazana.. za wyjątkiem lewej gąski. Na którą złapało ostrość.

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
12-08-15 11:19  Odp: T34-76 STZ 1-25scale
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Oczy już nie te. A nie jest to efekt tego rozmycia na ksero?

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
12-08-15 11:26  Odp: T34-76 STZ 1-25scale
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Zdjęcia są dobrze doświetlone więc iso w aparacie mogło by być trochę mniejsze jak 640.
No i głębia ostrości większa. 2.2 to za mało.
EXIF fotki wskazanej przez Łosia takie właśnie pokazuje parametry.
Statyw, duża przysłona i będzie można podziwiać zdjęcia w całej krasie :-)

EDIT
Teraz doczytałem że foty telefonem robione. Tu się nie wypowiem choć ponoć telefonem tez można zrobić dobre foty.

--

Post zmieniony (12-08-15 12:01)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024