FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
15-07-15 21:06  Odp: [R] A30 Challenger Mk1, czyli Cromwell na sterydach Modelik+ MM.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Pomyślę jeszcze jak to zrobię. Qrde trudna decyzja, bo z jednej strony chciałbym żeby wyglądał w miarę realnie a z drugiej nie lubię modeli malowanych i chciałbym malować jak najmniej.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
27-07-15 20:17  Odp: [R] A30 Challenger Mk1, czyli Cromwell na sterydach Modelik+ MM.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Witam,
Małe podsumowanie dotychczasowych działań przy modelu. zrobiłem coś przez co pewnie większość z was sie na mnie obrazi, czyli zdecydowałem, że będę malował tylko koła modelu, ponieważ nie czuję się na tyle mocny żeby malować cały czołg. Zrobiłem wszystkie wewnętrzne połówki kół jezdnych oraz 8/12 połówek zewnętrznych. Śrubki to żywiczne nakrętki 1,5mm z Model-Kom-u. Malowałem farbą Pactra A21 Hull Red, trochę się świecą, ale na to przyjdzie jeszcze matt i kurz więc jest ok.






Można się pastwić.

--

Post zmieniony (23-01-19 13:09)

 
30-07-15 17:37  Odp: [R] A30 Challenger Mk1, czyli Cromwell na sterydach Modelik+ MM.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Witam, Skończyłem koła jezdne. Moje wykonanie nie jest idealne, ponieważ dopiero uczę się trudnej sztuki przygotowywania pod malowanie i samego malowania, ale jestem zadowolony z tego jak to wyszło i z tego, że zdecydowałem się zamienić koła wycinankowe na te z modelu Cromwella.




Przyłożyłem koło z wycinanki dla porównania. Widać jak mocno są skopane koła z wycinanki.




Jeżeli ktoś z Was będzie chciał budować model w czystym standardzie to dorzucam krótki opis koła jezdnego z wycinanki.
1. Oś robiona według kresek i kolorów na nią naniesionych jest za cienka co widać na fotce powyżej.
2. Oklejka nr. 14a jest za długa o około 3/4mm i trzeba ciąć.
3. Tarcze koła na elemencie nr.13 trzeba podmalować bo jest namalowana o około 2mm za mała.

Zacząłem walczyć z kołami napędowymi i ich mocowaniem. Na pierwszy ogień wziąłem wycinankowe osie zamiast których powinny być osłony bocznych przekładni ( chyba tak się zwą te stożki).
Tak było:



Tak jest :




Na koniec zrobiłem wycinankowe koło napędowe, które i tak jest skopane, ale jakby ktoś chciał robić model w 100% standardzie to już mówie co i jak:
1. Oklejka nr.23 jest o około 4 mm za krótka.
2. Elementy nr.21 mają za małą średnice i po obwodzie zewnętrznym zostaje białe miejsce.
3. Nie wiem po co na tarczy koła jest białe miejsce na element nr.18, ponieważ ten element idzie na koniec osi jako dekiel.



Teraz widzę, że dekiel koła nie jest do końca w środku ale to tylko mój błąd a element i tak nie idzie do czołgu.
I to tyle w tej aktualizacji. Jutro dojdą laserki to napiszę krótką notkę jak z ich jakością i pasowaniem.

--

Post zmieniony (23-01-19 13:15)

 
30-07-15 21:50  Odp: [R] A30 Challenger Mk1, czyli Cromwell na sterydach Modelik+ MM.
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Zaskoczyłeś mnie tym opracowaniem.Ja zawsze miałam bardzo dobre zdanie o "modelikowych" opracowaniach,ale jak widać wszędzie znajdzie się babol.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
30-07-15 21:55  Odp: [R] A30 Challenger Mk1, czyli Cromwell na sterydach Modelik+ MM.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Modelik, czy nie Modelik, najważniejsze jest kto projektował. Jeśli chodzi o Pana Ryszarda Maja to jest to mój pierwszy kontakt z jego modelami i nie wiem czy jego wszystkie projekty są takie czy ten mu po prostu nie wyszedł.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
31-07-15 21:01  Odp: [R] A30 Challenger Mk1, czyli Cromwell na sterydach Modelik+ MM.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Witam,
Dzisiaj miała być krótka recenzja laserowych gąsek do Challengera, ale kurier, który miał mi je dostarczyć gdzieś się zawieruszył. Najlepsze jest to, że jak wszedłem na stronę dzięki, której mogę monitorować przesyłkę było na niej napisane, że " podjęto próbę doręczenia przesyłki" a po przesyłce ani nawet po żadnym awizie, które nie było potrzebne bo cały dzień byłem w domu, ani śladu. Ale wróćmy do modelu, wczoraj pokazałem jak wygląda koło napędowe z wycinanki a dzisiaj pokazuję gotowe koło docelowe, również wzięte z Cromwella. Wykonanie nie jest idealne, ale z efektu jestem zadowolony.




Zacząłem też walkę z kołem napinającym oraz z mechanizmem napinającym. Pierwsze co zrobiłem to wysłałem w kosmos wycinankowe osie.
Tak było:


A tak jest ( malowanie jeszcze poprawię).




Jest aż tak tragicznie, że nikt się nie wypowiada?

--

Post zmieniony (23-01-19 13:19)

 
01-08-15 01:02  Odp: [R] A30 Challenger Mk1, czyli Cromwell na sterydach Modelik+ MM.
tommy-79 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Podziwiam za upór. Może lepiej pomaluj całość i przy okazji poćwicz brudzenie? Nawet jak coś pójdzie nie tak to żalu nie powinno być.

--
w produkcji: ferrum
w arsenale: to i owo
w planach: Leopard 2A5, TY-23, Bułgar, ST-44,
na rowerze: 24 000km

 
01-08-15 09:07  Odp: [R] A30 Challenger Mk1, czyli Cromwell na sterydach Modelik+ MM.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Własnie po wczorajszej konsultacji z Piterpanzerem zdecydowałem się malować cały model i przy okazji przerobić tył na późny z Cromwella żebym mógł zrobić polskie malowanie.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
04-08-15 11:49  Odp: [R] A30 Challenger Mk1, czyli Cromwell na sterydach Modelik+ MM.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Witam,
Po raz kolejny, i mam nadzieję, że ostatni zmieniłem podejście do modelu. Po namowach Piterpanzera postanowiłem go pomalować i będzie w malowaniu 10 PSK. Pomalowałem dół czołgu, przemalowałem koła jezdne i napędowe a także skleiłem koła napinające. Największą próbą dla moich umiejętności było przerobienie tyłu na późny, czyli taki jak w Cromwellu. Challenger jest szerszy od Cromwella, więc nie wystarczyło tylko przełożyć części i pomalować. Na tylną płytę dojdą jeszcze jakieś detale, które dopiero muszę ogarnąć, zacząłem też sklejać laserowe gąski produkcji Modelika. Czeka mnie trochę kombinowania, ponieważ wcięcia w gąskach nie bardzo pasują do zębów koła napędowego, zamontowanie wycinankowego wieńca zębatego też nic by nie dało, ponieważ do koła z wycinanki również gąska nie bardzo pasuje. Błotnik przyłożony do modelu na sucho. Wiem, że siatka nad silnikiem nie jest najlepsza ale była to jedyna siatka jaką miałem w domu ( torebka po liptonie w piramidkach).







Post zmieniony (23-01-19 13:25)

 
04-08-15 11:59  Odp: [R] A30 Challenger Mk1, czyli Cromwell na sterydach Modelik+ MM.
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Bardzo ładnie Ci wychodzi. Powodzenia w dalszej budowie!

--
Pozdrawiam Darek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024