FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 55 z 70Strony:  <=  <-  53  54  55  56  57  ->  => 
30-08-16 06:40  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Coś tam mieliście kombinować z jakimś srebrnym tonem. To rzecz jasna tak skrzydełka. Znowu mi się wkręca obraz okładki. Oblachowanie jest czerwone. Ale to co było srebrowane to powinno tak być.

Post zmieniony (30-08-16 09:05)

 
30-08-16 10:56  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
proArte   

Co do nowej technologii niestety czekamy na maszynę która ma stanąć pod koniec grudnia. Aby zrozumieć dlaczego to tyle trwa powiem że koszt takiej maszyny to kwota 1mln Euro :))
Poniżej zaplanowane RWDziaki - nie wszystkie będą drukowane w technice offsetowej ale wszytkie zostaną wydane:













--

Post zmieniony (30-08-16 10:58)

 
30-08-16 11:36  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
Broda Geodety 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Miodzio. Mam nadzieję, że zainteresowanie będzie na tyle duże, że pomyślicie jeszcze o srebrnym (SP-RWD jeśli mnie pamięć nie myli), niemieckim czy czechosłowackim. Niemniej jednak i tak będzie co sklejać.

A co do Bristoli, to planujecie przygotować owiewki?

 
30-08-16 11:43  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

To ten szary robiący za srebrny tak wykombinujcie żeby to najrealistyczniej wyglądało.

 
30-08-16 11:53  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

RWD.8 - Super !
Może jestem w błędzie ale mam drobne uwagi dot. kolorystyki RWD SP-AYO.
- napis "Podoficer 7" chyba powinien być czarny
- umieszczony trochę bardziej w dół (dolna krawędź "7" na poziomie górnej krawędzi wygięcia dołu litery "S"),
- z lewej strony z przodu na dole kadłuba był zbiornik smarów w kolorze srebrnym
- nie widzę też na górze z przodu korka wlewu paliwa do zbiornika (kolor czerwony)
- dźwignie/ popychacze - srebrne (nie czarne)
- zastrzały statecznika srebrne (są czerwone).
Być może w/w z powodu jak sądzę wstępnego (nie końcowego) rysunku,
Pozdrawiam

 
30-08-16 17:07  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
proArte   

Bardzo dziękuję za uwagi do RWD - sprawdzamy i naniesiemy odpowiednie poprawki :)

--

Post zmieniony (30-08-16 17:08)

 
30-08-16 17:53  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
RAVEN6   

Fajnie, że Wydawnictwo liczy się z uwagami i prezentuje swe plany na tyle wcześnie, że można jeszcze wprowadzić ewentualne poprawki. Super też, że zgłaszane są cenne uwagi merytoryczne na tym etapie. Co do M.346 - niesamowite, że dwa wydawnictwa znów wypuszczają to samo niemalże w tym samym okresie, aczkolwiek tu różnica jest w postaci autora. Z tego co wiem to dla proArte model opracował Pan Marek Pacyński a dla Answera Pan Andrzej Maciejczak, więc tu jest wybór nie tylko Wydawnictwa, ale też i Autora, a każdy z nich ma inną specyfikę projektowania.

 
30-08-16 18:10  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Zbiornik smarów (srebrny) taki jak na rzutach sylwetki węgierskiego i rumuńskiego.
Pod baldachimem prócz zastrzałów była jakaś rurka (nie wiem do czego służyła).
Na krańcach skrzydeł pow. górna/dolna są widoczne dwa prostokąty - uchwyty skrzydła i sądzę, że powinny być to otwory.
Widoczny jest tylko jeden stopień (wnęka) do wchodzenia do drugiego kokpitu - powinien być taki sam dla pierwszego kokpitu. Oba były zakryte (uchylne ?) w kolorze czerwonym (jest czarny).

Jeszcze odnośnie RWD o Nr. 28. Czy malowany nie powinien być na tzw.wczesny kolor khaki (?) i czy numer 34.147 nie powinien być czerwony ?
Dobrze byłoby to również sprawdzić.

Post zmieniony (30-08-16 18:28)

 
30-08-16 19:58  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Mam jeszcze pytanie - skąd taki kolor malowania egz. z godłem Szkoły Podchorążych Lotnictwa (biały Nr. 28) i węgierskiego I.281 ?
Samoloty użytkowane w jedn. wojskowego polskiego lotnictwa były malowane na oliwkowozielony (khaki). W Rumunii znalazło się 69 egz. RWD - 8 a na Węgrzech - 2.
Rumuni nie przemalowali samolotów to jak sądzę podobnie też uczynili Węgrzy tym bardziej, ze na początku obie maszyny użytkowało wojsko (szkolne oznaczone I.281, I.282 - "I" od iskola - szkoła) a potem przeszły do "cywila".

 
30-08-16 20:19  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Ryszard, po prostu powinieneś wziąć czynny udział w tworzeniu malowania erwudziaków i zostać wymieniony w wydaniu jako współautor. Tak będzie łatwiej. Niech ci wydawca na bieżąco przesyła efekty a ty nanoś poprawki. Ha!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 55 z 70Strony:  <=  <-  53  54  55  56  57  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024