FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
26-07-15 12:09  [R/G] Halifax BMK III- Mały Modelarz 7-8/73, skala 1:50.
zablo1978 



Na Forum:
Relacje w toku - 13
Relacje z galerią - 28
Galerie - 28


 - 11

Witam.
Kolejnym modelem budowanym jest model samolotu Halifax BMK III. Autorem opracowania jest pan Kazimierz Osterczuk, skala 1:50, jest to jeden z prezentów od żony, ostatnio zaczęła mnie ścigać co z modelami które dostaję od niej, więc wybór padł na ten model zapraszam do pierwszych fotek.



Moja pierwsza uwaga co do opracowania to malowanie- wygląda jak te samoloty które anglicy dostawali od amerykanów tylko zamiast gwiazdek były brytyjskie kokardy.

Post zmieniony (29-08-15 18:56)

 
26-07-15 12:54  Odp: [R] Halifax BMK III- Mały Modelarz 7-8/73, skala 1:50.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Jednym słowem działasz, nie odpoczywasz. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
26-07-15 13:54  Odp: [R] Halifax BMK III- Mały Modelarz 7-8/73, skala 1:50.
Karol 

Na Forum:
Galerie - 5


 - 15

Probowalem go zbudowac ze skanu z CD-poleglem okrutnie.
Czesci za nic nie pasowaly,wregi kompletnie pomylone-jednym slowem masakra.
Bylo tak zle ze nawet nie zauwazylem malowania.mysle ze jest calkiem prawdopodobne zwzywszy na miejsce stacjonowania szwadronu.Moze z jakiegos powodu zostal przemalowany uzywajac farb amerykanskich bedacych pod reka?

Tak czy inaczej zycze powodzenia-Mam nadzieje ze tobie pojdzie lepiej a na CD byl zlej jakosci skan.

 
26-07-15 19:12  Odp: [R] Halifax BMK III- Mały Modelarz 7-8/73, skala 1:50.
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

oczywiscie trzymam kciuki .

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
26-07-15 23:18  Odp: [R] Halifax BMK III- Mały Modelarz 7-8/73, skala 1:50.
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Karolu, kleiłem ten model z oryginalnego MM , jeszcze w 1973 roku. Wszystko pasowało, wiadomo
model jest bardzo uproszczony. Kolory takie z sufitu, a na dodatek poprzesuwane i z tym
był największy problem. Dołożyłem koła z zabawki - ciężarówki z gumowymi oponami, model
miałem jeżdżący po lotnisku jakim był dywan. Generalnie, modele autorstwa Pana Kazimierza
Osterczuka były dobrze spasowane, takie w sam raz dla początkujących w kartonowym
klejeniu. Zablo , poradzisz sobie bez problemu, tylko ten kiepski, łamliwy karton
Powodzenia :-))))

 
27-07-15 06:18  Odp: [R] Halifax BMK III- Mały Modelarz 7-8/73, skala 1:50.
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Model bedzie bardzo ładny - to jest jedyna wersja Halifaxa z gwiazdzistymi silnikami jaką wydali
koła są bardzo nietypowo opracowane - ale ładnie to wychodzi
kadłub ma opracowane podposzycie - oryginalnie
statecznik opracowany zupełnie nietypowo - skleja sie połączenie - na krawędzi natarcia
Sylwetka samolotu - wychodzi bardzo poprawna i jest to model efektowny i całkiem duży.
dobrze pasował - tylko to jest jeden z pracochloniejszych MM - np rury wydechowe i inne drobiazgi

 
27-07-15 08:04  Odp: [R] Halifax BMK III- Mały Modelarz 7-8/73, skala 1:50.
kari   

modellot, z tym sklejaniem statecznika to wcale nie jest znowu takie nietypowe (dla tego autora);
wyłączając "Hurricane'a" i tegoż "Halifax'a" (gdzie sklejka znajduje się na krawędzi spływu)
we wszystkich opracowaniach samolotów sklejka znajdowała się właśnie na krawędzi natarcia skrzydła
(Tu-2, Jak-3, MS-406, D-520, ŁaGG-3, Jak-9)
--------------------------------------------------------------------------------------------------

 
27-07-15 09:03  Odp: [R] Halifax BMK III- Mały Modelarz 7-8/73, skala 1:50.
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Ech... sklejałem ten model ćwierć wieku temu…

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
27-07-15 13:11  Odp: [R] Halifax BMK III- Mały Modelarz 7-8/73, skala 1:50.
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Viking - przecież nie mogłeś tego uczynić !!! No chyba, że w jakimś poprzednim wcieleniu
miałeś ekstra dostęp do MM wydanego na koniec września 1973 roku.. tak mogło być !!

:-)))))

 
27-07-15 15:24  Odp: [R] Halifax BMK III- Mały Modelarz 7-8/73, skala 1:50.
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Facet, który mnie zaraził kartonami miał u siebie chyba ze dwa kubiki małych modelarzy!!! Zdarzały się tam roczniki nawet z 6 z przodu!!! Odsprzedawał je chłopakom na osiedlu za parę groszy i cieszył się, kiedy ktoś z tego posklejał model. Niestety zeszło się chłopinie dawno temu.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024