FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
26-07-15 23:42  [G] Jak-25-MON-1960 redux czyli archeologii kartonowej ciag dalszy
Karol 

Na Forum:
Galerie - 5


 - 15

Kurcze,polubilem te MONowki na tyle ze wszystko inne poszlo na bok :)

Oto Jak-25 wydany w 1960 roku autorstwa pana Lecha Komudy.

Potraktowalem go dokladnie tak samo jak wszystkie inne ,jedyna zmiana to "pozyczona" dziobowa oslona radaru z DH Vampire (tez MON)-mysle ze prezentuje sie o niebo lepiej niz oryginalne rozwiazanie z wycinanki.Jedna czesc ktora sprawila mi klopot to oslona kabiny-musialem porwawiac i drukowac 3 razy zanim zazcelo pasowac

Kliknij ->wieksze fotki



Poza kabina model w zasadzie bezproblemowy,tu przyciac,tam przedluzyc,troszke zmienic itd.Tak po kilku zrobionych MONowkach wydaje mi sie ze byly one opracowane i wydrukowane w duzo wyzszym standarcie niz MM z tego samego czasu(przynajmniej samoloty).

Podziekowania wielkie Ostoi za pomoc :)

--

 
27-07-15 01:45  Odp: [G] Jak-25-MON-1960 redux czyli archeologii kartonowej ciag dalszy
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Jest dobrze , powiem więcej , jest bardzo dobrze .
Bo modelarstwo jest od tego , aby bawić się na całego .
Jestem z Tobą , Twoje modele to historia modeli kartonowych przez duże Ha .
Klej .........

 
27-07-15 08:11  Odp: [G] Jak-25-MON-1960 redux czyli archeologii kartonowej ciag dalszy
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

ZbiG-u , Twoje życie nie przeminęło , przemija .
Przeminęła młodość fizyczna , bo duchowa jest w Tobie cały czas . A świetnym przykładem
są aliści Twoje modele , klejąc je wracasz do młodości choć na krótką chwilę , czyż tak nie jest ???
Pozdrowiam Ciebie Zbyszku jak i Karola , co się starszym wycinanką nie kłania .
Andy .

Post zmieniony (27-07-15 08:12)

 
27-07-15 08:37  Odp: [G] Jak-25-MON-1960 redux czyli archeologii kartonowej ciag dalszy
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Pięknie napisałeś Andy, popieram i gratuluję Karolowi.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
27-07-15 09:25  Odp: [G] Jak-25-MON-1960 redux czyli archeologii kartonowej ciag dalszy
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Powiem krótko.
ZbiG - sam uśmiercasz się za życia, nie za wcześnie ? Z Twoich ostatnich wpisów przebija taki pesymizm, że aż strach.
Chłopie przestań się dołować, głowa do góry. Zabierz się za jakiś model i wyjdź na prostą czego z całego serca Ci życzę !

 
27-07-15 10:23  Odp: [G] Jak-25-MON-1960 redux czyli archeologii kartonowej ciag dalszy
Perez69 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Skąd monówki dziś wytrzasnąć? Są w necie do wydrukowania ?

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

 
27-07-15 10:29  Odp: [G] Jak-25-MON-1960 redux czyli archeologii kartonowej ciag dalszy
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Mam ich sporo: http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=217268&t=217268&filtr=0&page=26

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
27-07-15 20:19  Odp: [G] Jak-25-MON-1960 redux czyli archeologii kartonowej ciag dalszy
Perez69 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

O, to ja bym chciał PTG bo to bodajże jedyny model tego arcyciekawego pojazdu !!!

Jak można go dostać?

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

 
27-07-15 20:52  Odp: [G] Jak-25-MON-1960 redux czyli archeologii kartonowej ciag dalszy
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Wysłałem, to bardzo uproszczony modelik jak to w tamtych czasach.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
27-07-15 20:55  Odp: [G] Jak-25-MON-1960 redux czyli archeologii kartonowej ciag dalszy
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

A jak wygląda Batory , jaka skala ?

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024