FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
09-07-15 19:38  [R/G] A30 Challenger Mk1, czyli Cromwell na sterydach Modelik+ MM +KK+ PHA.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Witam,
Jestem u babci, więc zacząłem nowy model. Jest to angielski czołg szybki A30 Challenger Mk1, potocznie zwany Cromwellem na sterydach. Ogólnie z zamiarem zbudowania tego czołgu nosiłem się od dawna i w końcu przyszedł na niego czas. Relacja jest ze specjalną dedykacją dla kolegi Malaksera, który odgadł nazwę modelu w mini konkursie. Ogólnie o projekcie można by napisać książkę, bo problemów jest na prawdę sporo. A oto kilka problemów, o których jeszcze pamiętam.

1. Wręga H1 jest za niska i w tyle czołgu powstaje spora dziura.
2. Wręgi F1 i G1 są za wąskie.
3. Przekładnie tylne, elementy nr.17 trzeba przesunąć bardziej do tyłu.
4. Boki elementu nr. 4 są za krótkie.
5. Elementy 24 ( osie kół napinających są za długie i za grube.

Jeżeli jeszcze coś mi się przypomni to napiszę. Generalnie numerację części można sobie wsadzić w buty, bo i tak do niczego się nie nadaje. Zawieszenie czołgu jest zaprojektowane jako bardzo szczegółowe, jednak ja zrobiłem je po swojemu bazując na doświadczeniu z budowy Cromwella, czyli wszystko na maksa uprościłem, ponieważ i tak nie będzie nic widać a jak zobaczyłem, że brakuje iluś części z jednego typu to dodatkowo stwierdziłem, że nie ma sensu tego robić.

















Przepraszam za takie a nie inne foty ale musze się jeszcze ogarnąć ze stanowiskiem u babci.

--

Post zmieniony (23-01-19 12:59)

 
09-07-15 21:58  Odp: [R] A30 Challenger Mk1, czyli Cromwell na sterydach.
malakser 



Na Forum:
Galerie - 24
 

Dziekuje za dedykacje :)
Zdjątka skrzętnie sobie zapisuje co by nie zagineły ;) Babole niestety są ale przetrzesz szlak i innym będzie już łatwiej a już na pewno mi :)

 
10-07-15 08:45  Odp: [R] A30 Challenger Mk1, czyli Cromwell na sterydach.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. No to kibicuję i trzymam kciuki za zwycięstwo w walce z ,,babolami" :).

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
10-07-15 09:03  Odp: [R] A30 Challenger Mk1, czyli Cromwell na sterydach.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0



Post zmieniony (23-01-19 13:00)

 
10-07-15 12:17  Odp: [R] A30 Challenger Mk1, czyli Cromwell na sterydach.
kolejny_cichy   

Ja bym go nie robił, na zdjęciach pojazdów nie ma takiej opcji...
np. http://www.army-guide.com/eng/museum_product318.html> , http://forum.worldoftanks.com/index.php?/topic/38433-british-tank-tree-discussion-pictures-and-info/page__st__200 .

Lub wykonał ją sklejając osłonę wlotu i dałbym z wierzchu siatkę, a wnętrze wlotu zaczernił.

--
Moja strona: http://www.strefacichego.pl

 
10-07-15 12:23  Odp: [R] A30 Challenger Mk1, czyli Cromwell na sterydach.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Dzięki za podpowiedź, jednak problem już rozwiązany na 1-25saf.com. Osłona z wycinanki jest do d*** więc pozostaje zrobić od nowa. Jeżeli uda mi się ją narysować to będzie zamontowana a jeżeli nie to odpuszczam ten element. Powinna wyglądać tak:



--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
11-07-15 00:54  Odp: [R] A30 Challenger Mk1, czyli Cromwell na sterydach.
tommy-79 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Początek i już trochę baboli znalazłeś. Powodzenia, aby nie skończyło się "manewrem Cevy"

--
w produkcji: ferrum
w arsenale: to i owo
w planach: Leopard 2A5, TY-23, Bułgar, ST-44,
na rowerze: 24 000km

 
11-07-15 19:11  Odp: [R] A30 Challenger Mk1, czyli Cromwell na sterydach.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Witam,
Mała aktualizacja postępu, doszło: 2 klapy z tyłu oraz ramka wokół siatki nad silnikiem, wszystkie klapy na dole czołgu, szekle, jakieś 2 pudełeczka z tyłu czołgu, hak holowniczy, śruba na przodzie czołgu. Podczas budowania tego wszystkiego trochę się zdziwiłem, ponieważ poza jednym błędem w numeracji nie było żadnych problemów, jedynie różnice w odcieniach części, ale zaczynam się powoli przyzwyczajać do tego.









Post zmieniony (23-01-19 13:04)

 
11-07-15 21:50  Odp: [R] A30 Challenger Mk1, czyli Cromwell na sterydach Modelik+ MM.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Witam. Po krótkiej konsultacji z Piterpanzerem zmieniam trochę podejście do modelu i nie będzie to już czysty standard, ponieważ zmieniam koła i kilka innych elementów na te z modelu Cromwella wydanego w MM.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
12-07-15 10:50  Odp: [R] A30 Challenger Mk1, czyli Cromwell na sterydach Modelik+ MM.
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Zaczynasz kombinować w dobrym kierunku.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024