FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 66 z 70Strony:  <=  <-  64  65  66  67  68  ->  => 
25-11-16 18:05  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

W życiu skleiłem tylko trzy samoloty ale na Saete bym się zdecydowanie pokusił.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
28-11-16 12:48  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
proArte   

witam wszystkich
powiem tak, MC-200 w zasiegu :)
przygotowujemy materiały

Co do instrukcji Marka Pacyńskiego. Starych drzew nie da się przeszczepić. A dorabianie samemu instrukcji w moim przypadku jest niestety niemożliwe. I tak już nie mam czasu :)
Marek stara sie poprawić ale pewnych rzeczy już sie nie zmieni.

Niestety informacja zła.
Mamy błąd w USS Monitor. Został znaleziony przez Pana Jacka Korjata. Bok kadłuba (część E1) jest za krótki około 8.5mm do obwodu pokładu. Błąd ten niestety był w materiale autora. A ponieważ sam model ma już trochę lat (jest sprzedawany w wersji elektronicznej) nie przyszło mi do głowy aby to sprawdzać.
A zatem wszyscy którzy kupili ten model prosze o info na meila - w ciagu 3 tygodni będziemy drukować nowe modele wraz z erratą do tego modelu. Wyslemy w listach po wydrukowaniu. Pan Jacek zaproponował że dorobi wnętrze wieży, co za jego zgodą dołozymy do erraty. W produkcie w sklepie zamieszczę wersję elektroniczną tego arkusza aby każdy mógł go wydrukować.

Link do erraty wstawie jak tylko go zrobimy.

Dodatkowo jest błąd numeracji wręg od C1 do C8 (powinny być ponumerowane na arkuszu odwrotnie).

Przepraszam wszystkich za powstały problem.

Wersję pustynną Beaufightera planujemy wydać w pierwszym kwartale wraz z wersją polską modelu.

--

Post zmieniony (28-11-16 18:02)

 
28-11-16 21:20  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
frezzo 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Trochę nie na temat o nowościach.
Budował ktoś Spitfire Vc z proArte?
Czy były problemy z montażem lotek do skrzydeł (u mnie coś nie zgrało się z cz. W3 na skrzydle - ja dopasowałem do szkieletu i sprawdzałem do dolnej krawędzi wycięcia w poszyciu i mi lotka wystaje) oraz montażem całego centropłata do kadłuba (cz. 43 - musiałem wycinać cz. wręgi C i D w kadłubie oraz cz. 43 przy wrędze C i D). Jak już pytam to jeszcze o ewentualnie problemy z cz. 17- zbyt szeroka (ja docinałem do miejsca między wręgą D i E a nie "naklejałem" na wręgę D i E).
Wręgi mam laserowe.

 
28-11-16 21:38  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22


Nie wiem czy są takie same jak w Vc ale niby wszystko w pożo.

--

 
28-11-16 21:41  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
frezzo 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Nigdy nie wykluczam, że ja coś spaprałem. Dzięki za fotkę.

 
28-11-16 21:43  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
mondo   

Hmm,do Centauro pasowałby:) Reggiane 2005..

 
02-12-16 16:15  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
proArte   

Kolejny tydzień za nami - ale kończymy go informacją.
Po rozmowie z autorem okrętów, postanowiliśmy spełnić oczekiwania i dać zainteresowanym USS Monitora z momentu bitwy z CSS VIRGINIA. - model będzie sprzedawany w zestawie wraz z Virginią jako dioramka z bitwy. Aby spowodować lekkie zamieszanie bedą one dostępne w dwóch skalach 1/200 i 1/350 (do linii wodnej). Dlaczego 1/350? Ano dlatego aby każdy mógł skorzystać z dobrodziejstw rynku modeli żywicznych i plastikowych, i mięć dostęp do wszelakiego bogactwa akcesoriów i elementów wzbogacających modele. Modele właśnie do nas trafiły :) Będziemy je przygotowywać aby drukować w styczniu 2017.

Oprócz tych dwóch modeli postanowiłem przygotować w tej samej skali kolejne nowości które będą ukazywały sie w przyszłym roku. Czy zrobimy Stonewalla i Chectawa? To zależy od was. prosze o opinie.



--
wydawca Piotr Machalewski
http://polish-made.com/pl/producer/PROARTE/35

 
02-12-16 16:48  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Absolutny PROTEST !! :), nawet bez pozwolenia ;)
Co to za pomysł z tym różnicowaniem skal okrętowych.
1:200 to jedyna słuszna proporcja jest, pasująca do niemal wszystkich pływajdeł.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
02-12-16 16:54  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jedyna słuszna skala , jedyne słuszne kryteria oceny modeli . Program partii , programem narodu :):)
Artur , pora zmienić epokę , te czasy już minęły .

A mnie cieszy zróżnicowanie skal .

--

Post zmieniony (02-12-16 16:54)

 
02-12-16 17:29  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

To sobie, kurdre spraw jeszcze lepsiejszą lupę od tej lepsiejszej, którą masz ;)

No i nie mieszaj skali polityki do polityki skali :)

Zestawienie porównawcze obiektów ma swoją wartość porównywania.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 66 z 70Strony:  <=  <-  64  65  66  67  68  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024