FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
09-08-15 11:21  [G] Petlakow Pe-2 Mały Modelarz 1/78, skala 1:33.
zablo1978 



Na Forum:
Relacje w toku - 13
Relacje z galerią - 28
Galerie - 28


 - 11

Witam.
Jakiś czas temu zbudowałem taki model samolotu, nie wyszedł mi trochę ale i tak cieszę że zbudowałem go do końca co ostatnimi czasy ciężko u mnie z wykańczaniem modeli. Model w sumie dobrze spasowany, zgubiłem tylko bomby i osłonę na grzbiecie kadłuba, nie polecam początkującym modelarzom ze względu na konstrukcję płata która jest na bagnety a nie standardowych dźwigarach, zapraszam do skromnej galerii.



Pozdrawiam Michał.

 
09-08-15 11:43  Odp: [G] Petlakow Pe-2 Mały Modelarz 1/78, skala 1:33.
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Kurcze, prosty model, ale zdecydowanie ma w sobie "to coś". Podoba mi się, ładnie, czysto sklejony, nawet jakoś nie razi specjalnie brak oszkleń - po prostu taka formuła. U mnie przynajmniej wywołuje chwile zadumy nad drogą jaką przeszło projektowanie modeli, ich uszczegółowienia od tamtego czasu.
Fajny model, gratuluję.

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
09-08-15 12:36  Odp: [G] Petlakow Pe-2 Mały Modelarz 1/78, skala 1:33.
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Bardzo moja aprobata :) Stary dobry MM, w klimacie. Super!

--
54323031

 
09-08-15 14:40  Odp: [G] Petlakow Pe-2 Mały Modelarz 1/78, skala 1:33.
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Piękna sprawa, sklejałem go sto lat temu :-)

--
Pozdrawiam Darek

 
09-08-15 16:01  Odp: [G] Petlakow Pe-2 Mały Modelarz 1/78, skala 1:33.
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

Dzięki za lojalność prezentacji starego MMa.
Gratuluję .

--

 
09-08-15 18:40  Odp: [G] Petlakow Pe-2 Mały Modelarz 1/78, skala 1:33.
Karol 

Na Forum:
Galerie - 5


 - 15

Ladnie wyszedl-gratulacje .
Tez go zrobilem jakis czas temu.Byl jak pamietam bardzo "sklejalny" i przyjemny model.
Zrobiles go z orygilalu czy skanowales ?

Swojego zrobilem w malowaniu Finskim i wczesnym modelu bez wierzyczki strzeleckiej.

Fotki w galerii "50 lat MM'

 
09-08-15 19:07  Odp: [G] Petlakow Pe-2 Mały Modelarz 1/78, skala 1:33.
zablo1978 



Na Forum:
Relacje w toku - 13
Relacje z galerią - 28
Galerie - 28


 - 11

Dziękuje że kolegom że model się podoba, model jest oryginałem nie bawię się już w żadne skany, chyba że chodzi o okręt i przeskalowanie go. na warsztacie ze staroci nie pokazanych mam jeszcze Li-2 i Harvard.

 
09-08-15 21:19  Odp: [G] Petlakow Pe-2 Mały Modelarz 1/78, skala 1:33.
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Wczoraj myślałem nad tym samolocikiem
to byl pierwszy wielomotorowiec co skleilem w jeden dzień - a bagnety - to szprychy wycięte z roweru - byly potrzebne 1 z jednego 2 z drugiego kola

 
10-08-15 06:10  Odp: [G] Petlakow Pe-2 Mały Modelarz 1/78, skala 1:33.
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

zablo1978
Ja swojego Li-2 przemalowałem z biało-czerwonych barw na "Dakotę" w kamuflażu:-) oczywiście 30-parę lat temu.

--
Pozdrawiam Darek

 
10-08-15 11:23  Odp: [G] Petlakow Pe-2 Mały Modelarz 1/78, skala 1:33.
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Macie rację : " stary , dobry MM " ..... tylko, że model nie trzyma skali i proporcji oryginału.
Owiewka kabiny jest monstrualnie za duża. Kleiłem ten model zaraz po jego wydaniu, napociłem
się sporo , by spasować elementy kadłuba. Może jestem zbyt surowy, ale generalnie
modele autorstwa J.Matczaka to była jedna wielka porażka. Patent z bagnetami nie jest
taki zły wbrew pozorom. Wymaga jednak wcześniej odpowiedniego wzmocnienia oklejek
kadłuba. No i dokładności. Pamiętam, że do mojego modelu użyłem grubego pręta z wyczyszczonej
elektrody spawalniczej , zachomikowanej ze stoczni ( chodziło się wtedy na dniówki do
stoczni, 192 zł, praca czasem ciężka, czasem lekka, sporo by można było opowiadać... ).
Jak już uporałeś się Zablo z Pe-2, polecam Mosquito - 12/78, równie rozrywkowy model
Mr Matczaka.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024