FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
31-07-15 05:57  Odp: [R]Cromwell IV Mały modelarz 2002
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ja się mrówko, na Twoją atrapę lufy nabrałem :-) Wóz fajnie się prezentuje już teraz.

--
Pozdrawiam Darek

 
05-08-15 21:37  Odp: [R]Cromwell IV Mały modelarz 2002
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Bry wieczór.Zmieniłam to i owo w mojej kromce blachy,znaczy się w Cromwell'u.Poprawiłam hamulec wylotowy,osłony kaemów,a także zrobiłam okrągłą kopułkę na stropie wieży,taką jaka powinna być.Zdecydowałam się także na pokrycie modelu filtrem od MIG'a P245 BROWN for dark green.Moim zdaniem wygląda teraz lepiej.Kalki położone,lakier matowy też.Na koniec dwa kolory wash'a: AK066 oraz AK046.Położę jeszcze trochę pigmentów i powinno być dobrze.Zrobię jeszcze parę zacieków :-)
Wydziergałam także koła napinające i napędowe.Jeszcze do brudzenia,bo za czyste.



--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
06-08-15 09:14  Odp: [R]Cromwell IV Mały modelarz 2002
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Gdy po raz kolejny widzę świetny efekt po wprowadzeniu poprawek dochodzę do wniosku, że upór, jeśli masz rację i marudzenie mają przyszłość.
Uwagi dotyczące zielonego trójkąta wpisałem na FB.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
09-08-15 21:30  Odp: [R]Cromwell IV Mały modelarz 2002
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Brudzenia ciąg dalszy.Przybyło pigmentów tu i ówdzie,a najwięcej na kołach.Nie wiem,czy kolor tego pigmentu nie jest za jasny.Użyłam koloru ziemia europejska.Mogę przyciemnić.Jakie jest Wasze zdanie?Na wieży muszę zrobić jeszcze parę zacieków.Spód i boki wanny utytłałam dodatkowo farbą AK DUST &DIRT DEPOSITS .Farbę nakładałam pstrykając z pędzla.




--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
09-08-15 21:46  Odp: [R]Cromwell IV Mały modelarz 2002
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Miałem sobie skleić tego Cromwell'a jako mój pierwszy czołg, ale... sobie nie skleję. Wyglądałby jak rysunek 3-latka przy "Damie z gronostajem".
Ale najważniejsze, że kółeczka "żywe", kartonowe, nie tam żadne plastikowe podróby...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
10-08-15 00:37  Odp: [R]Cromwell IV Mały modelarz 2002
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Jedno takie zdjęcie bym znalazł, by udowodnić teorię, ale może złam te jasne okurzenia jakimś brązem. Ja najbardziej lubię Vallejo Pigment 73109 Natural umber i głownie tego używam dodając innych tylko po trochu.
Napisz proszę jakie są Twoje wrażenie po użyciu kalek. Widzę, że fajnie się wtopiły.

--

Post zmieniony (10-08-15 09:16)

 
10-08-15 06:15  Odp: [R]Cromwell IV Mały modelarz 2002
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Świetna robota! Słuchaj Pitera, będziesz miała wspaniały model.

--
Pozdrawiam Darek

 
16-08-15 21:42  Odp: [R]Cromwell IV Mały modelarz 2002
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Dobry wieczór,Skończyłam Helę,trochę kosmetyki i będzie już finał.
Jeśli chodzi o kalki,to są bardzo dobrej jakości.Bardzo łatwo zdejmują się,a folia jest naprawdę cienka i nie ma problemów,żeby się ładnie wtopiły.Gąsienice do Heli założyłam laserowe od P.Pawła Mistewicza.Miałam tylko problem z kołem napędowym.Musiałam wkleić dodatkowy dystans,żeby gąsienica weszła.Dorobiłam resztę klamotów charakterystycznych dla Heli:lusterko,podkowę oraz dodatkowe pudło z bębnem.Liny holownicze zrobiłam we własnym zakresie,podobnie jak światła pozycyjne.Przyciemnię jeszcze pigment na gąsienicach i może jeszcze coś na tanka dołożę.
Na galerię trzeba będzie poczekać,muszę wyszukać odpowiedni plener dla Heli.




--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
16-08-15 21:55  Odp: [R]Cromwell IV Mały modelarz 2002
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Kapitalny model, prze-pię-kne wykonanie. Nie daj długo czekać na ten plener...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
16-08-15 22:23  Odp: [R]Cromwell IV Mały modelarz 2002
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Iście generalski czołg.
Jedna, może dwie sugestie.
Zmień kabel w bębnie na duuużo cieńszy. Wg mojego rozpoznania był to kabel do kontaktu telefonicznego rozwijany gdy dowódca zakotwiczył na dłużej. Kształt samej skrzyneczki już odpuszczę, była prostokątna, bez dwóch zdań. ;-)
Wnętrze lampek z przodu pomaluj na biało lub po prostu postaw białą kroplę ustawiając czołg w pionie do tej operacji. Właśnie oglądam zdjęcie oryginału i tak to widzę.
To skoro masz już czołg dowodzenia, to może teraz pojazd dowodzenia, czyli Dorchester? A może wóz zwiadu czyli scout humber. Mam takie przeskalowane wydanie.

--

Post zmieniony (16-08-15 22:26)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024